wlodiw

Lamborghini r3 Evo, czy Proxima 8441??????

Polecane posty

wlodiw    2

Podsuńcie mi pomysł, który traktorek wybrać? mam 20h i obrabiam to zetorkiem 3320 i c-330m, ale zachciało mi się nowego traktorka, więc jeśli chcecie to podsuńcie mi myśl........ ;)

post-4726-1199466641_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Podsuńcie mi pomysł, który traktorek wybrać? mam 20h i obrabiam to zetorkiem 3320 i c-330m, ale zachciało mi się nowego traktorka, więc jeśli chcecie to podsuńcie mi myśl........ ;)

Jeszcze pytasz :D , a wogóle dlaczego akurat te dwa porównujesz są przecież inne marki w tej klasie czy dieler tylko to oferuje u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Bo są to chyba dla mnie najsensowniejsze opcje, a nie interesuje mnie ani Farmtrac, ani pochodne Mtz-ów, bo mam nie przyjemnych, ani estetycznych wrażeń po jeździe "tską" a jeśli chodzi o zakup to Lambo to była by górna granica moich możliwości finansowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

http://www.rpt.pl/archiwum/rpt_00801_1.htm

tu masz o r3 podoba mi się ten ciągnik jeśli cie stać to kupuj ja mam proxime narzazie jest super tylko nie mogę się przyzwyczaić do spalania bo nigdy wcześniej ciągnika 80 km nie miałem a wiadome ze jak przesiądziesz się z 330 to ci się wydaje dużo mi się wydaje ze r3 ma na pewno lepszą kabinę różnica między ciągnikami to chyba 25tys nie wiem czy się opłaca jak masz kasę to kupuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Jak masz już wybierać pomiędzy tymi dwoma to bierz lambo pewnie lepiej wykonany od zetora. Ale na 20 ha to nie lepiej kupić tego zetorka miej zapłacisz i możesz za to zaoszczędzoną kasę jakoś maszynę kupić.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Podsuńcie mi pomysł, który traktorek wybrać? mam 20h i obrabiam to zetorkiem 3320 i c-330m, ale zachciało mi się nowego traktorka, więc jeśli chcecie to podsuńcie mi myśl........ ;)

 

Żeby tak było że mi się zachciało nowego i kupuje :D

 

Wybierz lambo bo to jednak chyba inne wykonanie jak zetor.Ale ja bym bardziej wolał jakiegoś DF ma ładniejszy kolorek...Bo chyba są odpowiedniki lambo i DF??DF i lambo mają chyba taką samą jakość bo są z tego samego koncernu.

 

Tylko czy aby lambo nie pomyliło mi się z Same...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Na 20ha wystarczy ci 70km ale też bym ci proponował Lambo z wyglądu są ładniejsze od zetorów i wykonanie będzie lepsze ale za to cena też lepsza ;)


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

kurcze.... to R3 trochę( a nawet cholernie) mnie urzekło, dzisiaj śmigałem nim po placu, zaje...fajna maszynka, niby chłop 30letni, a podnieciłem sie jak dziecko. Ma tylko jeden feler, cholernie ciasną kabinę, mam 181wzrostu i 95kg i trochę jak by za mało przestrzeni jak dla mnie ;) ale reszta cacy. A bylem już zdecydowany na Proximę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

jak masz kasę to bierz r3 jak ci się podoba z wyglądu jest zajefajny jakoś przeżyjesz tą kabinkę hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
kurcze.... to R3 trochę( a nawet cholernie) mnie urzekło, dzisiaj śmigałem nim po placu, zaje...fajna maszynka, niby chłop 30letni, a podnieciłem sie jak dziecko. Ma tylko jeden feler, cholernie ciasną kabinę, mam 181wzrostu i 95kg i trochę jak by za mało przestrzeni jak dla mnie ;) ale reszta cacy. A bylem już zdecydowany na Proximę.

 

No właśnie ta kabina a w Proxime jest więcej miejsca ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Lamborghini jednak ma w sobie coś każdego użeka, a w tym przedziale cenowym to jest chyba szerszy wybór jd 5620, new hollandy td case jx, mc cormik i landini bardzo oszczędne, no i kubota ( pogadaj z Hanter150) w kubocie za 120 tyś masz wszystko co chcesz klima szybka skrzynia chydrtauliczny rewers itd

 

ps. ile wołają za tego lambo w podstawowej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Mnie jakoś lambo nie urzekło ;) Z wyglądy bardziej podoba mi się Proxima :D Ale pewnie wykonanie ma gorsze...A to się liczy bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

tak to prawda, Same, Lamborghini czy Deutz to są te same modele, tylko sie różnią stylistyką masek. Mi sie najbardziej widzi Lambo i Same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja nie moge perzeżyć, że w R3 evo "jedynkę" włącza się do tyłu... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Tak się składa, ze Proxima stała obok R3 i miałem dobra możliwość porównać te dwa traktorki. Co mi sie rzuciło w oczy, to Lambo ma sterowanie TUZem z zewnątrz, Proxima nie ma, a to przy zaczepianiu sprzętu sami wiecie... Listwy cięgieł podnośnika w R3 są masywniejsze, bardzo przyjemne wnętrze kabiny, ergonomia. No tylko ta ciasna kabina, a mi sie jeszcze często zdarza stać po kolejkach (ech nie ma to jak stara kabina major w zetorkach no nie???) No i co się rzuca w oczy to powłoka lakiernicza jest lepszej jakości ( no bo wiecie taka furą to i na dicho po lachonki można podjechać..... ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Ferdek, a dlaczego by nie? Dużo miejsca to komfort pracy, a minęły już czasy męki jak wysiadałeś po kilku godzinach z kabiny blaszanki i nie wiedziałeś co sie dzieje, ani nie słyszałeś co do ciebie mówią. Dzisiaj ciągniki powoli przypominają samochody więc dlaczego mamy nie wybrzydzać??? Ja jak mam teraz jechać 30tką w pole to mi sie wywraca w środku, a nie daj boże jak już robiłem u dziadka c-360 z blaszanką, nie wspomnę o powybijanych palcach... A lakier? A pewnie, że ważne, bo chcę kupić traktor, którego po 10 latach nie będę musiał malować, ani podmalowywać co w przypadku Zetora już miałem mimo, że dbam o niego jak o lalkę. A tu przyznam racje ursusowi 30tka rocznik 91, a rdzy na masce , ani na błotnikach nie widać, z Zetorka już musiałem chlapać tu i ówdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Ferdek, a dlaczego by nie? Dużo miejsca to komfort pracy, a minęły już czasy męki jak wysiadałeś po kilku godzinach z kabiny blaszanki i nie wiedziałeś co sie dzieje, ani nie słyszałeś co do ciebie mówią. Dzisiaj ciągniki powoli przypominają samochody więc dlaczego mamy nie wybrzydzać??? Ja jak mam teraz jechać 30tką w pole to mi sie wywraca w środku, a nie daj boże jak już robiłem u dziadka c-360 z blaszanką, nie wspomnę o powybijanych palcach... A lakier? A pewnie, że ważne, bo chcę kupić traktor, którego po 10 latach nie będę musiał malować, ani podmalowywać co w przypadku Zetora już miałem mimo, że dbam o niego jak o lalkę. A tu przyznam racje ursusowi 30tka rocznik 91, a rdzy na masce , ani na błotnikach nie widać, z Zetorka już musiałem chlapać tu i ówdzie ;)

 

jakiego masz zetorka mój zetor ma 20 lat i nigdy nie był malowany ani podmalowywany ;] i jeszcze długo tak wytrzyma bo lakier ma ładny jeszcze ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No fakt włodi, ale same rozmiary kabiny to nawet moze być zaleta w lesie np. a co do komfortu to i jeden i drugi oferuje a co w proximie więcej miejsca masz? jak siedziałem kiedyś w pronarze to było najciaśniej wysoki nie jestem a czułem że dachu dotykam głową, weź poprawke na to że lambo ma lepsze wyposarzenie i porównując do proximy plus to juz mniejsza różnica w cenie będzie a pozatym co lambo to lambo i napewno dłużej popracuje od zetora a przy tym dużo mniej będzie palił w leżejszych robotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Posiadam model 3320 z 97r.i bardzo go sobie chwale bo jest niezawodny, ale właśnie jego felerem jest to, że powoli zaczyna rdzewieć, szczególnie błotniki od spodu, skrzynka na akumulator i musiałem go podmalowywać i konserwować bitgumem. Pewnie dlatego,że były składane w Kaliszu i jak znam życie pewnie tam malowane, bo wygląda tak jak to było w Polonezach, że farba odchodzi, a pod spodem blacha z nalotem rdzy. Czy oni nie wiedzieli ci to podkład???

 

Słuchaj Ferdek, do lasu sie nie wybieram, bo mam daleko i nie mam swojego, u mnie dookoła pola i pola ;) a powiem ci a propo kabiny, że ma sentyment do zetorowskich Majorek bo można było sie i w poprzek w niej położyć i browarka z sąsiadami za miedzy na polu wypić...... a słyszałem że co lepsi figterzy kobietki dla urozmaicenia zabierali, chociaż ten gościu to ponoć teraz Mc' Cormika w ten sposób ochrzcil..... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

ja jestem za zetorem bo nawet gdyby ci się zepsuł to do byle badziewia nie musisz wzywać serwisu a do lambo niestety tak wiem bo gościu z sąsiedniej wsi ma 110konnego lambo i strasznie narzeka na ceny części zamiennych i na serwis :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Prosta sprawa jak masz hajsu ledwie na zetora to zetor a jak możesz pozwolić sobie na większy wydatek czyli te 30% więcej wydać to zachodniak, jakoś na lambo nikt u nas nie narzeka a jest kilka i ceny części w porównaniu do innych zachodnich marek nie są takie straszne, a w perspektywie kilkunastu lat ta różnica w cenei powinna się zwrócić w spalaniu

 

ps. ciekawe czy tak w proximie wszystko sami naprawicie i byle "złota rączka z byłego pgr" naprawi proximie za flache jak w niej jest nieu mniej nawkładane elektryki pneumatyki turbo intercooler w nowych itd, a przegląd proximy jest niewiele tańszy jak takiego lambo.

 

Lambo ma wiele innych lepszych rozwiązań jak zetor, np. wał przedniego napędu idzie przez silnik i nigdy siana nie nawinie (dlatego akurat kumpel wzioł lambo zamiast forterry) pompowtryski to wieczny mechanizm i wcale nie boi się oranżady, sami przyznajecie że zetor gorzej wykonany a ja boje sie tej pneumatyki czy po kilkunastu latach nie umili za bardzo życia, bo wiadomo jak to jest ze starą pneumatyką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

chyba jednak postawie na proximę, za te 30tyś można trochę sprzętu kupić.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj