Polecane posty

sim0n    27

Witam, czytając instrukcję napraw do skrzyni mf 300/3100 doszedłem do wniosku że zamieniająs koła w koszu Speedshift (odpowiednio oznaczone nr 6 i 7) wraz z kołami z nimi współpracującymi mogę przyśpieszyć moją skrzynię z 30 km/h na zakres do 40 km/h.

Czy ktoś już z tym się spotkał? Czy to możliwe?

 

obnlk.jpg

Edytowano przez sim0n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Robiłem to i działa. Jeśli jesteś z okolic płocka to mogę zrobić coś takiego Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Wszystko ladnie pieknie tylko pozniej moze byc problem przy ruszaniu z ciezarem, taka przerobka to raczej w silniku ktory ma chociaz 120 kucy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Dzięki, jestem z okolic Słupska więc raczej daleko :(

Pytam się dlatego bo myślałem że mi skrzynia padła i rozpoławianie ciągnika się szykowało to bym sobie te kółka przełożył, ale okazało się że rozsypało się łożysko w tylnim moście na wałku "atakującym" i nie będe rozjezdzał więc z przyśpieszeniem będe musiał poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atari    12

czy w skrzyni 12/12 jest możliwość przyspieszenia skrzyni do 40 kmh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1944

nie będzie problemów bo ruszasz i tak na zakresie A.
Jedynie najwolniejsze biegi, a nie są zbyt wolne, będą o 25 % szybsze. Lepiej wtedy mieś supercreepera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1944

no nie do Ciebie - a propo tekstu, że na 40 km skrzyni z przyczepami nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
    • Przez Tomex04
      Witam mam problem mf6120  z przyciskiem przedniego napędu napęd da się załączyć przez przycisk blokady przy prędkości rozłącza lecz przycisk od 4x4 nie załącza ani nie rozlącza
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj