Zaloguj się, aby obserwować  
Adrian99

Same, renault, deutz czy case?

Polecane posty

Adrian99    6

Witam!

Który z tych 3 najlepszy? Jak z częściami (ceny, dostępność)? Jakie spalanie?

Chodzi mi o moc z przedziału 90 km a 120km

jeśli chodzi o renault to najbardziej zainteresowały mnie modele 120.14 i 106,14 i 95-14 czy jakoś tak :P

Same laser 110 lub 90 no a case 956xl albo 1056xl

doradźcie coś :P

Pozdrawiam i z góry dziękuje :)

tak na marginesie to mam budżet do 35tys ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino27    0

uzytkuje 2 deutz-e.pierwszego kupiłem agroxtra 6.07-107kucy-94rok z przebiegiem 4500mtg ja zrobiłem nim 4.500mtg,4 lata temu nabyłem nowego M620zrobilem 4000mtg.z obu jestem bardzo zadowolony,czesci dostępne,no może drogie w porównaniu do naszych ale to każdy zachodni ma podobnie...jeżeli dobrze trafisz i zadbasz ciągniki nie do zdarcia..szczególnie te starsze chłodzone powietrzem sa trwale i oszczędne...same bym nie kupil niby to deutz ale gorzej wykonany. np. cos takiego.

.http://otomoto.pl/deutz-fahr-dx-6-05-jak-agrostar6-20-A346863.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

Dzięki za odpowiedź...

Ale czekam nadal na inne porady ;)

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam takiego deutza jak kolega @Domino27 podał w linku DX 6.05. Potwierdzam że jest to maszyna bardzo twarda po prostu nie do zajechania. Bardzo oszczędny w paliwie w orce wychodzi około 10 litrów na ha. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

ja bym ci polecił jak juz to z renaulta 110.54 u mnie na wsi ma jeden gośćiu dwie i śmigają już u niego 5 lat normalnie w pracach polowych i w żniwa ze słomą i nie nażeka mówi że spalanie w miare tu masz przykład http://otomoto.pl/renault-110-54-4x4-110km-113-14-106-54-120-54-A353161.html a jak nie renault to coś z deutza np DX 6.05 jak wyzej olszewski126 mówi u tego samego gośćia lataja jeden ze zwijarką drugi z lawetą i tak dostają w d**e bo jak jakiśmłody siadzie to ciagniki nie do zdarcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

A nie wiecie przypadkiem jak mają same smarowanie skrzyni? Bo kiedyś mi sie o uszy obiło że deutz (mówie o rocznikach do 90) ma smarowane podciśnieniem i tu jest ich wada bo rurka od tego smarowania często sie przeciera i jak kontrolka zaświeci to od razu trzeba rozbierać. Takiemu gościowi sie zaświeciła ale jechał jeszcze bo miał 2 ha do zaorania i cała choinka do wymiany... koszt 750 euro...

Jak ktoś wie o tym smarowaniu w skrzyniach renault i case to też bym był zainteresowany...

 

PS. Ile cyl lepiej? 6 czy 4?

Edytowano przez Adrian99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Witam!

Który z tych 3 najlepszy?

Ja tam w temacie widzę 4 :P

 

Ogólnie rzecz biorąc to z każdego powinieneś być zadowolony pod warunkiem że trafisz na niewyeksploatowany i zadbany egzemplarz.

Jakiś czas temu użytkowany był na gospodarstwie DF Dx4.50 ciągnik był ok, przyjemnie się nim pracowało, a części w miarę dostępne - nie było z nimi jakichś większych problemów.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Skrzynia jak skrzynia zwykła mechaniczna bez rewersu i biegów pod obciążeniem pochwalić ja można za to i biegi jak i zakresy reduktora bardzo lekko wchodzą no i zakres M jest na przeciwko zakresu R dzieki czemu zmieniając kierunek jazdy nie trzeba 'wajchować' ale ta wygoda mija jak chcemy pracować na innym zakresie, oraz oddzielny olej dla przekładni i układu hydraulicznego ;)

Były wersje skrzyń z biegami pod obciążeniem (najczęściej spotykane w Dx6.50) ale żeby na taką trafić trzeba mieć spore szczęście :P

 

Inne marki bierzesz pod uwagę? Jesli tak to zerknij na tego: http://tablica.pl/oferta/valmet-805-ID2Yeeh.html#6b24b370a6

Na mój gust wygląda przyzwoicie jak za ta cene.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

Fajny jest ale za słaby trochę... a wiesz jak jest z tym smarowaniem skrzyni w deutzach? Mówią ze same to, to samo więc nasowa mi sie pytanie czy one tez mają te skrzynie smarowane podcisnieniem?

mowie o same laser, tiger, leopard...

sorry ze tyle pytań ale to nie jest 5 zł i chce poprostu dobrze zainwestować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino27    0

kontrolka w deutzu od cieśnienia oleju w skrzyni zapala się przy każdorazowym naciśnięciu sprzęgła, dlatego że w tym momencie jest rozłączony napęd i smarowanie,a biegi lekko wchodzą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

Czyli w same także podcisnieniem?

Dzięki za odp ;)

w najbliższym czasie jadę oglądać same laser 110. na co patrzeć? jak poznać czy wyeksplatowany? mają jakieś czułe miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Same to nie Deutz więc jednego z drugim nie porównuj stare nie miały ze soba praktycznie nic wspólnego. Dopiero od 1995 gdy grupa Same nabyło Deutz-Fahr'a zaczęli montować te same podzespoły do wszystkich 4 marek choć na początku nie było takiego ujednolicenia jak w obecnie produkowanych ciągnikach SDF ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

Aha... dobrze wiedzieć ;)

Duzo sie od cb dowiedziałem także dzięki za pomoc :)

jeśli ktoś wie jak tego lasera sprawdzić to niech sie podzieli :D

 

Mgrlukash jak ci sie odwdzięczyć? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzezuch    0

Ja bym polecał renaulta, jednak nie 95.14, a 103.14, praktycznie to samo, tylko 103 ma turbinkę i 93 KM ;) Prosty w budowie i niezawodny, w ciągu 6 lat użytkowania mieliśmy tylko jedną awarię, mianowicie pompa wtryskowa się zatarła bo sąsiad jak pożyczył to wlał opału... Pozatym dzielnie sobie radzi, no i nie jest długa, przez co też jest dość zwrotna. Są pogłoski że skrzynie się szybko sypią, ale to nie jest częsty problem, jedynie czasem można zakleszczyć, a wtedy jeśli szarpanie nie pomaga to trzeba zdejmować kabinę, lecz jeśli nie będziesz szarpał drążkiem jak łopatą, tylko z wyczuciem jak w aucie, to nie ma mowy, zeby coś się stało :D części łatwo dostać, spalanie bardzo przyjemne dla kieszeni :) Tylko instalacja hamulcowa przyczep jest hydrauliczna, można w tani sposób przerobić przyczepy, ale na upartego da się też sprężarkę włożyć, ale to są już spore koszta. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino27    0

uważam że ciągniki do 120 km ogólnie są w dość bezpieczne w zakupie ponieważ nie pracowały na bóg wie jak wielkich areałach no a jak nawet to nie były to główne konie pociągowe...zwracaj uwagę na szczegóły. tzn.jak bardzo są powycierane końcówka wałka, zaczepy, haki na ramionach, nawet zdewastowany fotel może dużo powiedzieć.. ciągnik z przebiegiem np.7 czy 8 tys. mtg powinien wyglądać dość rzeźko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Tylko że trudno trafic ćwierć wiekowy ciagnik z prawdziwym przebiegiem 8tyś mth zazwyczaj przebiegi bedą już powyżej 10tys czasem nawet 20tyś mth - takie są realia a że ktoś koloryzuje naszą szarą rzeczywistość cofając licznik to już inna kwestia.

 

Adrian99 na poczatek wsiądź do kabiny i złap za dźwignie zmiany biegów jak bedą miały ruch jak kij w wiaderku to lepiej szukaj czegoś innego :P Przy jeździe sprawdź czy biegi nie wyskakują - najlepiej sprawdza sie pod obciążeniem. Podczas jazdy zwracaj uwage na wszelkie niepokojące dźwięki.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Cena niska - nawet bardzo jedyne co ze zdjecia można wywnioskować to to że ma przekombinowany przedni gril oryginalnie lampy powinny być na dole - możliwe że miał kiedyś zamontowany przedni TUZ stąd ta przeróbka.

 

Mi osobiście ten się bardziej podoba: http://otomoto.pl/renault-106-14-orginal-mwm-fendt-tuz-A348121.html

 

Co powiesz o tym: http://otomoto.pl/massey-ferguson-2645-A356276.html <słyszałem że to udana seria ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

ta 106 nie wyglada zle, nawet fele w oryginalnym kolorze, oba zaczepy a do tego na plus przedni TUZ, opony tez w nienajgorszym stanie, mysle ze warto sie zainteresowac


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj