Skocz do zawartości
pawel321654

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Żniwa
sosek xu li    4

U mnie kukurydza wygląda całkiem nieźle, niska roślina duża kolba. Pójdzie pod kombajn gdzieś na początku października, wszystkie plony sprzedaje prosto z pola.

sdcrisis    0

u mnie jest podobnie kukurydza jest niska ale kolby sa duzo a koszenie gdzies kolo połowy pażdziernika

Wiadomość z agroFakt.pl

zetor165    0

U nas jest 15 ha. Na razie kukurydza wygląda bardzo fajnie ale nie zapeszajmy. Koszenie to koniec września, początek października. Tak mniej więcej połowa prosto z pola sprzedana a druga połowa dosuszana i sprzedawana w workach hodowcą gołębi przeważnie z woj. śląskiego. Mamy suszarnie podłogowe które do suszenia wykorzystują zimne powietrze. Jest to mniej efektywne i wydajne ale hodowcy gołębi tylko tak wysuszoną kukurydze chcą bo ta suszona na gorącą jest jakby od środka już "ugotowana" i gołębie tego nie chcą.

beny862    0

No panowie zaczą już ktos pobierać kukurydze?moja już schnie ale nie zaczne wcześniej niz za ok 2 tyg. a jak u was?orientujecie sie jaka cena sucha/mokra bo z tego co ja wiem 250 zł/t mokrej ,normalnie taka cena ... :angry:

beny862    0

u mnie już po 200zł mają skupować (mazowieckie),będe chyba musiał kombinowac i suszyć bo za darmo to żal oddać;/

mlody3320    6

Witam. Ja nigdy nie uprawiałem kukurydzy, ale na drugi rok mam zamiar posiać z 5ha na ziarno i w związku z tym mam kilka pytń: Jaki nawóz dać pod nią i w jakich ilościach (IV klasa ziemi), czym później ją pryskać i co należy wymienić w kombajnie oprócz wymiany przystawki do kukurydzy (kombajn to john deere 1065). Jeszcze mam takie pytanie, mógłbym ją dosuszać w silosie bin(10 tonowy) czy musiałbym wozić do suszarni?? Z góry wielkie dzięki.

Firek    2

Witam, jak u was jest w tym roku z kukurydzą? Skosiliście już, czy jeszcze stoi? Ile mieliście ha, jaki dała plon, i czy na wiosnę planujecie zwiększyc powierzchnię uprawy kukurydzy.

Wacek21    35

Ja w tym roku zasiałem 15 czerwca z mysla o skoszeniu jej na ziarno, niestety ten rok był taki a nie inny i kukurydza nie zadzylaby "dojsc" w satysfakcjonującym mnie terninie wiec spróbowałem zrobic z niej kiszonke i udało sie, krowy wcinaja kukurydze ;)

U mnie kolega co ma 30 ha już skończył tydzień temu plon miał gorszy niż rok temu bo rok kiepski ale wyszło tak 8-9 ton z ha mokrej miał odmiany polskie Smolice, sąsiad posiał odmiany zagraniczne i bardzo zły plon w granicach 6-7 ton.

master0608    0

U nas spolka nasienna miala tez sporo kukurydzy (na oko jakies 50ha moze). Wieksza czesc skonczyli jakies 2-3 tygodnie temu, ale taki jeden maly kawalek im jeszcze zostal. O plonie nic nie wiem

akaku    69

U mnie kto mógł to młucił. Dziś sasiad cała noc młucił bo mróz był ok -8 to wjechał. I teraz łapie przymrozek to znów bedzie mógł wjechac. A tak to cały dzień młucił tam gdzie mógł wjechać. Czyli młuci cały czas od wczoraj wieczorem ;)

Tandam    1

Ja osobiście kukurydzy na ziarno nie siałem, ale w mojej okolicy było nasiane dość sporo i w większości jest już wymłócona, a to co zostało to głównie z braku możliwości wjazdu na pole. Więc wszyscy czekają i dopiero jak bardziej przymrozi to wjadą :(

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez benek79
      witam. mam zamiar na wiosne zasiac pierwszy raz kukurydze na ziarno. nigdy wczesniej nie interesowałem sie ta uprawa i chciałbym sie dowiedziec co ile i czego musze zastosowac zeby wszystko było oki.kukurydza bedzie zasiana na 3 klasie gleby{2ha} pozdrawiam.
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez kotwczapce
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak się młóci w zimie.Co się dzieje z ewentualnym szronem/śniegiem, czy dostaje się do ziarna , czy wialnia to wywieje. Na pewno na forum są praktycy, zostało mi do ścięcia jeszcze i nie wiem czy da radę, bo na razie tam nie wiedzie, może w mróz. Gdy temperatura była koło zera, to sita się strasznie zakleiły zaraz.
    • Przez mx_racer
      Witam. Nie udało się mi skosić wszystkiej kukurydza na kiszonkę z powodu pogody więc reszte będę kosił na ziarno i kisił w big bagach. Mam pytanie. Ile czasu może lezeć takie ziarno kukurydzy prosto z pola żeby nie spleśniało? Czy może one lezeć pod chmurka czy musi być pod dachem? Czy jeśli popada na nie deszcz to coś się stanie? Pytam dlatego bo kosił będę jednago dnia,  a kisił pewnie pare dni potem. Widziałem jak u znajomego rolnika kosili i ziarno lezało na podwóru, a deszcz na nie padał tylko że on je sprzedał, a ja zamierzam zakisić. 
    • Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac