Zaloguj się, aby obserwować  
Famer21

Literatura trzody chlewnej?

Polecane posty

Famer21    6

Zna ktoś jakiś poradnik, książke o chodowli trzody chlewnej? Dziadek ma urodziny i dziewczyna chce coś ciekawego mu kupić, ale on nic nie potrzebuje wszystko co chce to ma i brak jej pomysłów, a że on całe życie rolnictwo, chodowla świń, kury to coś mu kupić czym sie zainteresuje. Tylko nie chodzi i mi jakiś amatorski dla początkujących, a bardziej zaawansowany, tak żeby miał tam coś ciekawego do przeczytania coś czegoś jeszcze nie wie, a wie wszystko prawie z doświadczenia lat.

Chyba, że ktoś ma lepszy pomysł na prezent dla 80 letniego dziadka, który kocha rolnictwo :)? Traktora mu nie kupimy ma swojego ursuska 1224 i do innego nie wsiądze byle olej i ropa ma :D

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ja do swojej pracy inżynierskiej korzystam z książki "Inżynieria produkcji świń" L. Nawrockiego. Jest to niby podręcznik akademicki ale zawiera bardzo dużo ciekawych informacji i nowinek z każdego zagadnienia jakie w produkcji trzody występuje, dodatkowo zdjęcia rysunki więc dziadek na pewno znajdzie coś co go może zaciekawić ;) Pytanie tylko skąd jesteś bo nie wiem czy da się ją w internecie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Woj. opolskie. No jak książka ma rysunki to fajnie. On lubi czytać ogólnie i myśle, że czasem by se z ciekawości siadł i poczytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

wielki szacun dla twojego dzadka i sto lat zycze tez taki chcialbym byc oby Bozia dala a co do prezentu to top agrar ma fajny poradnik hodowli swin wszystko po kolei opisane z obrazkami pewnie by mu sie spodobalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Noo, 80 lat skończy, a nadal zboże na skup odwozi :) Nowymi traktorami nie jeździ za dużo elektryki, ale ursusa 1224 po 8 tonową czeską przyczepę i odwozi, pole poorze i takie czynności co tylko noga na gaz 120 koni i sie bawi w polu :)

Dzięki za ten Top agar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jak z opolskiego to nawet dobrze, bo tę książkę można dostać w Opolu w oficynie wydawniczej Politechniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez chudy100
      Witam !!!
      Jak już w opisie napisałem jest to temat dla ludzi którzy mają instrukcje obsługi, katalogi części,
       
      schematy poszczególnych części i ma ochotę je udostępnić innym.
       
      Wiem, że niektóre egzemplarze są bardzo trudno dostępne więc liczymy na was szczęśliwi posiadacze
    • Przez HubertNH
      co im dawac jezeli chcemy aby miesko z nich bylo ekologiczne
    • Przez AKS
      witam czy moze ktos napisac cos o karmieniu swin lucerną ,jak sie to daje swina ,surowe, pociete I wszystko co wiecie w tym temacie .mi sie cos obilo o uszy ale nic niewiem o tym
    • Przez hafki
      Witam,
       
      Sąsiad od lat ma niedaleko mojej posesji chlewnię. Dotychczas odór był odczuwalny sporadycznie, ale niedawno powstał drugi budynek, usytuowany jeszcze bliżej. Odór jest odczuwalny praktycznie 24h/dobę. Czy istnieje jakieś technologiczne rozwiązanie, które mógłbym zasugerować sąsiadowi?
    • Przez BykuxD
      Witam. Mam plan około 20 stycznia kupić 15/25 prosiąt i trzymać je na tak zwane (tuczniki) i sprzedać je w sierpniu. Chciałbym się dowiedzieć cy to się opłaci ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj