Jeams

New Holland T7.185

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jeams    2

Witam . Chciałbym się dowiedziec jakie macie zdanie na temat ciągnika New Holland T7.185 ponieważ planuje kupno takiego ciągnika i czy osobiście byście go polecili czy ewentualnie nie ? Byłbym wdzięczny jakbyście uzasadnili czy polecacie dlaczego itp . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasko    17

Kolego zadałeś pytanie w stylu panuje kupno Forda Mondeo czy go polecacie itd.

 

Ford Mondeo może mieć w wyposażeniu:

automatyczna Skrzynie biegów

mechaniczną skrzynie biegów

różne rodzaje felg i opon

różne rodzaje wyposażenia wnętrza kabiny

nawigacje lub jej brak

i wiele wiele innych

 

i tak samo z NH 7000 wszystko zależy co chcesz robić z tym Ciągnikiem a na Twoje pytanie nie wiadomo jak odpowiedzieć bo to jest temat rzeka i jeżeli chcesz mieć precyzyjną odpowiedź sprecyzuj swoje pytanie!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeams    2

Dokładnie ten New Holland T7.185 ma byc z przekładnia Rang Command chce do niego dołożyc przeni wom i tuz i się zastanawiam czy brac go w wersii podstawowej czy z podłokietnikiem SideWinder II.

 

Bedzie ten ciągnik pracowal na ciężkiej ziemi i prawdopodobnie z pługiem 4 obrotowym poszerzanym ewentualmnie 5 obrotowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś mi powiedzieć gdzie mogę znaleźć zdjecie ze środka jak wyglada bez podłokietnika? :) u moich rodziców na testach był t7.170 z podłokietnikiem i skrzynią PC , tylko nie wiem jaki to był podłokietnik, z kuhn mm 112 rozstawionym 4x45 pod dość sporą górkę na 9 biegu przy obrotach 1700 pokazywało 90-95 % obciążenia, nie pamiętam jaka była przy tym prędkość, nie wiem też dokładnie na jaką głębokość było robione, ale wydaje mi sie ze na okolo 22cm, natomiast na równym 10,11 bieg bez problemu, na automacie czasami wrzucał 12 nawet :) był na oponach przód 540 tył 650 michelline z tuzem, na przodzie 900kg betonowy obciążnik , z miękką osią, po dość nierównej drodze jazda była płynna :) ale podłokietnik rewelacja, wszystko kciukiem robiłem:)

Edytowano przez marcinek16marcin

..::SAME ROLLER 70W, URSUS 3512 i BIZON Z056::..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest skrzynia RC? a jak wziąć bez podłokietnika na skrzyni PC to też tak to wyglada?:) powiedz czy wiesz czy duża różnica jest w cenie między wersją z i bez podłokietnika?:)


..::SAME ROLLER 70W, URSUS 3512 i BIZON Z056::..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jak chcesz ciągnik na ciężkie ziemie którego będziesz katował na 100% to raczej nie NH. Ma słabe przeniesienie napędu na koła. Albo model z większym zapasem mocy (chociaż tam mechanika ta sama), albo mniejsze maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeams    2

Marcinek16marcin za podłokietnik trzeba zapłacic gdzieś około 20 tyś wiecej tak samo jak za przedni wom i tuz niestety. Nie powiedział bym że słabe są NH u nas jeden ma 210 KM i ciąga im 6 obrotowe na bardzo ciężkich ziemiach przy tym ciągniku Valtra z 5 obrotowymi o mocy okolo 200 KM pada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak narazie nie mam porównania z zielono żółtym , może pod koniec września jakiś czerwony i wlasnie wspomniany zielono żółty bede miał możliwość testować . trzeba dokładnie to przemyśleć i zastanowić się , a pracowałeś z podłokietnikiem? jakbym miał możliwość jazdy bez to bym Ci powiedział czy warto wg mnie do niego dopłacać :) mi się wydaje ze nh nie jest zły przecież na af jeden z userów ciąga 5 półzawieszaną 155konnym i sobie na pewno radzi :) ja uważam że nh nie oddstaje od zielono żółtych. w nh najbardziej podobało mi się to że wszystko robiłem kciukiem prawej ręki,lewą tylko kręciłem kierownicą, nie trzeba machać ręką po całym panelu. Nie wiem czy dobrze wiem ,ale w jd nie ma chyba takiej dźwigni.


..::SAME ROLLER 70W, URSUS 3512 i BIZON Z056::..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Ja nie napisałem, że NH to złe ciągniki. W miarę oszczędne, komfortowe. Kultura pracy przekładni PC i RC na dostatecznym poziomie. U mnie 6050 ciągał 4m grubera na 15 cm i szło. Tyle tylko, że w lekkiej ziemi.

Nie miałem kontaktu z podłokietnikiem w NH, ale miałem okazję popracować Magnumem z podobnym rozwiązaniem. Owszem, można było wszystko zrobić kciukiem, ale musiałby być to kciuk ginekologa. JD ma to inaczej rozwiązane. Nie ma joysticka, jest tylko podłokietnik. Ale bardzo fajnie się z tym pracuje. W zasadzie używam tylko dźwigni od biegów i iTeca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu kciuk ginekologa? co masz na myśli? Wybacz, w takim razie źle Cię zrozumiałem, ja jestem neutralny co do tych marek ciągników, bo przede wszystkim nie mam żadnego takiego :)

Edytowano przez marcinek16marcin

..::SAME ROLLER 70W, URSUS 3512 i BIZON Z056::..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Posiadam T7.185 tylko AC z podłokietnikiem i ciągnę Kvernelanda 4 x 50 i nie ma problemów pod górki (ziemia 2-3 klasa i na górkach glina). A z podłokietnika jestem zadowolony, tylko nie mogę powiedzieć jak bez bo nie miałem przyjemności jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a powiedz czy dużo pali ad blue ? mogłbyś powiedzieć kiedy go kupileś i ile kosztował i jakie masz wyposażenie?


..::SAME ROLLER 70W, URSUS 3512 i BIZON Z056::..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeams    2

Ja na dzień dzisiejszy tylko jeździłem T7.185 bez podłokietnika za tydzień bede testował podczas pracy wlaśnie ten ciągnik T7.185 ale z przekladnią RC zobaczymy jak będzie się spisywac. Bo myślałem odkupic po testowego ciągnika tego modelu i będzie on z pełnym wyposażeniu i właśnie z przekladnia RC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Przedni TUZ, amortyzowana oś, opony 650, skrzynia AC z podłokietnikiem. Centa 286 netto. Na 2 zbiorniki paliwa po 330 l jeden zbiornik Ad Blue. Czerwiec 2012.

Edytowano przez Mariusz328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to na wypasie i cena też jest fajna, dzięki za odpowiedź :) @Jeams jak będziesz miał jak to zdjęcia porób, albo filmik nagraj, i koniecznie opisz swoje wrażenia z testów:)


..::SAME ROLLER 70W, URSUS 3512 i BIZON Z056::..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeams    2

nie ma sprawy zobaczymy jak sobie poradzi na ziemi 2-3 klasa ;p wiec powiem co i jak szło ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeams    2

Marcin349 w RC masz jakby zakresy tak zwane A 1-6 bieg dalej B 7-12 i C 13-19 .

Powiem wam że ciągnik rewelacja gdzie nie da sie wjechac na pole bez drenacji on na po tym polu po górze biegał czasem tak 10-15 cm siadał ale z tyłu agregat równał za nim i pole jak lotnisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

Zna ktoś cene t7.185 z side winderem II amortyzowaną przednią osią i przednim tuzem itp ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj