pati

Składany heder w Claasach

Polecane posty

pati    12
http://www.allegro.pl/item288470016_claas_...108sl_maxi.html co wiecie na temat takiego rozwiązania hederu, czy są jakieś problemy z pracą po złożeniu. Kto z was ma taki heder w swoim Claasie. ;)

Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrPrzemek    0

Czy są z nim problemy to nie mam pojęcia, ale na pewno jest to ciekawe rozwiązanie i może bardzo umilić pracę w gospodarstwie ;) Nie trzeba już przy wyjeździe z pola zdejmować hedera. A ciekawie się, jak w tym typie hedera przedstawia sie sprawa stołu do rzepaku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

prawnie to choc bys ten heder w kosteczke 15 na 15 zlozyl to musisz go zdjoc;p a to jest takie ulatwienie ;]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Takie składnie hederu jest dobre jak heder ma 4m ale nie więcej przecież też nie może za dużo wystawać przed kombajn ;]

 

Nie wyobrażam sobie skręcać z 5m hederem wystawającym przed kombajn


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3
prawnie to choc bys ten heder w kosteczke 15 na 15 zlozyl to musisz go zdjoc;p a to jest takie ulatwienie ;]

nieprawda. mozna poruszac sie z hederem po drogach jesli szerokosc nie przekracza 3m chyba. to samo tyczy sie maszyn zaczepanych do ciagnika :rolleyes:


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

przeczytaj posty do ktorych tumok sie odnosil, bo pisal on w zwiazku z stolem do rzepaku i wtedy nie da sie jechac po ulicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

jesli pisal odnosnie stolu do rzepaku to zwracam honor panowie;] i przyznaje racje. wtedy nie da sie go zlozyc ;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

kiedyś na składnicy widziałem joh deera ze składanym hedrem fajnie wyglądał


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

to jest dobre ale do wjeżdzania na podwyże lub przez bramę.

do jeżdzienia tak to za długi kombajn jest.

zamiast wózka to jest to dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

to jest oferta skierowana głównie dla firm usługowych dla których w trakcie zniw liczy się każda minuta - a ze niemcy nie zrobią niczego co jest zabronione to wykombinowali ze heder można złożyć w połowie - nie wiem czy dobrze pamietam ale chyba pierwszy tego typu heder można było zakupić z kombajnem tylko w szerokosci 4,5 metra a od niedawna tez 5,1 m i o ile wiem jest to patant firmy Claas a o JD z takim wynalazkiem nie słyszałem ma ktoś fotki ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

No proszę. Jednak co fachowiec to fachowiec. :D Dzięki za wyjaśnienie.

 

To jest pomysł niemiecki, ale nie tylko po to by szybko transportować kombajn zgodnie z przepisami, ale jeszcze dla tego, że kto był w Niemczech to na pewno widział, że każda droga jest wyłożona asfaltem jednak maja one tylko jeden pas ruchu i co jakiś czas są zrobione zatoczki i kombajn z normalnym hederem nie tylko nie byłby zgodny z przepisami drogowymi, ale też ciężko by było się "schować" do zatoki gdy z przeciwka jechałby inny pojazd wielkogabarytowy np. traktor albo inny kombajn, tak aby zostawić cały pas wolny. ^_^


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
nie wiem czy dobrze pamietam ale chyba pierwszy tego typu heder można było zakupić z kombajnem tylko w szerokosci 4,5 metra a od niedawna tez 5,1 m i o ile wiem jest to patant firmy Claas a o JD z takim wynalazkiem nie słyszałem ma ktoś fotki ??

ja slyszalem o wiekszych hederach tego typu, np. 12m w new hollandzie (ale tylko slyszalem, nie widzialem) i nawet nie chcialo mi sie zastanawiac czy to prawda czy ktos cos przekrecil, ale o takich 6m tez slyszalem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no my mielismy do case brac 6 m skladany ale nie bylo nigdzie ;/


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

geringhof takiego czegos nie robi czasem ?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

No ja widziałem na yt i na fp jak kombajny miały właśnie geringhoff 'a. Taki heder do pewnie sporo kosztuje wkońcu jakaś technika to jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

przeszukałem troche internet i okazuje się że nie tylko claas ma takiego patenta ale wspomniany wcześniej NH też B) oto dowód - sposób diametralnie odmienny od tego co oferuje claas chociazby z tego względu że szerokość robocza hedera moze dojść do 6 m (2x3m) bez zmiany długości kombajnu i zgodnie z przepisami, dodatkowo zamontowanie stołu rzepakowego nie komplikuje nam sprawy bo cała maszyna jest wtedy dłuzsza jak w klasycznym układzie gdy heder nie jest składany

 

a teraz kilka słow jak to działa - składanie

kiedy heder jest ustawiony w pozycji roboczej to w pierwszym etapie cały heder przesówa się w bok tak aby środek kombajnu znajdował się na 3/4 szerokości hedera, następnie połowa hedera która wystaje poza obrys kombajnu składa się tak jak widać na powyższej fotce i kombajn gotowy do odjazdu B)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ale to chyba jest mniej trwałe od normalnego hedera.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a to niby dlaczego miało by byc mniej trwałe od normalnego hederu - juz od tego wielkie koncerny mają inżynierów zeby było trwałe tak samo


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

niezle to jest nie trzeba jechac przynajmniej cala droga i wygodnie mozna wjezdzac i wyjerzdzac z podwurka brama a nie jakims polem albo cos w tej podobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a to niby dlaczego B) - przecież heder moze wazyc te pare kilo wiecej no już nie mówmy o niewiadomo jakim wzroscie obciazenia- poza tym heder klasyczny też swoje wazy


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj