Zaloguj się, aby obserwować  
chillout89

tucano320 czy JD 1450

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brzozak2    241

przy wymianie kombajnu nie lepiej od razu poleciec "na calosc", drugi beben da niewiele jesli chodzi o przepustowsc, poprawi sie znacznie jakosc omlotu, ale przy tak powaznej inwestycji, jesli nie mialbym jakis specjalnych wymogow to tylko 450 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Dwa ostatnie sezony pokazały, że trochę pogoda się popierniczy i już kombajn który starczał na 200 ha teraz skosiły 120 i d*pa blada, bo aura na wiecej nie pozwoliła. Jak ktoś chce w niedalekiej przyszłości dokupić ziemi, lub ma na oku jakie usługi,

to jaknajbardziej z grubej rury winni przywalić - T450 ;) , ale jak kto ma swoje ha o dokupieniu nie ma mowy, a do tego Prow wchodzi w grę to już lipa :D . Agencje mamy jakie mamy i nic nie przeskoczym.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No to skoro jesteś nowy to Ci tylko przypomne że za takie posty można dostać ostrzeżenie. Zero uzasadnienia to to co moderatorzy nie lubią, zresztą ktoś kto założył ten temat pewnie chce się dowiedzieć czegoś więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojack1014    0

cenowo Tucano jest droższy, ma więcej elektroniki,wg mnie bardziej wygodny od John Deera,

John Deere- tańszy, wykonanie bardziej surowe (jeśli chodzi o kabine)

wydajnościowo powinny się do siebie zbliżać , polecałbym ci John Deera: serwis jest b.dobry, cena niewygórowana, bezaawaryjność i prostota w obsłudze

 

ale jeśli będziesz miał zamiar kosić tyle ha to cena nie powinna grać dużej roli, skup się na wyborze kombajnu wydajnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

chcialbym napisac sprostowanie do mojego ostatniego postu w tym temacie, otóż pomylily mi sie cyferki i myslami bylem przy tucano 430 :/

takze w zasadzie ten post moglby sie nie pojawic bo nic nie wnosi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

ja obstawiam tucano ;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Słyszałem dużo opinii na temat CWS 1450 i 1550, jakoby brazylijskie wykonanie było nienajlepsze.

W zależności od warunków można to było dostrzec nawet po jednym sezonie, nie tylko podstawowe części zamienne wymagały szybkiej wymiany. Podobnie słyszałem o Medionach wyposażonych w nieoryginalne zamienniki (o połowę tańsze niż w Korbankowie),

czy NH TC składanych w Płocku - zupełnie inna maszyna niż z oryginalnej fabryki.

Jakość wykonania tych części jest ponoć żenująca, ale cena kusi.

Nie wiem jak nowe modele, ale była (również wśród użytkowników) opinia, że kombajn Jelonka to świetna maszyna ale nie na nasze warunki. W stanach, czy Brazylii sprawdza się nieźle, ale dostanie trochę wilgoci i wydajność spada i straty rosną.

Znacie takie opinie, moglibyście się do tego odnieść?


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Zeby euro było po 3 zł jak połtora miesiaca temu to juz bym zamawiał.Vat bym odliczył i sie śmiał... ;)

 

 

do Matuch

Moj znajomy ma 1550 z 2008 roku i mowił ze lepszy od NH CS660 ktorego miał przed rokiem.Widziałem w akcji to wymiata na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj