wlodiw

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441??????

Polecane posty

pablo21    29

Powiedziec Ci szczera prawde ale niech nikt sie nie obraza na mnie.

 

Cenami rzadzi rynek wiece:

 

Duzo Ursusów i Zetorów jest drogie za drogie jak na swój wiek i wyposarzenie rozwiazania technicze.

Ale w Polsce panuje przekonanie szczególnie u starszych rolników ze Zachodnie to złe i drogie czesci (Ty sam takie masz poglady) czyli zachodnie do d*py jednym słowem.

A jesli młodzi rolnicy kupuja ciągnik to czesto jest to nowy ciagnik a ze na JD poprostu ich nie stac to kupuja czesto Zetory albo NH td80d itp. Jakby JD 5720 kosztował tyle co Proxa to Zetorów mało by w Polsce jeżdziło

 

Wiec zachodnie nie moga byc strasznie drogie bo nie ma nimi takiego zainteresowania jak Ursusami.

 

Polska niestety to kraj stereotypów... moze kiedys sie to zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0
no wiec ja osobiscie wybrałbym lamborghini czy jak to sie tam pisze sąsiad ma zetora 8441 proxime 110MTG rozpadł sie przódek a teraz biegi zaczynaja nie wchodzic silnik ciezko mu odpala (nawet dzisaj widziałem jak go zapalał to jak na nowy ciagnik to bardzo lipnie za 3, 4 razerm dopiero odpala) i tak ogólnie ciagnik o pupe potłuc a i jeszcze na drodze skacze jak opetany jak narazie jedeny zetor który mi przypadł do gustu to 9540 a co do lamborghini to zwinne ładniejsza stylistyka kabina tez fajniejsza a i jak sie nie myle to ma rewers czego zetor nie posiada a jesli myslisz tak jak kolega Dpro1993 ze jak ciagnik ma duzo elektroniki to bardzo tani pozniej bedzie to poczekaj jeszcze te 15lat i pewnie obecne najnowsze modele Fendt, JD MF CASE beda za darmo oddawac :)

to ten twój sąsiad też dostał dziwny przypadek w każdej firmie zdarza się czarna owca ja mam Proximę i kilka moich znajomych i sobie ją chwalą i z tym rewersem to głupot nie gadaj wydaje mi się że na temat tego ciągnika nic nie wiesz.

znajomy lamborghini'm z beczką pod górkę też nie mógł podjechać na każdym biegu ciągnik gasł ale czemu to nie wiem

mam pytanie kto z was kupił by ciągnik który ma elektronikę a w środku by był syf pełno piachu kurzu że ciągnik który miał białe obicie było prawie czarne bo ja nie; oto właśnie mi chodziło bo jeśli zobaczył bym że ciągnik jest czyściutki to wtedy tak ale nie jak wszystko jest zakurzone; dlatego jak jest zadbane przeczyszczane to wtedy się ufa że to pochodzi.

Mam nadzieję że teraz dobrze mnie zrozumieliście :)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ty tego już nie zrozumiesz,tego mf to ktoś jeszcze kupi a zetora wątpie huta,rozmawiamy o zetorze i lamboghini a ty jeszcze o ursusie ,mf, mi się wydaje że ty lepszym ciągnikiem jak zetor to nie jeżdźiłeś,może spedzasz w tym zetorku godzine może dwie dziennie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

po pierwsze polski rolnik jest zacofany bo dlaniego zetor i ursus to potega ewentualnie mtz

po drugie u sasiada w zetorze siedziałem i jezdziłem kilka razy i tam niema rewersu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

w pewnym sensie to może masz racje że lepszym ciągnikiem jak mój Zetor to nie jeździłem, może lepiej powiedzieć że nie robiłem w polu bo jeździłem różnymi, wieloma ciągnikami, a więc masz racje że lepszym nie robiłem bo MFa 3065 którego miałem nie uważam za lepszy ciągnik, uważam go za złom którym jest (bez urazy i bez kłótni). Robiłem przez jakieś 4 dni od rana do póżnej nocy Case'm Mx110.

Z tym że nikt zetora nie kupi to się mylisz bo u nas w okolicy bardzo dużo przybywa Zetorow tak i nowych i używanych. MFa nowego jeszcze u nas nigdzie nie widziałem, a używane były trzy, wszystkie sie rozleciały i tylko jeden został.

W Zetorku jak jest praca w polu bądź w gospodarstwie to czasem sędzam cały dzień, a nawet niekiedy do późnej nocy.

 

ps. sorry za OT, że o tych MFach i Ursusach ale kolega @DPro1993 zaczoł i musiałem go bronić i dać przykład.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0
ty tego już nie zrozumiesz,tego mf to ktoś jeszcze kupi a zetora wątpie huta,rozmawiamy o zetorze i lamboghini a ty jeszcze o ursusie ,mf, mi się wydaje że ty lepszym ciągnikiem jak zetor to nie jeżdźiłeś,może spedzasz w tym zetorku godzine może dwie dziennie,

jak do teraz kupowali Zetora to i będą; jeździłem dużo Case JXU New Holland TDD nie tylko Zetorem przed zakupem oglądałem też DF Agrofarm już miałem go kupować był to właśnie ten DF miał klime i inne bajerki i jeszcze agregat uprawowo - siewny wynosiło mnie to 210tyś DF był z turem a Zetor z turem klimatyzacja rewersem i z 3 innymi maszynami wyniósł mnie niecałe 180 tyś więc co co bardziej mi się opłacało a te ciągniki czym się różnią każdy ma coś lepszego a do tego zaoszczędziłem ok 30 tyś więc mi nie piszcie że ja mam zachodnie maszyny w du.... bo jak by tak było nawet nie interesował bym się tym DF'm oglądałem też Landinieo ale zanim mi odpowiedzieli było już pozamiatane

dzięki bodzio1108


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

już ja osbie wyobrażam jak tego operatora co sie wytoczy z zetora i tego co wyjdzie z lambo sam nie raz muszę jeżdzic ursusem, u mojego kolegi który ma sporo ziemi i najmuje kierowc€w to za kare idzie sie jeżdźić zetorem. a bronić to przed kim,czym? ty go broń przed zetorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0
Napisano (edytowany)

lepiej żeby się wytoczył niż go przygniótł rozkraczony DF

 

Ostrzeżenie za cytowanie poprzedniego postu i pisanie takich tematów jak powyzszy

Edytowano przez robertbara

Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ja nikogo nie bede bronił przed Zetorem, a już napewno nie na korzyść Lamborghini :)

Ja na komfort u siebie nie narzekam, bynajmniej nie jest to co np.JD, ale za swoją cene to i tak jest bardzo dobrze. Klimatyzacja, radio, na zime nagrzewnica, poziom hałasu jest niski, wątpie żeby był większy niż w tym lambo, dobra widoczność, fotel Grammer... mi nic więcej nie potrzeba. Moge w nim przepracować wiele godzin bez przerwy i nieczuje zmęczenia....

aha! i ja w swoim rewers i półbiegi też mam (bo w plusach są w standardzie) i mam zmieniony rozstaw kół na szerszy i powkręcane ograniczniki skrętu, jest zwrotny także do tura też jest ok.

 

A tak na temat to tak jak już mówiłem polecam Zetora bo to dobry i solidny ciągnik. Ale lepiej byłoby sie zastanowić nad Proximą plus bo ma o wiele lepsze wyposażenie w standardzie, a chyba jakoś bardzo dużo więcej nie kosztuje.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
w pewnym sensie to może masz racje że lepszym ciągnikiem jak mój Zetor to nie jeździłem, może lepiej powiedzieć że nie robiłem w polu bo jeździłem różnymi, wieloma ciągnikami, a więc masz racje że lepszym nie robiłem bo MFa 3065 którego miałem nie uważam za lepszy ciągnik, uważam go za złom którym jest (bez urazy i bez kłótni). Robiłem przez jakieś 4 dni od rana do póżnej nocy Case'm Mx110.

Z tym że nikt zetora nie kupi to się mylisz bo u nas w okolicy bardzo dużo przybywa Zetorow tak i nowych i używanych. MFa nowego jeszcze u nas nigdzie nie widziałem, a używane były trzy, wszystkie sie rozleciały i tylko jeden został.

W Zetorku jak jest praca w polu bądź w gospodarstwie to czasem sędzam cały dzień, a nawet niekiedy do późnej nocy.

 

ps. sorry za OT, że o tych MFach i Ursusach ale kolega @DPro1993 zaczoł i musiałem go bronić i dać przykład.

Skonczmy juz to OT

A tobie Bodzio powtarzam którys raz jak mozesz powównywac nowy ciągnik do uzywanego i jaki prawem mówisz ze MF to złom jest niech twoja Proxa by zrobila tyle co tamten MF i wtedy bys oceniał a nie nowy do starego <zal>

A MF nie kupuja nowych bo ludzi na nie nie sr** poprostu i tyle a uzywanych sie boja ale to powiedziałem wczesniej.

Jakbys miał ponad 200 tys i miał wydac na ciągnik to moze tez bys kupił Zetora bo ja napewno nie...

 

A co do tematu to jak chcesz robic wszystko i duzo lekkiech prac to raczej polecam Lambo bo w lekkiej spali sporo mniej a te 1-2l nie drodze nie leza.

Watpie ze Lambo zrobi duzo mnie od Proximy to dla kolegi @DPro1993.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

szkoda klikania podejrzewam że wy nawet tych zetorów nie macie tylko wasi rodzice,rozumiem was ,to jest jak z klubami piłkarskimi kibola nikt nie przekonał zwsze bedzie twierdił że jego klub najlepszy chociaż gra w 3 lidze tak jak zetor pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to MF jest bardzo dobra firmą Zetor już zaczyna też doganiać te lepsze firmy i z nikim się nie łączy a co z Deutzem Same i Lamborghini wyczytałem że te firmy zaczeły podupadać i tego się połączyły a Zetor i MF nie łączą się z nikim bo są poprostu dobre i taka jest prawda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0
szkoda klikania podejrzewam że wy nawet tych zetorów nie macie tylko wasi rodzice,rozumiem was ,to jest jak z klubami piłkarskimi kibola nikt nie przekonał zwsze bedzie twierdił że jego klub najlepszy chociaż gra w 3 lidze tak jak zetor pozdrawiam

Lepiej w 3 niż poza ligą tak jak w przypadku DF

a to ty twierdzisz że DF najlepszy ja napisalem mogłem mieć DF'a ale pisalem czemu go nie kupilem wiec nie pisze ze Zetor jest najlepszy tak jak ty o tym swoim czymś

Nic nie mam do posiadaczy DF'a itp. aby do niego


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Zamiast się kłucić to może któryś z sznownych panów sięgnoł by do gazet interneru czy innego źródła i porównał by spalanie a nie rzuca bez podsawnie jakieś puste bez sensowne teksty że lambo to gów.. zdobywnie nowej wiedzy nie boli nie mósicie się tego bać. Naj pierw sprawdź potem pisz.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Według mnie to MF jest bardzo dobra firmą Zetor już zaczyna też doganiać te lepsze firmy i z nikim się nie łączy a co z Deutzem Same i Lamborghini wyczytałem że te firmy zaczeły podupadać i tego się połączyły a Zetor i MF nie łączą się z nikim bo są poprostu dobre i taka jest prawda!

MF należy do AGCO, a w SDF to Same przeją deutz fahr bo ten drugi troszkę gorzej przędł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zetor dogania zachodnie marki :), nawet nowa Proxima Power nie ma startu do MF z Dyna 4. MF należy jednak do grupy AGCO, stąd też ich potężne zaplecze technologiczne, o jakim Zetor może jak na razie pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo DF to DF jest orginalny i może jest i dobry ale Same i Lamborghini może są takie same ale to już nie to samo co DF. Ja tam też nic nie mam do DFa bo miałem 1 rok temu agroplusa 2 letniego był dobry ale czegoś mu brakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

teraz wszystkie nowe serie koncernu SDF są "IDENTYCZNE"

Co do Zetora , to uważam że sa to dobre ciągniki w kategorii BUDŻET i w tej kategorii należy je oceniać. Niestety dość daleko im do marek zachodnich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

'b0gdan' nie to że mam coś do fergusona bo to według mnie super traktory pod każdym względem ale zobaczysz że za 2 lata Zetor dogoni czołówke i mi uwież na słowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Bardzo bym chciał aby tak było, bo nie ma nic lepszego niż zdrowa konkurencja, ale AGCO w ciągu 2 tygodni produkuje więcej ciągników niż zetor w ciągu całego roku, a postęp technologiczny to głownie kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

zetor doganie teraz te mf ktore produkowali w 90 roku, a jesli sie nie myle to zetor montuje chyba tez silniki deutz takie jak w lamborghini czy DF bo sam niemoze nic nowszego stworzyc , wiec jesli miałbym kupic zetora z silnikiem deutza i skrzynia zetora i kiepska stylistyka orazm komfortem wybrałbym DF z orginalnych czesci albo brata laborghini....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Pierwsze słysze że Zetor montuje silniki Deutz :) kiedyś tak do 11741 ale teraz już nie bo tamten za dużo palił. To nie Fendt z tego całego AGCO który nawet niema swoich silników :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0
Zetor dogania zachodnie marki :), nawet nowa Proxima Power nie ma startu do MF z Dyna 4. MF należy jednak do grupy AGCO, stąd też ich potężne zaplecze technologiczne, o jakim Zetor może jak na razie pomarzyć.

Dyna może ktoś to wydyma powiedz co ma złego Proxima

Na pewno każda marka ma coś innego lepszego MF jest bogatszą firmą więc może w takie rzeczy wyposażać maszyny ale Zetor za to ma dobre silniki a to się liczy Zetor kiedy się wzbogaci też będzie miał lepsze wyposażenie nie szata zdobi człowieka tak samo jest z maszynami


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

'tomasek' Zetor to produkował kiedyś z ich silnikami 11741 tylko ten model i przez to nazwali go żarłokiem na paliwo. A pozatym moge się załozyć że ta proxima może przeciągnąć lamborghini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj