wlodiw

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441??????

Polecane posty

Może i tak ale i tak powiedziałbym że ZETOR jest lepszy. Zobaczcie tabele któro kolega ,,mirasek" znalazł w spalaniu ciągników w poście Proxima ...... czy NH TD.... na 10 stronie jest ta tabela i z niej wychodzi że zetor mniej pali niż lamborghini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Co wychodzi to wiesz tam jest chyba przy max obciążeniu...

 

Proxima spali podobne ilosci paliwa jak Lamborghini ale w ciezkiej pracy a w lekkiej raczej nie zajdzie do poziomu spalania Lambo tylko spali więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    646

Ktoś kto nie miał w życiu Zetora to o spalaniu na pewno nic mądrego nie powie :) Zetory palą mało moim zdaniem. Od 5-9 litrów to i zwykła c360 potrafi spalić a komfort w Zetorze o wiele lepszy :) Lamborghini może i ładny może i spali mniej ale co Zetor to Zetor. Niezawodny :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

tak,tak co zetor to zetor a najlepiej z silnikiem lamborghini,to zetor brał silniki od lambo a nie odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a dokładniej od SAME i przez to zyskał opinie smoka na paliwo :) , bo tylko z tego zasłynęły te silniki :) Osobiście gdybym miał wybierać wybrałbym Lambo, ale chłopaki z FINO bardziej obstawali przy zetorze, bo jak mówili dużo tańsze części i serwis, tylko że oni ciągnikami to tylko na papierze , ewentualnie po placu śmigają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Z tym wychwalaniem Zetora to bez przesady. Nie jest zły ale najlepszy tez nie jest.

 

Nie mówie ze Proxima pali duzo ale jednak w lekkiej pracy spali więcej od Lamborghini i nie mówcie ze nie bo jak na 5l/h Proxo zejdziecie to jest dobrze a Lambo pali mniej :)

W cięzkiej pracy spala napewno podobnie.

Wyciszenie lepsze ma chyba tez Lambo tylko ze ma mniejsza kabine i chyba jest lzejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak jestem za ZETOREM może nie jest najlepszy ale do ciężkich prac jest odpowiedni. A tak wogóle to każdy ciągnik ma swoje wady i zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Któregoś razu stałem sobie na placu w POMie i oglądałem stojące obok siebie wlaśnie Proximę 8441 i lambo r3 evo. I Powiem, ech to Lambo było jak .... Laborghini murcielago, przy skodzie octavii ( nie uwlaczajac tej marce, bo to dobry wóz)..... , tego się nie da ukryć pod każdym względem, ale tak jak pisałem, każdy ma jakąś kasę do wydania i upodobania co do marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
Z tym wychwalaniem Zetora to bez przesady. Nie jest zły ale najlepszy tez nie jest.

 

Nie mówie ze Proxima pali duzo ale jednak w lekkiej pracy spali więcej od Lamborghini i nie mówcie ze nie bo jak na 5l/h Proxo zejdziecie to jest dobrze a Lambo pali mniej :)

W cięzkiej pracy spala napewno podobnie.

Wyciszenie lepsze ma chyba tez Lambo tylko ze ma mniejsza kabine i chyba jest lzejsze.

z tym wyciszeniem to nie bylbym taki pewien. kiedys jak jeszcze szukalem traktorka to jedzilem i tym i tym przesiadajac sie z jednego od razu do drugiego i nie wiem czy w zetorze nie jest odrobine ciszej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A ja nie jestem ani za Zetorem ani za Lambo ja jestem za New Hollandem:P


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzychuM    0

@kobra89 to po cholere piszesz ten post???

 

ja bym był za lamborghini. super traktor. nie wiem jak jest u Ciebie ale u mnie jest tańszy SAME a to to samo co r3.

ja chcesz zarobic troche kasy i miec ładne światełka to weż same. jak lepsza maske i zaszopanować przed kuplami to lamborghini jest odpowiednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No akurat to ja nie wiem ale sąsiad ma R4 105 i jak chciał pożyczyć ode mnie 4 obrotowe to ledwie ich podniósł bo mu podnośnik skakał nie wiem czego a jak pojechał w pole to szkoda było patrzeć. Ja tym pługiem 9540 robie 2 szosowo albo 1 szosowo na przyśpieszaczu i idzie sobie lekko a ma 92 konie a i jeszcze ile starszy jest.

A jeśli chodzi o szpanowanie przed kolegami to lepiej kupić JOHN DEERA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0
ja nie znam danych obu ciągników,widze na placu u dilera co sie dźieje,ma zetory i lamborghini,co sie sprzedaje oczywiscie włoska technologia a po zetorach ptaki sr**ąbo stoją, ja myślę ze czas kiedy była moda na zetora to już minął,to jest ciągnik dla majsterkowiczów.Lamborghini to lepszy wybór od odgrzewanego kotleta jak gdieś kolega pisał,ja osobiście wybrał bym sreberko bo jest na czasie.

Moda na Zetora minęła może i tak ale w 5 % Polski chyba, w moich okolicach jest dużo Zetorów są chwalone i b. mało awaryjne, mojemu kumplowi w Proximie niedługo stuknie 800Mtg. i jedyną awarią był akumulator :)

Wg mnie to są bardzo dobre ciągniki. Polecam innym :)

W końcu Zetor nr 1 w Polsce :)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

ale co to jest 800mtg my mamy w mtz'cie ponad 2000mthg i jedynie blokada siadla i opony wymienialismy a podobno taka roznica klas moim zdaniem 800mtg to jest nic o awaryjnosci ciagnika mozna powiedziec po 5000mtg a nie po 500 no chyba ze neizle dostaje w d**e:)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

No dobra 800Mtg. dużo nie jest ale w porównaniu do NH TD80D który ma ponad 700Mtg. i jest po 3 awariach no to chyba dobrze :)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mesershmit    0

Ja albo bym brał zetora co juz uczyniłem albo by wziął deutza a nie te cudo które ma tylko kolor ładny . Ten ciągnik pochodzi 2 lata i elektronika walnie i co do wywalenia albo 40 tyś naprawa a zetor nie ma takich problemów . Kolo jak masz 20 ha to się nie wydurniaj z tym lambo bo cię nie będzie na naprawy stać kup se lepiej na taki areał mtz starego i bedziesz zadowolony. Jak bym miał 20 ha to bym 60 obrobił bez problemu. Trzeba sie zastanowić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Tak ale Ty sie zastanów co mówisz przeciez Deutz Agrofarm a to Lambo to jest to samo wiec jakim cudem Deutz bedzie swietny i elektronika nie bedzie siadac a w blizniaku Lambo bedzie sie psuc?

 

Ciekawe sakd Ci się to 40 tys zł wzieło moze mnie oswiecisz bo nie wiem :)

 

Jak chcesz jeżdzic starym MTZ na takim areale to twoja sprawa ale moze niektórzy chca czegs lepszego... :)

 

A 60-tka to nie robota jeszcze na takim areale a jak ktos pracuje to całkiem sie nie obrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

a co do zetra to trzeba brac pod uwage możliwość jego puźniejszej sprzedaży,no chyba że niektórzy zakochani w zetorku ,ślub wzieli i nie będą sie znim rozstawać, bo teraz komisy już trzeszczą,na słowacji na kilogramy i to samo będzie u nas,Także panowie to że tyle się zetora srzedało to niema sie z czego cieszyć,prawa rynku duża podaż niska cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

a ciągnik który ma dużo elektroniki po 15 latach albo i więcej też raczej Ci się łatwo nie sprzeda chyba że będzie to mała cena


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Dzisiejsza elektronika to w wiekszosci mniejszy problem niz mechanika to sie raczej nie psuje wiadomo ze czasem się zdarzy ale to się pdpina ciągnik do kompa i w wiekszosci po problemie jest chwilka i gotowe nie trzeba się brudzic i taplac w oleju :)

Elektronika ma ułatwiac zycie kierowny i nie ma się czego porpostu bac. Takie jest moje zdanie. Jak Starsi się boja elektroniki to trzeba ich przekonac ze to nie złego nie jest. :)

 

Nikt nie wie jaka sytuacja bedzie za 15 lat bo moze byc i tak ze rolnicy beda samymi prawie nowymi ciagnikami pracowac juz teraz widac ze powolutku zazynaja tworzyci sie wieksze gospodarstwa a małych jest mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

widżę kolego że dla ciebie elektronika to problem,samochodów też sie baliśmy zachodnich,elektronika w rolnictwie to teraz podstawa chłopie nie stój w miejscu napewno też z tej elektroniki korzystasz a takie pierduły wypisujesz.z tego co widać to co za nie który jeszcze rodzice podejmują decyzje bo to starsi ludzie boją sie elektroniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0
Dzisiejsza elektronika to w wiekszosci mniejszy problem niz mechanika to sie raczej nie psuje wiadomo ze czasem się zdarzy ale to się pdpina ciągnik do kompa i w wiekszosci po problemie jest chwilka i gotowe nie trzeba się brudzic i taplac w oleju :)

Elektronika ma ułatwoac zycie kierowny i nie ma się czego porpostu bac. Takie jest moje zdanie.

 

Nikt nie wie jaka sytuacja bedzie za 15 lat bo moze byc i tak ze rolnicy beda samymi prawie nowymi ciagnikami pracowac juz teraz widac ze powolutku zazynaja tworzyci sie wieksze gospodarstwa a małych jest mniej...

dałem przykład 15 lat

ale jak zakurzy się porządnie to wszystko to po kilkunastu latach na pewno będzie szwankować

żeby nie było że jestem przeciw elektronice, ale jeśli to ma chodzić długo to będzie oto trzeba dbać


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

no wiec ja osobiscie wybrałbym lamborghini czy jak to sie tam pisze sąsiad ma zetora 8441 proxime 110MTG rozpadł sie przódek a teraz biegi zaczynaja nie wchodzic silnik ciezko mu odpala (nawet dzisaj widziałem jak go zapalał to jak na nowy ciagnik to bardzo lipnie za 3, 4 razerm dopiero odpala) i tak ogólnie ciagnik o pupe potłuc a i jeszcze na drodze skacze jak opetany jak narazie jedeny zetor który mi przypadł do gustu to 9540 a co do lamborghini to zwinne ładniejsza stylistyka kabina tez fajniejsza a i jak sie nie myle to ma rewers czego zetor nie posiada a jesli myslisz tak jak kolega Dpro1993 ze jak ciagnik ma duzo elektroniki to bardzo tani pozniej bedzie to poczekaj jeszcze te 15lat i pewnie obecne najnowsze modele Fendt, JD MF CASE beda za darmo oddawac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

W nowym ciągniku klima to podstawa to co sie ma zakurzyc?

 

O każdy sprzet trzeba dbac nawet o Ciapka czy T-25 jak dbasz tak i chodzi wiec jak ktos nie dba to nie jest wina ciągnika czy elektronii ale własciciela jednynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Panowie mam pytanie, to jak to jest z tymi np MFami 15letnimi, a Zetorami i Ursusami z tych lat? Bo w MFie jest elektroniki dużo, a w Zetorze lub Ursusie niema wcale, a jednak Zetor i Ursus w wielu przypadkach się więcej cenią, a przynajmniej nie mniej.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj