Zaloguj się, aby obserwować  
chillout89

tucano320 czy JD 1450

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rataj    3

CLAAS TUCANO!!! wg mnie jest lepszy


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
a dlaczego jest lepszy od lexiona :rolleyes: :rolleyes:

 

Kolega chyba porównał go do JD :(

A niestety nie mam możliwości pooglądać ich sobie z bliska bo u mnie w okolicy nie ma takich maszyn.....nawet dealera nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Mój 1450 ma po 2 sezonach 280 mtg. Po za drobnymi awariami (ujawniły się zaraz po przyjeździe do domu) które usunięto na gwarancji nie było przykrych niespodzianek. Tylko smarowanie, tankowanie paliwa, czyszczenie i w pole.

Przy moich zdjeciach kombajnu pisałem o wydajnościach itd to nie bedę sie powtarzał.

 

Ogólnie to jestem zadowolony :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Kolega chyba porównał go do JD :rolleyes:

aha jakos przeczytalem ze jest najlepszy :/ chyba ze post byl edytowany, albo mi sie literki przestawily :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@dyczkowski

na placu u laszuka nie ma zadnego cws 1450?? jezeli chcesz to podjedz do krzyska i popros o adresy osob ktore kupily ten kombajn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ostatnio był...nie wiem jak teraz.....Ale dla mnie jakos te JD sie nie podobaja za bardzo :rolleyes: Ja bym brał to Claasa raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

to nowego wiekszego claasa u nas raczej nie zobaczysz :rolleyes:

a tak z ciekawosci z jakim przedstawicielem od korbnaka rozmawiasz w sprawie tucano? moze z Markiem O.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Tu Claas ma przewagę bo to praktycznie nowość na naszym rynku natomiast CWS 1450 to juz gości ładnych kilka lat i sie troszkę zestarzał :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
to nowego wiekszego claasa u nas raczej nie zobaczysz :(

a tak z ciekawosci z jakim przedstawicielem od korbnaka rozmawiasz w sprawie tucano? moze z Markiem O.??

 

Takowej rozmowy jeszcze nie było... :rolleyes: Ja dopiero bede kupowal za jakies 3 latka, to jeszcze moze sie wiele zmienic doo tej pory :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Tucano, z tego co wiem i widzialem to w kabinie claasa jest lepiej niz w kabinie JD, tucano ma kabine taką jak sieczkarnia jaguar, srodek podobny do lexiona, po za tym ułozenie tucano jest jak w lexionie, hydraulika jest wzieta od lexiona, Bierz tucano, Niemiecka jakość, a nie Brazylijski JD:d

http://img.agriaffaires.com/combine-harves...re-1450-cws.jpg srodek JD

 

http://www.korbanek.pl/domhandlowy/pl/claa...ano/kabina.html srodek Tucano

 

Mi tez chodzi o komfort i wygode, wiec o wiele lepiej i przytulniej ma Tucano niz JD:d


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kabina nie jest waznym elementem w kombajnie, wybierajac kombajn "po kabinie" nie wroze ci nic dobrego, a moge zarzucić bral podstawowej wiedzy o pracy kombajnow. praktycznie wszystkie serie wszystkich producentow, maja zblizony komfort w kabinie, wiec to co piszesz jest dla mnie poprostu chore - typowy sposob myslenia dzieciaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj moderatorku, lepiej jest kosic bizonem no nie:d To z bogiem, Ja patzre takze na komfort, na silnik, przepustowosc i wydajnosc, a ty chyba tylko na wydajnosc i na silnik:D


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Poprawka, bo w poniedziałek jade składac juz wniosek na róznicowanie na Tucano 320. Do konca maja 2009 ma być juz na podwórku :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@ursus1014turbo jakos wczesniej nie zwracales na nic innego uwagi oprocz komfortu i tylko wygladem kabiny warunkowales swoja opinie, takze ciesze sie ze moj apel dotarl do ciebie, choc odbylo sie to w niekonwencjonalny sposob, ale gdy ktos nie moze zrozumiec prawidlowego przeslania, tak to jest, tu podam przyklad:

lepiej jest kosic bizonem no nie:d To z bogiem
wiadomo, komentarza nie potrzeba...

 

przepustowosc i wydajnosc

przepustowosc i wydajnosc dla kombajnu to dokladnie to samo ;)

 

Oj moderatorku

jesli sie nie zgadzasz z tym ze jestem modem, to zglos ten problem odpowiedniej osobie, a jesli tak nie uwarzasz tylko piszesz co ci slina na jezyk przyniesie, to wierz mi ze tez cie zaczne dotkliwie nazywac :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ursus1014turbo ogólnie ma skłonności do stwarzania konfliktów i tworzenia problemów... a co do kabiny owszem tucano wygląda ładnie w środku ale to nie znaczy że komfort jest gorszy od JD hehe


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy tu wszyscy się nadajecie do pchania karuzeli, nie macie pojęcia o rzeczach a tymbardziej maszynach na których temat się wypowiadacie ale nic dziwnego skoro średnia wieku wynosi 14-15 latek. Czytam te wasze wypowiedzi i naprawdę ŻENADA :):):):) Wytrzyjcie gile spod nosa i do piaskownicy dzieciaki , tam gdzie wasze miejsca, tam się bawcie w rolnictwo ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1014turbo ogólnie ma skłonności do stwarzania konfliktów i tworzenia problemów... a co do kabiny owszem tucano wygląda ładnie w środku ale to nie znaczy że komfort jest gorszy od JD hehe

No to mowie ze Tucano ma lepszy komfort, a ty cos zle chyba napisales, ale spoko, lepiej byc bez problemow.

A co do moda to tez nic niemam, tylko, wtedy akurat pisalem o komforcie, nie mialem akurat na mysli wydajnosci itd. Chyba warto zwrocic uwage takze na komfort?? Wiadomo ze wazne sa takie rzeczy jak silnik, wydajnosc kombajnu, szerokosc bebna mlucącego itp


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Kolega @elektrokardiogram dostaje BAN-a za obrażanie innych użytkowników! Już 2 razy za to samo dostałeś ostrzeżenie ale jak to mówią, do 3 razy sztuka!


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Ja bym brał Tucano, z tego co wiem i widzialem to w kabinie claasa jest lepiej niz w kabinie JD, tucano ma kabine taką jak sieczkarnia jaguar, srodek podobny do lexiona, po za tym ułozenie tucano jest jak w lexionie, hydraulika jest wzieta od lexiona, Bierz tucano, Niemiecka jakość, a nie Brazylijski JD:d

 

Chyba nie siedziałeś w Jaguarze bo Tucano nie dorasta mu kabinką do pięt. A kabina w Lexionie jest również inna, niech Cię kiedyś tatuś podsadzi na któryś kombajn na wystawie i pooglądaj sobie ;)

 

W Tucano tak samo trzeszczy jak CWS-ie i nie porównujcie ich do serii T JD czy do Lexiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to fakt siedzialem ostatnio w tukanie w starym polu na wystawie i musze powiedziec ze jakosc plastikow rozczarowuje, elementy sa slabo spasowane ;)

zdziwilo mnie to tymbardziej, ze przeciez w axionie, gorzej spasowane elementy sa tylko te ktore zostaly w spadku po renowce czyt. deska rozdzielcza, a reszta jest naprawde dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Wy tu wszyscy się nadajecie do pchania karuzeli, nie macie pojęcia o rzeczach a tymbardziej maszynach na których temat się wypowiadacie ale nic dziwnego skoro średnia wieku wynosi 14-15 latek. Czytam te wasze wypowiedzi i naprawdę ŻENADA ;):):):) Wytrzyjcie gile spod nosa i do piaskownicy dzieciaki , tam gdzie wasze miejsca, tam się bawcie w rolnictwo :):)

 

ty swoimi wypowiedziami również nie wznosisz sie na wyżyny inteligencji i wyżej niz jakiś 14-15 latek a twój post nie wnosi nic do tematu.ale ja nie jestem konfliktowy i nie bede sie tutaj obrazał bo twoj post był tez do mnie.też siedziałem w tucano i ogolnie to pełno plastiku a jak są skręcane to nawet zaślepek nie dali... plastik taki błyszczący kruchy ktoś przypadkiem udeży i pęknie. szkoda ze na agrotechu nie było wiecej kombajnów bo bym poruwnał.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Koledzy, wybaczcie mi ten OT ale wydaje mi się że @elektrokardiogram to alter ego innego użytkownika, który też brał udział w tej dyskusji. Kiedyś jak zwróciłem mu uwagę że daje obraźliwe komentarze, to potem zupełnie od czapy dostałem obelgi od tego @elektrokardiograma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tucano 320 to jest następca Mediona 310, nowa kabina i troche więcej elektroniki. Osobiście mam Mediona 310 i pracował na 280 ha 7 sezonów. Awaryjność bardzo mała, prosta konstrukcja, ale przydałby sie drugi bęben. Teraz mysle o Tucano 440..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj