pawel321654

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane

Polecane posty

zdzichu124    9

Dzis zawiozlem po jednej kolbie kazdej odmiany do zbadania i wyszlo mi od 34,1% do 34,6% wilgotnosc. Pozatym w miejscach gdzie wiosną wymokla jest jeszcze w fazie woskowej, miekka i slabo zółta, czy ta mala wymoknieta dogoni tą, która ma 34% wilgotnosci ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Witam, chciałbym zapytać czy kukurydza po pierwszych przymrozkach jeszcze dojrzeje? ponieważ mam troche powierzchni, która wymokła wiosną i musi jeszcze dojrzeć, jej ziarno jest juz zółte ale jescze miekkie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Kujawsko pomorskie koło torunia 420 za 30 %. Niestety kukurydza mokra ok. 40 %, jak z ręki sobie wyłupie to ma 25% a z kombajnu 40%. Więc czekamy dalej myslę, że z trzy tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U nas w ubiegłej nocy mróz ładnie dał popalić, kukurydza zmarzła i wciagu dnia uschły jej liście, i jak to jest teraz z oddawaniem wody? Oddaje jeszcze wodę przez łodygę czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Obawiam się że nie oddaje i teraz trzeba by było dobrej pogody żeby doszła .Moja też zmarzła z soboty na niedzielę a dopiero kończy fazę mleka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Siałem 2 i 4 maja, fao 220-230. Ta pierwsza jest sucha i mysle ze bedzie dobra wilgotnosc juz, ale ta co wymokła i zaczęła wegetacje troche później jest jeszcze w fazie mleczno-woskowej. Mróz był ostatniej nocy i tez dostała po lisciach i schnie. Moje pytanie teraz czy ta mała powymakana na wiosne dojdzie jeszcze ? Bo mam dylemat bo 3/4 pola suche a wymokniete miejsca w fazie mleczno-woskowej i boje sie zeby mi te kilka miejsc nie zwalilo wilgotnosci całosci transportu. Co radzicie zrobic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

macie jakieś pomysłu na krótkotrwałe i tanie magazynowanie mokrej kukurydzy? czy wystarczy jeśli okryję pryzmę szczelnie folią? czy też bezpieczniej będzie potraktować ją roztworem mocznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

No wreszcie ruszyłem z koszeniem kukurydzy. Jutro powinienem skończyć, Wilgotność 31%, plon 13,7t/ha, odmiana NK ravello FAO 210. Dobry wynik? Mnie zadowala, ale w przyszłym roku na kilku ha może spróbuje jeszcze jedną odmianę, koniecznie z niskim FAO. A i cena tez dobra 430zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Obawiam się że nie oddaje i teraz trzeba by było dobrej pogody żeby doszła .Moja też zmarzła z soboty na niedzielę a dopiero kończy fazę mleka .

zależy jaka była temperatura. Łodyga wytrzymuje do -4/ -5. Największa strata plonu gdy właśnie badyl zmarznie bo bez liści może jeszcze dojść. U mnie było -6 jednej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czyli w odmianach o dłuższym FAO po przymrozkach wystąpią spore straty?

 

Tak z ciekawości-po co to magazynowanie?Nie zagrzeje się?

nie uruchomiłem jeszcze suszarni, a mam miejsce na przechowalni ziemniaków, więc chciałbym teraz to zmagazynować, gdyż dziki intensywnie wspomagają mnie w zbiorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi sarny pomagają w zbiorach ale jest dobrze bo 60 procent strat na polu 10 ha kukurydze na ziarno pojade jak najszybciej albo za połowe mies. bo mam teraz duzo roboty a Buraki cuk. dopiero na poczatku listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

czyli w odmianach o dłuższym FAO po przymrozkach wystąpią spore straty?

 

Straty głównie powodowane są przez to że ziarno nie wypełniło się do końca a kukurydza przestała asymilować . Jeżeli przymrozek przyjdzie w stadium czarnej plamki to strat być nie powinno ale gdyby wystąpił w fazie mlecznej to w niekorzystnych warunkach ziarno może zacząć pleśnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

straty spowodowane przez przymrozki

liść i łodyga zmarznięta( -4/-5) liście (-1/-2)

faza R4 mleczno-woskowa 55% 35%

faza R5 woskowa 40% 25%

faza R5.5 12% 5%

faza R6 czarna plamka 0 0

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

wiem że nie na temat, ale może ktoś podpowie jak ustawić bizona do kukurydzy bez przezbrajania i przystawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kiedy siałeś ricardinio i jaki plon?

 

u mnie jeszcze nie wszędzie była czarna plamka;/ więc chyba jednak nie warto wchodzić z całością areału w wysokie fao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil6251    3

siałem 02.05. plon ponad 18t/ha w tamtym roku miałem ronaldinio i plon ponad 16 był tylko że koszona pod koniec listopada za rok też sieje ricardinio jak dla mnie to najlepsza odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj