pawel321654

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrek912    7

Witam ja planuje gdzieś 25 września ją zebrać bo chciałbym zasiąć jeszcze pszenice ozimą.lokalizacja łódzkie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artus91    0

zaczęliśmy jakiś tydzień temu kosić QQ ok 8/9 ha wilgotność 34-45 %


Usługi rolnicze (omłot zbóż i kukurydzy), orka, transport

tel. 663-048-178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

U nas wyjechali nie którzy wilgotność pod 45% podchodzi z przyczepy to się woda leje, i się jeszcze w dodatku ciągają po tym polu jak wariaty ::blink: ,ja to się tam zastanawiam czy nie bd za zielona na kiszonek aby zrobić :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie tak sie zastanawiam nad zrandapowaniem QQ ,obok mojego gospodarstwa bedzie gościu pryskał samojezdnym opryskiwaczem strat dużych niema ale czy to sie opłaca co Wy o tym myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

na Bednarach opowiadali że jeździli samojezdnymi i randapowali kukurydze, ponoć 2-5% niżej wilgoność. Ale czy to się opłaca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Jak się jedzie zachodnia Polska to kukurydza na kiszonkę znika w oczach. Bardzo mało zostało na ziarno. Może za dwa tygodnie się wjedzie, ale pada teraz prawie codziennie. Dziki tez są oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

O to widzę że zbiory kukurydzy na ziarno powoli się zaczynają. ja już próbowałem, ale jeszcze bardzo mokra, poczekam na lepsza pogodę i oby szybko nadeszła bo pszenica czeka na zasiew :D Plony powinny byc dobre, nk ravello potarafiło zaskoczyć i oby w tym roku tak było. Jak cena 400zł/t mokrej sie utrzyma to nie bedzie tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

u mnie jeszcze wszyscy czekają ci co mają na piaskach to mają 30-35% wilgotności Mokra kosztuje 530 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

dobra a jak ocenic wilgontosc na polu ?? rosliny musza już byc calkowicie uschle czy troche zielone moga byc ??

zebrałem kilka kolb z roznych miejsc waze 225g ziarna z 1 kolby szusze w piekarniku kaloryferze itd i jak stwierdzic jaka jest wilgontosc ....np jesli wyjdzie 150g to ile ma %wilgotonosci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie jeszcze wszyscy czekają ci co mają na piaskach to mają 30-35% wilgotności Mokra kosztuje 530 brutto

530 :blink: Wilgotność chyba góra 25%

 

 

Moja qq jest ciągle zielona. A raczej była bo teraz -2 na polu :( . Nawet najbardziej dojrzałe kolby nie miały fazy czarnej plamki. Dojdzie czy nie dojdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

dobra a jak ocenic wilgontosc na polu ?? rosliny musza już byc calkowicie uschle czy troche zielone moga byc ??

zebrałem kilka kolb z roznych miejsc waze 225g ziarna z 1 kolby szusze w piekarniku kaloryferze itd i jak stwierdzic jaka jest wilgontosc ....np jesli wyjdzie 150g to ile ma %wilgotonosci ?

Kolego wszystko zależy od odmiany, jedna odmiana pozostaje zielona do zbioru, inna schnie. Wilgotność oceń poprzez czarna plamkę, jeśli ziarno ja ma to można kosić, bo wilgotność już nie wiele w dół pójdzie. Co ci da suszenie w piekarniku czy na kaloryferze skoro i tak nie będziesz wiedział kiedy ona jest sucha ? Bo sucha ma 14 % wilgotności, a Ty np wysuszysz do 8- 10 % i już masz błędne wyliczenia. Jak chcesz znać wilgotność to weź ziarno i jedź do jakiegoś skupu, tam pewnie świadczą usługe zmierzenia, u nas za takie coś biorą 5-10 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Metoda suszarkowa polega na poddaniu pobranych próbek najpierw temperaturze 650C na 24h, a później 1050C na 24h – odparowaniu z nich wody. W ten sposób uzyskujemy zawartość suchej masy w ziarnie. Zawartość suchej masy w ziarnie jest podstawowym wskaźnikiem wczesności mieszańców kukurydzy – w warunkach Polski głównym celem prac hodowlanych jest połączenie plenności z wczesnością.

Obliczanie suchej masy:

(próba sucha – tara) / (próba mokra – tara) * 100 = sucha masa (%)

 

wilgotność (%) = 100 – sucha masa (%)

 

Zrobiłem trochę inaczej bo wyłuskałem ziarno i wsadziłem na 1,5godz (powinno być 4) do piekarnika na 130 stopni. Wyschła na pieprz. Według tego wzoru wyszła wilgotność niecałe 38%.

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

u mnie jeszcze wszyscy czekają ci co mają na piaskach to mają 30-35% wilgotności Mokra kosztuje 530 brutto

Gdzie taka cena?U mnie 350zł/t netto-Wielkopolska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie, mam pytanie, zasiałem kukurydze san oraz okato kolejno 2 i 4 maja. San jest juz suchy i wedlug mnie nadaje sie do ciecia, ale sa place wymokniete gdzie jest do pasa, ziarno zolte ale nie szkliste a liscie okrywowe zielone. Okato jest praktycznie do polowy zielona ale kolby szkliste a liscie okrywowe suche. Moje pytani9e, czy czekac az ta niska wymoknieta dojdzie i dogoni ta juz sucha czy kosic na 3 razy ? pole 14 ha w jedynym kawalku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

530 za 30% wilgotności brutto Agroas Nowa Wieś Mała. A przynajmniej kilka dni temu była taka a na spadek się nie zapowiadało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Panowie, mam pytanie, zasiałem kukurydze san oraz okato kolejno 2 i 4 maja. San jest juz suchy i wedlug mnie nadaje sie do ciecia, ale sa place wymokniete gdzie jest do pasa, ziarno zolte ale nie szkliste a liscie okrywowe zielone. Okato jest praktycznie do polowy zielona ale kolby szkliste a liscie okrywowe suche. Moje pytani9e, czy czekac az ta niska wymoknieta dojdzie i dogoni ta juz sucha czy kosic na 3 razy ? pole 14 ha w jedynym kawalku. Pozdrawiam.

poczekaj parę dni. Jak u ciebie przymrozi to się wszystko wyrówna. U mnie pewnie z 50% miało zielone liście okrywowe a po minionej nocy prawie czarna kukurydza się zrobiła jak słońce wyszło. -3 było na polu

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj