Skocz do zawartości
rudi0018

Termin zasiewu zbóż 2013

Polecane posty

rudi0018    2

Kiedy zamierzacie siać zboża ozime i jaki? A dokładnie w województwie łódzkim.

My zamierzamy 21 września zacząć siać pszenżyto i skończyć w po 23 pszenicą.

mds212    150

Ja planuje tak kolo 25 pszenice Bamberke a Tonacje to dopiero po po burakach wiec pewnie kolo 20 pazdziernika. tez Łódzkie

Wiadomość z agroFakt.pl

PeterG14    114

U mnie jeszcze zostało 1 ha pszenżyta do zasiania bo kukurydza zalega na polu ale do końca września zasieję a jęczmień, żyto i pozostałe pszenżyto posiane w sobotę i dzisiaj.

Rolnik1973    1249

Ja jęczmień jak nie wleje deszczu to w tym tygodniu, a pszenicę i pszenżyto po 25. Wcześniej nie warto bo zaduże urasta do zimy i są straty.

ChiquitaB    48

no u nas w pow. chełmińskim pada już chyba ponad tydzień i jeszcze cały tydzień ma padać, z jednej strony dobrze bo rzepak potrzebował u nas aby się bujnąć bo na glinach to słabiutko. Pszenice po 20 planowałem

Adrenalina    10

U nas w pomorskim jęczmienie już dawno posiane(ja swój sialem na początku września) , pszenżyto wczoraj posiałem(u sąsiada już powschodziło) a pszenice planuje na środę , sąsiedzi co niektórzy już posiali pszenice .Nikt nie czeka każdy sieje dookoła

danielhaker    803

Ja jęczmień jak nie wleje deszczu to w tym tygodniu, a pszenicę i pszenżyto po 25. Wcześniej nie warto bo za duże urasta do zimy i są straty.

Zgadzam się. Ja w tamtym roku zasiałem 15.09 pszenżyto przy lesie a że jesień była ciepła to pszenżyto przed śniegami miało 20cm. Wiosną jak śnieg się rozpuścił to po pszenżycie tylko suche listki zostały

rudi0018    2

Ja też uważam, że nie ma co się śpieszyć, bo później wymarza. Ja sieję co roku nowym materiałem siewnym (jedynie, gdy trochę braknie to dosiewam zeszłorocznym) i od razu mam zaprowione, a to trochę swojego zaprawiam raxil gel'em. U mnie już ustalone, że w sobotę(21.09) sieję pszenżyto, a w poniedziałek(23.09) kończę i sieję pszenicę. ; )

FINN    988

też chciałbym tak ustawić sobie co do dnia.. ;) co z tego że zaplanuję, jak w nocy , albo od rana bedzie padać... a więc planuje siac pszenżyto wtedu kiedy mi pozwola na to warunki pogodowe w moim regionie, a po deszczu trzeba teraz na jesieni odczekać 1-2 ...

janusz20    105

Święte słowa

U mnie na polach można organizować zapasy w błocie, a siew kto wie kiedy przez deszcz od ponad tygodnia nie mogę skończyć orki.

Przemek2203    11

ja planuje w poniedziałek siać pszenice ale tylko żeby pogoda pozwoliła bo jak narazie to od piatku padało bo dziś przerwa - górny śląsk

milanreal1    290

Zaprawiane Kinto-Duo

Więc teoretycznie po tej zaprawie problemów z pleśnią śniegowa być nie powinno.

Starzyno    1

Ja dziś siałem pszenżyto, a w poniedziałek dokończę i może coś jeszcze jak zdążę to pszenicę. Woj. Pomorskie.

Edytowano przez Starzyno

Rafal150    0

Więc teoretycznie po tej zaprawie problemów z pleśnią śniegowa być nie powinno.

Teoretycznie nie powinna ale w praktyce z tą zaprawą bywa różnie. Jak dotąd nie zawiodła mnie zaprawa scenic,wg mnie jest o wiele lepsza.

A co do terminu siewu to pszenzyto staram się zasiać do 25 września a żyto hybrydowe do 15 września.

emilko    19

W moim regionie optymalny termin siewu pszenżyta to 15-25 wrzesień, ja będę siał 23

optymalny termin siewu pszenicy 20-30/09, ja będę siał 25/09

pawelol111    709

U mnie tak z pszenicą było. Tam gdzie siana 25 września tam straty. Na innej działce siew koło 7 października i strat 0. W tym roku nie sądzę żebym się do października wyrobił - woda na polach. Dziadek opowiadał że był taki rok gdzie suszyło całą jesień. Pszenicę bronowano po wszystkich świętych bo dopiero wtedy deszcz popadał.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To wszystko zależy od tego jaka jest jesień, jeżeli szybko przyjdzie zima to jednak optymalne terminy siewu się sprawdzają, bo na wiosnę zboża są już rozkrzewione, a zasiane później to tylko "igiełki" wystają.

Rolnik1973    1249

Tylko skąd mamy wiedzieć jaka będzie jesień? Dziś posiałem na jednym kawałku jęczmień, na drugim błoto i woda w bruźnie - trzeba czekać aż podsechnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się