Skocz do zawartości
rudi0018

Termin zasiewu zbóż 2013

Polecane posty

yacenty    565

ja planuję siać jak tylko uda się wjechac w pole,

najpierw muszę wykopac 0.5 ha ziemniaków a później zasiać 20 ha ozimin.

Optymalnie niby jest koło 25 posiać jęczmien a do 5 października pszenicę

Wiadomość z agroFakt.pl

gwozd    101

3,75ha pszenicy dziś zasiane, jutro prawdopodobnie oprysk od chwastu

Tomek90    196

Pszenżyto Twingo, Fredro i część Atletico już na wierzchu, część pszenicy Arkadia także. Reszta czeka bo niema opcji wjechać.

FINN    992

dzisiaj miał byś koniec orki, zostało jakies 6 ha, ale deszcz wczoraj dolał i dzisiaj też zapowiada się na deszcz. A czwartek i piątek miał być siew ok 20 ha... ale kiedy to bedzie to niw mam pojęcia... znając życie to sobota niedziela.... ;)

Rolnik1973    1275

Dziś posiałem drugi kawałek jęczmienia, siew w błoto zobaczymy co z tego wyjdzie, bo jutro znowu ma padać.

mlodyhef    143

Dziś zasiane 5 ha pszenżyta. Jeszcze ze dwa pszenicy mam do obsiania, woda nie stoi, więc pewnie jutro agregat a w piątek siew.

Poznaniak    3

We wtorek skończyłem 55ha ozimin, srednio wyszło 12ha dziennie

Edytowano przez Poznaniak

yacenty    565

można i co jeszcze można?

z moich doświadczeń wynika ze 3m siewnik z paką na 600l ziarna ciężko jest przekroczyć 2 ha na godzinę.

Musisz mieć na dużym kawałku, na czas dostarczone zboże z dobrym załadunkiem.

Przy małych kawałkach typu 2,3-5 ha uważam za dobry wynik posiać 15 ha za dzień.

Dla rzepaku na kawałku ponad 10 ha spokojnie idzie posiać 2.5 ha na godzinę ale wtedy nasiona sypiesz raz i święty spokój.

Rolnik1973    1275

W sobotę skończyłem pszenicę i pszenżyto. Ja 1ha sieję śr.2godź., a w sobotę 3.05ha siałem od 8 do 15:10.

mlodyhef    143

1 ha 2 godziny siejesz? Czy tylko mi się wydaje to trochę długo? Wiem, że to zależy też od szerokości roboczej siewnika, i może dlatego.

Poznaniak    3

To kolego malutko 12ha na dzień siejesz.Ile na polu jestes 3-4 godz tylko?

ok 8 godzin . Srednio licze 1,5 hektara/godzinę 3m uprawowo-siewnym.

10 hektarów długiego pola sieje sie przynajmniej raz szybciej od 1-2 hektarowych kawałków z klinami i przeszkodami do ominiecia typu słupy, krzewy, stogi.

PETECNC355    3

A my jeszcze nie mamy posiane na zimę i nie wiem czy w ogóle będziemy siać, w okolicy też nie bardzo się kwapią, żeby siać, najbardziej wytrzymali sięją żyto końcem listopada.

akmaly    185

U mnie kiedyś ojciec pod koniec listopada a może na początku grudnia, dosiał pszenicę po kopicy buraków które dopiero wtedy zabrali i nie było różnicy:) Tylko że przed siewem namoczył ziarno i wschody były imponujące:) W tym roku lepiej trzymały się pszenice późne, pomimo że igiełki tylko na wiosnę ale jak ruszyły to całym polem równo a te ładne zanim wystartowały to po 1m od miedzy nie było:) Ale to chyba pleśń śniegowa ich załatwiła bo tam najdłużej śnieg zalegał - pomimo że zaprawa niby miała chronić to wydaje mi się że mała roślina lepiej sobie na wiosnę poradzi niż duża. Natomiast co do plonowania to niestety ale ziarno w połowie kłosia było ususzone, ładne długie tylko suche czyli poślad:) Tak wiec nie ma reguły czy wcześniej czy później to wszystko zależy jaka jest pogoda, jeden powie że lepsze wczesne drugi późniejsze tylko nie chcę nikomu przypominać że nawet sama zima w jednym rejonie polski kończy się 2-3 tyg później niż w drugim ( ta ostatnia wszędzie długo trzymała, w Wielkopolsce było wielkie zdziwienie a na Lubelszczyźnie tam gdzie są rędziny niewielkie opóźnienie ), tak samo z deszczem.

gwozd    101

No właśnie dlatego lepiej jest siać w terminie optymalnym bo można przekombinować a pogody i tak nikt nie przewidzi

PETECNC355    3

To jest moim zdaniem loteria. Jeżeli się nie ociepli to wygrają ci co siali wcześnie, a jakby było ciepło tak jak w zeszłym roku to ja miałem taki sam o ile nie lepszy plon żyta, które siałem 3 października co daleki sąsiad, który siał ok. 15 września. Może dawał mniej nawozu ale miał bardzo duże straty po zimie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez boruch

Witam wszystkich. Mam pytanie, jak się wam widzi nowe wcielenie ZETORA B) ???
    • Przez yacenty
      Proszę wszelkie pytania zadawać w tym wątku - poprzedni zamknąłem z powodu olbrzymiej ilości danych w nim zawartych (ponad 300stron informacji)
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6711-w-sprawie-prow/
    • Przez akmaly
      Witam. Mam pytanie ponieważ od kilku lat nie mogę sobie poradzić z takim problemem jak zatrzymywanie się zboża szczególnie jęczmienia (niskiego i bez owsika) na kosie.
      Parametry mojego koszenia to przeważnie:
      - 2 bieg i wariator tak na połowie (raz szybciej raz wolniej)
      - Heder 3,15 (2,95 cięcia) nowszy typ, nagarniacz całkowicie cofnięty do kombajnu
      - Te sprężyny (druty czy palce nie wiem jak nazwać) nagarniacza też mniej wiecej na połowie ale kręciłem w różne strony i wiele nie pomaga.
      - Nagarniacz na samym dole.
      Jak koszę to ścina zboże i odkłada na podłogę hedera ale nie dostaje do ślimaka i tak narzuca aż uzbiera się więcej i dopiero ślimak to zabiera wszystko od razu aż maszyna zawyje i tak znowu zbiera.
      Oczywiście co jakiś czas ale przyznam ze często co kilka minut.
      Koszę nisko, minimalnie nad ziemią aby nie ryło tylko.
      Może to wina bagnetów bo kilka mam kiepskich. Kosa poprawiana dużo nowych stalek więc to raczej nie z nią problem. Ogólnie ścina ładnie tylko to zatrzymywanie.
      Może ktoś miął taki problem jak ja i sobie poradził a może to ja robię jakiś błąd. Proszę o radę
    • Przez yacenty
      Aktualna dyskusja o cenach ciągników w 2014 roku przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72475-ceny-ciagnikow-2014/page__view__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach w poprzednim temacie: http://www.agrofoto....nikow-20102011/
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu