Skocz do zawartości
pawel321654

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
żniwa
KRISS75    39

Ambrosini 31% chciałem zaczekać na zejście poniżej 30% a tu zaczęło padać i koszenie wzięło w łeb.

nht6030    5

Jestem z podlasia i u nas koszą już od 20 września tydzien temu jak kosilismy to wilga miała 24 % a inne odmiany powyżej 30

Wiadomość z agroFakt.pl

rybka2485    1

ja sprawdzałem w ubiegłym tygodniu w poniedziałek wilgotność to wszystkie odmiany miały od 30 do 38% wilgotności. Wczoraj sprawdzałem wilgotność i jak narazie Silvano ma 23% oraz Friedrixx 24% reszta odmian jakie mam czyli Ronaldinio,Sigma i Mas24V mają po 30-31% zaś Mas22R ponad 34%. Jak myślicie?? Długo jeszcze czekać na koszenie?? niby we wtorek ma padać ale raczej to nie przeszkadza przy traceniu wody w qq tylko przy zbiorze gorzej.pozdrawiam

Edytowano przez rybka2485

lelek7    1

pow. braniewski już prawie wszyscy skosili kukurydzę, ale u nas tydzień temu było -4, słyszałem że po przymrozku trzeba skosić kukurydzę max do 15 dni,

to prawda?

zdzichu124    0

Dzisiaj zrobiłem kolejne badanie po 2 tyg w dwóch innych miejscach i u jednego goscia wyszlo 27,6% na wago-suszarce (mówi ze bardzo dobry wysokiej jakosci sprzęt) a u drugiego na na zwykłej maszynce "zgniatarce" wyszło 33,5%. Co mam zrobic w tej sytuacji? Jutro jade zbadac jeszcze raz te same próbki do jeszcze innego skupu i zobacze co sie potwierdzi. Gdyby miala 27% to juz bym kosil. To jest kukurydza o fao 220-230

Patryk3802    183

Dolnośląskie pow. wołowski dopiero żniwa kukurydziane ruszają, rozmawiałem dziś z "bambrem" który jechał akurat kosić mówił ze w sobotę jak żniwował to miała 37 %. Ma 2 suszarnie więc może sobie pozwolić na koszenie "mokrej" Jego odmian nie znam jakieś zachodnie, i tym co powiedział trochę zgasił mnie by źniwować. Chodź moje siane prędzej jak jego i odmiany wczesne polskie Blask i Buran, je już zaczynało dosuszać przed przymrozkami. Mam do was pytanie po ile u was biorą za koszenie kukurydzy? I za suszenie ile od %?

pow. braniewski już prawie wszyscy skosili kukurydzę, ale u nas tydzień temu było -4, słyszałem że po przymrozku trzeba skosić kukurydzę max do 15 dni,

to prawda?

A niby dlaczego Twoim zdaniem termin 15 dni jest maksymalny? Mróz spowodował, że ziarno przestało oddawać wodę przez łodygę i pozostało tylko oddawanie wody przez ogrzewanie słońcem i powiew wiaterku. W zeszłym roku pogoda długo była śliczne, słoneczna i moja ostatnia kuku miała 18%.W tym jeszcze nie zacząłem młócić, choć u nas tez był przymrozek i jeszcze poczekam z tydzień.

kissmy...    57

Mam do was pytanie po ile u was biorą za koszenie kukurydzy? I za suszenie ile od %?

koszenie od 280zł/ha+paliwo do 400zł/ha,

suszenie 7-11zł/t/%

ArtGor    1

Es Bombastic 15,7 t/ha 30% wilgotności

LG 32.20 13.8 t/ha 29% wilgotności

Obie odmiany siane na jednym polu 30 kwietnia

kissmy...    57

hej ktos kosil dzis ambrozini lub ricardinio... jaki plon i wilgotnosc macie . Dzieki za odpowiedzi

ja kosiłem dziś ambrosini plon chwilowy od 6 do 13t, ze względu na duże straty wyrządzone przez zwierzynę, średnio wychodzi poniżej 8t/ha przy wilgotności 26-28%

RAPSCASE    1

Mam pytanie czy kosił ktoś może SY COOKY z Syngenty? Jak wilgotność ziarna???

Próbowałem kosić u znajomego wilgotność 36% i zjechałem, może trochę straci wody. Ale już czuje że plon będzie dobry. Warunki atmosferyczne tegoroczne nie sprzyjają szybkiej utraty wody z ziarna.

XTRO    159

Es Bombastic 15,7 t/ha 30% wilgotności

LG 32.20 13.8 t/ha 29% wilgotności

Obie odmiany siane na jednym polu 30 kwietnia

skąd bierzecie takie duże plony? :D

jaki region i jak z pogodą było ? u nas pogoda nie dopisała przy napełnianiu kolb ;/

RYZYNH    3

Dzisiaj zacząłem kosić to wychodzi ok 10t/ha z tego co jest na przyczepach jutro zważe będę wiedział.Odmiana to Eco chyba z kws-u.Cenę dostałem 470 netto za 30%

tespis17    21

Przestrzegam przed przedsiębiorstwem P.W Magnum - Wojciech Czajka

Edytowano przez tespis17

sawka71    3
RYZYNH a powiedz gdzie tak dobrze płacą? jakiś telefon podaj Edytowano przez KRISTOFORn
Pogrubiona czcionka

ArtGor    1

skąd bierzecie takie duże plony? :D

jaki region i jak z pogodą było ? u nas pogoda nie dopisała przy napełnianiu kolb ;/

Pogoda dopisała, kolby były dobrze wypełnione, rejon : południowa wielkopolska, klasa ziemi 3a. Plony zależą też od odmiany, w tym roku obie dobrze plonowały, sąsiad miał zasiana jakaś polską i czeską, to z nimi już tak dobrze nie było. Gdyby nie omacnica w Es Bombastic byłoby lepiej. Dobór odmiany to podstawa, mi we wszystkim doradzał ProCam i jestem zadowolony

Muszę się poprawić bo źle napisałem wcześniej : Es Bombastic 14,7 t/ha 30% :D sorry ale nie zauważyłem wcześniej.

XTRO    159

aha, a jakie nawożenie stosowałeś i ile płacileś za jednostkę Es Bombastic?

RYZYNH    3

RYZYNH a powiedz gdzie tak dobrze płacą????????????? jakiś telefon podaj

to jest cena przy kontraktacji a bez po 450 i to co mi sie podoba ze do tono procenta dodaja i odejmują po 11zl to jest w piotrowej kolo niemodlina opolskie

ArtGor    1

aha, a jakie nawożenie stosowałeś i ile płacileś za jednostkę Es Bombastic?

80tys ziaren chyba coś około 600 zł ale nie jestem pewien, musiałbym poszukać fakturę

A nawożenie 450kg lubofoski, 450kg saterzaku. 150 kg mocznika i 100kg polidapu w podsiewacz i 4 razy odżywki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się