pawel321654

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zuber    4

Kosił już ktoś z was luigi cs z firmy caussade ,jeśli tak to jaka wilgotność i jak ta kukurydza się wymłaca bo u mnie był przymrozek 3 tygodnie temu i już jest biała ale ziarno dalej wydaje się wilgotne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

przy takiej pogodzie prawie nie dosycha. U mnie w tym tygodniu zrzuciła tylko 1% :wacko: . Ten tydzień ma być bardzo ciepły :) . Pewnie w piątek-sobotę zaatakuję swoją :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Przestrzegam przed przedsiębiorstwem P.W Magnum - Wojciech Czajka

Dlaczego przestrzegasz??

 

Jeśli dziś w nocy nie popada to jutro sprawdzamy massa 15P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@pasterz

Nic mu nie podpisywać, żadnej umowy kontraktacyjnej a kasa tylko gotówka.

To już lepiej kolego do tego Rąbczyna lub Kołybek.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

spoko spoko umowa podpisana z Rąbczynem.

Zastanawiałem sie tylko z kierownikiem gorzeli dlaczego tak dużo ludzi oddaje qq do pana Czajki jeżeli co sezon słychać że cos nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Wczoraj korzystając z pogody skączyłem kukurydziane żniwa cięta była LG 3258 plon mało zadowalający 11 t/ha wilgotność 31% wyszła po 432zł z groszami Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

(67)2616083- do Rąbczyna

W moim rejonie mało kto oddaje QQ do Pana Czajki, każdy już się przejechał na nim. Teraz to nawet telefonu nie odbiera (a kiedyś odbierał).

Napisz jaki będziesz miał plon z MAS 15 bo w tym roku chciałbym zasiać.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A słyszł ktoś o firmmie Micro Luck ze Świętochłowic podobno też kiedyś na kukurydzy nie zle okradali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Od dziś w powiecie kaliskim cena za mokrą 500 zł netto . Wszyscy zaskoczeni, bo każdy gadał że w dół pójdzie a tu odwrotnie :) W tym tygodniu planuje kosić, oby tylko pogoda się poprawiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

No dzwoniłem rzeczywiście 500tetto +/- 10 zł za kazdy % tylko niech ktoś mi powie jak z wypłacalnością tej firmy handlował ktoś z nimi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

O wypłacalność tej firmy nie ma sie co martwić. Ja handluje z nimi zbożami, kukurydzą, i kasa zawsze terminowo w ciagu 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

skad wy takie ceny bierzecie na mokra?? pod Poznaniem mokra 420 netto z dowozem do suszarni, a jak ktos daje wiecej to juz podejrzane jest.... Byli z kobylina oferowali 460 netto z odbiorem z pola ale odradzają handlu z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie ile moze stac kukurydza mokra na przyczepie wilgotnosc ok 27% ,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Wczoraj pierwsze koszenie ale słabo wyszło Wilgotność 30 % Plon ok 6,5 t na V i VI klasie Zobaczymy jak bedzie na lepszej ziemi Podzwoniłem troche po okolicy i cena ok 450 do 470 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasperoo7    2

W ramach ciekawostki, choć niestety nie jestem w stanie przypomnieć sobie/ ponownie dopytać o szczegóły: pewna firma dała kilku dużym rolnikom w 2012 do przetestowania odmiane o FAO > 300. W Polsce. Miedzy innymi w mazowieckim. Zdumiewające- plony bardzo wysokie na glebach IV-V. Ci co przetestowali, wzięli od razu na 2013 całą pulę materiału siewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Mi na siłę przedstawiciel wcisnął dwa lata temu kukurydze o FAO 270, do tej pory siałem maks 250. W zeszłym roku na słabych glebach zbierałem 9T suchej, a wilgotność wcale nie była większa niż FAO 250. W tym roku zabrakło tej odmiany, zasiałem na V-VI klasie podobną odmianę o FAO 260. Skoszę w przyszłym tygodniu to napiszę jaki plon i wilgotność w porównaniu do innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj