pawel321654

Kiedy zaczynacie Żniwa kukurydziane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
asdfasdf    0

Wiecie może czy dało by się kosić kukurydze na ziarno zwykłym hederem bez przystawki? Posiadam claasa dominatora 88 i chcialbym w następnym roku zasiać kukurydzę ale niewiem czy będe miał to czym zebrać bo unas w okolicy nikt niema przystawki do kukurydzy , z góry dzięki Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek00    0

ty chyba sobie żartujesz !

Boże co za rolnictwo !!

 

żeś chłopie wymyślił:D

 

Edytowano przez milanreal1
Pisanie posta pod postem

Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

My tak kiedyś kosiliśmy i było dobrze tylko braliśmy na połowę chederu.... Jak trochę na ziarno dla siebie to nic się nie stanie bo sie nie opłaca kupować przystawki no chyba że chcesz trochę na usługi.

Raz tak samo oberwaliśmy kolby ręczne i wrzucaliśmy w warmianke heh :lol: i nie było tak źle na śrutę było dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

można, my też kiedyś kosiliśmy, tylko z motowideł dobrze jest zdjąć te "pazuryki, czy palce" wtedy nie owija się qq wokół motowideł, i na pół chedra tak jak kolega pisał i była gitara! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś tak Merkatorem kosiłem tylko w wysokiej kukurydzy dobrze jest jakiś pręt przed hederem przymocować żeby lekko przechylał kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Da sie kosić bo dużo ludzi tak robi, ale to sie mija z celem, bo masz za duże straty w plonie, nie wymłócisz tego do czysta, skatujesz równo kombajn, ale, zawsze to jakaś oszczędność;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

@Knopek007 EDYTUJemy posta, nigdy nie piszemy posta pod postem!

 

koszenie jest możliwe, ale straszne straty z tym idą, więc koszenie bez przystawki mija sie z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Przem, nie powtarzaj postów po mnie xP


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Przem, nie powtarzaj postów po mnie xP

 

Nie powtarzam , dopiero teraz zauważyłem że ty też to napisałeś.

Samo mi sie nasuneło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jak poprzednicy piszą jest to możliwe, a czy ekonomiczne to już inna sprawa.

 

W naszym przypadku jedynym minusem było zabrudzenie kombajnu wilgotną masą która była trudna do usunięcia w całości z wnętrza kombajnu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek3p    0

mam pytanie czy fortschrittem 512 też dało by się kosić bez przystawki ze zwykłym hederem ??? , a i jeszcze jedno co trzba przerobić wymienić przy mocarni zeby kosić QQ ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

oczywiście że da się kosić ale kombajn z pola od razu na złom!! Kombajn strasznie dostaje w d*u*p*e jak wciąga tą całą słomę z kukurydzy, a noże na orkanie od razu do wyrzucenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jakoś mój nie stoi jeszcze na złomie, a już jest z 15 lat po takiej akcji.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Jestem zielony w temacie. Czy przystawka musi być do konkretnego modelu kombajnu, czy może można po ewentualnych, niewielkich przeróbkach dostosować ją do innych modeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przystawki zazwyczaj są dedykowane do konkretnych modeli, ale można niewielkie przeróbki zastosować jakby się nie dało przystawki z przenośnikiem pochyłym kombajnu połączyć. Mój znajomy kiedyś miał do Bizona Supra przystawkę Gerinhoffa i jakoś kilka lat tak kukurydzę młócił.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Często w ogłoszeniach są podane marki przystawki np Gerinhoff, ale nie jest podana konkretna nazwa kombajnu, ale jak rozumiem system sprzęgania i przeniesienia napędu przy każdym praktycznie kombajnie jest inny. Ja jestem zainteresowany przystawką do Deutz Fahra i jak widzę znalezienie takiego sprzetu nie będzie takie łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip524    1

My mamy założoną w Bizonie przystawkę z podcinaczem . Super sprawa. Oczywiście ciąć można bez . Sami tak robiliśmy przez 2 sezony ale... zdarzało się że palce od ślimaka uderzając w kolbę wyrzucały ją poza heder , po drugie ziarno było zanieczyszczone i dużo było połówek , a za d*pą bizona można było wyzbierać od 0,5 do 1 t/ha ziarna ( w kolbach przy małych polach ) . A i nie wspomniałem tu jeszcze o tym jak bizon dostawał bo cała masa szła na młocarnię . Myślę że warto przeanalizować kupno przystawki lub usługowy zbiór przez kogoś , bo inaczej gra nie warta świeczki . Podsumowywując dać się da ale w dzisiejszych czasach nie możemy pozwalać sobie na straty rzędu 300 a nawet 500-600 zł /ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parada    0

panowie ze zwykłym chederem to można odkosić wjazd na pole kukurydzy :rolleyes: i pod warunkiem że rośliny są bardzo suche i kosimy maksymalnie wysoko oczywiście nie zostawiając kuku.ktoś wymyślił przystawki z podcinaczem by uprzyjemnić prace kombajnom a by jeszcze ekonomicznie było ciekawiej w zestawie do przystawki jest specjalne klepisko które ma większą przepustowość i grubsze druty ,klepisko to umożliwia pracę na wyższych obrotach a jednocześnie ( nie mieli nie robi mleka z kuku. lepiej przez to czyści i ma lżej pracując na wyższych obrotach ) POWODZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam kiedy zaczynacie żniwa kukurydziane piszcie jakie macie plony i ceny w waszych okolicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Przy aktualnej pogodzie, nie predzej jak za 3 tygodnie, pozatym problemy są z wjechaniem w pole, o kopaniu buraków jak na razie zopomnieć można, wiec z kukurydzą trzeba czekac na lepsza pogode


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Kukurydza jeszcze w dojrzałości mlecznej więc trzeba czekać i mieć nadzieję że przymrozków nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucek279   
Gość lucek279

Mój sąsiad zaczoł wykosił 7 hektarów i wilgotność od 35 do 43 %.

A co do plonów to kiepskie bo grad połamał kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amak195    0

Jestem z rejonu łodzkiego.tu nonstop opady także o koszeniu w najbliższym czasie trzeba zapomnąć.Napiszcie czy może być zmowa cenowa na kukurydzę ziarnową,tak jak na początku żniw zbożowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Bartek13
      Witam. Pragnął bym zaczerpnąć opinii rolników którzy uprawiali kukurydzę na ziarno z hodowli Smolice na jaką odmianę postawiliscie oraz czy jesteście z niej zadowoleni czy byście ją posiali drugi raz.
      Szczególnie interesuje mnie ziarno typu flint ze względu na możliwość wcześniejszego siewu.
    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj