Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
chillout89

tucano320 czy JD 1450

Polecane posty

brzozak2    236

przy wymianie kombajnu nie lepiej od razu poleciec "na calosc", drugi beben da niewiele jesli chodzi o przepustowsc, poprawi sie znacznie jakosc omlotu, ale przy tak powaznej inwestycji, jesli nie mialbym jakis specjalnych wymogow to tylko 450 ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Matuch    1

Dwa ostatnie sezony pokazały, że trochę pogoda się popierniczy i już kombajn który starczał na 200 ha teraz skosiły 120 i d*pa blada, bo aura na wiecej nie pozwoliła. Jak ktoś chce w niedalekiej przyszłości dokupić ziemi, lub ma na oku jakie usługi,

to jaknajbardziej z grubej rury winni przywalić - T450 ;) , ale jak kto ma swoje ha o dokupieniu nie ma mowy, a do tego Prow wchodzi w grę to już lipa :D . Agencje mamy jakie mamy i nic nie przeskoczym.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Wiadomość z agroFakt.pl

robertbara    57

No to skoro jesteś nowy to Ci tylko przypomne że za takie posty można dostać ostrzeżenie. Zero uzasadnienia to to co moderatorzy nie lubią, zresztą ktoś kto założył ten temat pewnie chce się dowiedzieć czegoś więcej ;)

kojack1014    0

cenowo Tucano jest droższy, ma więcej elektroniki,wg mnie bardziej wygodny od John Deera,

John Deere- tańszy, wykonanie bardziej surowe (jeśli chodzi o kabine)

wydajnościowo powinny się do siebie zbliżać , polecałbym ci John Deera: serwis jest b.dobry, cena niewygórowana, bezaawaryjność i prostota w obsłudze

ale jeśli będziesz miał zamiar kosić tyle ha to cena nie powinna grać dużej roli, skup się na wyborze kombajnu wydajnego

brzozak2    236

chcialbym napisac sprostowanie do mojego ostatniego postu w tym temacie, otóż pomylily mi sie cyferki i myslami bylem przy tucano 430 :/

takze w zasadzie ten post moglby sie nie pojawic bo nic nie wnosi ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

rataj    3

ja obstawiam tucano ;)

Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Matuch    1

Słyszałem dużo opinii na temat CWS 1450 i 1550, jakoby brazylijskie wykonanie było nienajlepsze.

W zależności od warunków można to było dostrzec nawet po jednym sezonie, nie tylko podstawowe części zamienne wymagały szybkiej wymiany. Podobnie słyszałem o Medionach wyposażonych w nieoryginalne zamienniki (o połowę tańsze niż w Korbankowie),

czy NH TC składanych w Płocku - zupełnie inna maszyna niż z oryginalnej fabryki.

Jakość wykonania tych części jest ponoć żenująca, ale cena kusi.

Nie wiem jak nowe modele, ale była (również wśród użytkowników) opinia, że kombajn Jelonka to świetna maszyna ale nie na nasze warunki. W stanach, czy Brazylii sprawdza się nieźle, ale dostanie trochę wilgoci i wydajność spada i straty rosną.

Znacie takie opinie, moglibyście się do tego odnieść?

Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

szczewko    31

Zeby euro było po 3 zł jak połtora miesiaca temu to juz bym zamawiał.Vat bym odliczył i sie śmiał... ;)

do Matuch

Moj znajomy ma 1550 z 2008 roku i mowił ze lepszy od NH CS660 ktorego miał przed rokiem.Widziałem w akcji to wymiata na polu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez vdan
      Witam.
      Przymierzam się do zakupu używanego kombajnu na moje 100 ha gospodarstwo. Do tej pory obrabiałem to Fortschrittem MDW 514. Jego czas powoli się kończy stąd decyzja. Poszukuje używanej maszyny, Mój budżet to max. 220 tyś brutto. Rozważam zakup New hollanda tc5050, tc 56. Claasa mediona 310 lub innej serii, John Deer'a 1450 CWS, lub deutz fahra serii 40. Nie znam się kompletnie na tych maszynach, w okolicy kilka NH, tc 56, cs cx. Dodam że potrzebuje sprzętu nie dużego gabarytowo, heder max 5m.  Dość mocno interesowałem się jd CWS - ale opinie o tym kombajnie są bardzo różne(ze skrajności w skrajność ). Natomiast New holland tc 5050 znowu trochę martwi mocą silnika - 170 km to chyba nie dużo. Bardzo proszę o jakieś wskazówki, podpowiedź. 
      Z góry dziękuje 
    • Przez agromechanik19
      Fajny mały kombajn cena do 40tysi
    • Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez mati11441
      Witam zastanawiamy się nad zakupem kombajnu w rolę wchodzi jd 1450, nw tc5070, claas dominator 98 vx można jakieś opinie,wady,zalety.

• Przez lukkii
      Witam

Planuje kupno nowego kombajnu. Najlepiej John Deere'a z uniwersalnym klepiskiem (czy to dodatkowa opcja? którą można dokupić do każdego Johna?) żeby nie trzeba było zakładać przesłon na będen tylko przystawke przypiać i jazda ponieważ sieje tylko 40 h kukurydzy. Znajomy ma John Deer'a 9540i i nic nie zmienia tylko przystawke przypina i tyle. Ale na takiego mnie nie stać Myślalem Nad 2056 coś z niezadużym hedrem tak do 4.8 i oczywiscie nie za drogiego.

Pozdrawiam