mirek0829

zaprawianie ziarna na mokro i siew unia polonez

Polecane posty

mirek0829    2

witam

czy ktoś z was sieje zboże zaprawiane na mokro siewnikiem unia polonez, jeżeli tak to czy ziarno jest normalnie podawane, nie zapych i jakoś inaczej trzeba ustawia siewnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

Ja zaprawiam na mokro ale sieje dopiero po kilku dniach, bo czekam aż zboże wyschnie po zaprwce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to ile Wy lejecie tej wody, że trzeba czekać kilka dni. :D Zaprawiać, nie mylić z kąpielą ziarna. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

dobrze jest odczekać "chwilę" dzień może dwa zawsze lepiej zaprawa przylega jak świeża, po za tym po odczekaniu również lepiej siać słychać na rolkach jak ziarno szumi świeżo zaprowione inaczej i "odczekane" inaczej :D


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Michal984
      Witam szukam pługa unia tur 4+1 na sprężynach lub resorach. Bardzo pilne!
    • Przez Sqowron
      Kupię redlice wraz z lejkami do tego siewnika Amazone D7 nie muszą być wszystkie potrzebuje tylko kilka jak by ktoś miał to odzywać się w komentarzach. 🙂🙂 I jeszcze jedno pytanie czy ktoś przerabiał w takim siewniku lub podobnych coś takiego żeby w transporcie ciągać go za traktorem tak jak siewnik Mazur itp... jak by ktoś widział lub miał takie coś to proszę o parę fotek jak to wygląda z bliska. 😉

    • Przez Kuba284
      Witam
      Który rozsiewacz będzie lepszy? 
      Sipma rn100 boryna czy może unia mx 850
    • Przez zulus
      Witam mam prasę z 2012 roku i szkoda że nie wziełem opuszczanej podłogi wtedy to była nowość chcę to przerobić potrzebuję zdjęć i opisu działania jak byście mogli pomóc bardzo dziękuje .
    • Przez macko25
      mam pytanie dla posiadaczy którzy posiadają opryskiwacz górny zaczep z półoautomatyczny skrętem tzn czy wasze opryskiwacza robią takie same ślady ciągnika bo u mnie jak lekko skręce to Oki ale jak skręce na maksa to już nie idzie za śladem ciągnika A mam włączone na automacie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj