Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
farmer161

Ścinacz do zielonek (przyczepa samokosząca)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ścinacz
farmer161    0

Mam pytanie czy ktoś nie wie jaka firma robi takie przyczepy oprucz "STALMECH"

Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Normalnie, z przodu ma kosiarkę.....

F3dor    0

Nie wiecie może czy jakies inne firmy robia takie przyczepy np. pottinger ,bo ja jakos nie moge nic znaleść. Nie chce za bardzo stalmecha.

Witam, dwa lata temu kupiłem taka przyczepke z firmy ZAMET ze Słupna i jestem z niej bardzo zadowolony. Cały czas pracuje bez problemu, nic się nie psuje działa jak należy, trawy na łące nie zostawia, tylko nożyki muszą być ostre. U mnie pracuje z Zetorem 5211 i świetnie daje sobie z nią rade. Także śmiało mogę polecić ten sprzęt.

DanRol95    2

Chciałem spytać czy oprócz traw można kość tym na przykład seladere, żyto, łubin, gryke, na kiszonkę... :unsure:

Z GÓRY DZIĘKI.... :rolleyes:

Możesz kosić wszystko co da się skosić zwykła kosiarką. Ale czy na kiszonkę? Nie polecałbym. Maszyna nie rozdrabnia materiału i ciężko ci będzie to ugnieść a później pobierać z pryzmy. A pozatym materiał będzie miał za dużą wilgotność bo kisisz od razu po skoszeniu.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

tycha    2

Witam

Urwała mi sie oś w podajniku przy tym kole zębatym.Nie mogę tego wymontować.Gdzie można dostać taką część ?Rozbierał ktoś to jak tak to prosze o podpowiedzi.Model maszyny to Zamet T635.

ursuss    12

Spróbuj może bezpośrednio do Słupna powinni posiadać takie rzeczy. Również posiadam ten model ale dopiero od tygodnia tak więc jeszcze nie używany. Co było przyczyną awarii ? I co ogólnie sądzisz o tej konstrukcji ?

tycha    2

hmm myślę ,że to przez hartowaną śróbkę w zabezpieczeniu mój błąd jutro zadzwonie do nich i zobaczymy co powiedzą .Moim zdaniem za delikatna jest ta klapa z tyłu po czasami dasz posów do tyłu to nieraz te ich zgrzewania pekają.

marcinmm    0

jaka jest zapotrzebowanie na moc do tych przyczep i ile wyjść hydraulicznych potrzeba ???

ursuss    12

Witam.

Od niedawna jest posiadaczem tej maszyny... Jest tam rozdzielacz trzy selekcyjny :

1. składanie - rozkładanie dyszla.

2. góra - dół podbieracz.

3 posów taśmy - sprzegłoa.

I mam pytanie ponieważ druga wajcha przy naciśnięciu wraca na pozycje środkową a wajcha 1 i 3 trzy zatrzymuje się w pozycji którą nacisnę. A ponieważ pracuje z NH td5030 i pompa ma dość duży wydatek przy używaniu wajchy 1 dochodzi do bardzo dużych szarpań i ustawianie jest mało precyzyjne przy c-360 chodzi to stanowczo delikatniej i wolniej . Czy istnieje możliwość zrobienia czegoś aby wajcha 1 działała tak jak 2 czyli chodziła płynnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez idziek8
      Witam

Mam pytanie dotyczące przyczepy T 072. Mam taką na dużych kołach, ale od kilku lat jej nie używam i stoi w stodole. W związku z tym że jest w świetnym stanie, a jej cena rynkowa jest kiepska, to wpadłem na pomysł, żeby ją przerobić do wożenia kukurydzy na pryzmę. Wyrzuciłbym kilka górnych listew i obiżył, zabudował boki i tył, zabudował dziurę którą standardowo podbierak podaje siano do środka i odpiął podbierak. I mam pytanie. Orientujecie się może czy da się odpiąć podbierak tak, żeby posuw taśmy działał???? I co w ogóle myślicie o moim pomyśle? Czy przyczepa nie będzie zbyt długa i za ciężka? Przyczepa chodziłaby z Zetorem 7245. Czekam na konstruktywną krytykę i rady dotyczące przeróbki. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
    • Przez rojkow
      Witam. Posiadam Samozbierającą CLASS SPRINT 330 i padł mi Potencjometr. Mam problem z z doborem potencjometru bo nie mogę dobrze odczytać jaki to typ. Pisałem do jednej firmy powiedzieli ze tego typu juz sie nie dokupi trzeba dobrać cos innego. Może ktoś się orientuje co to za model albo co zamiast niego moge wstawic aby wszystko działało

• Przez Cichy2
      Witam Wszystkim.
      Czy ktoś posiada katalog części do przyczepy samozbierającej T-010. Dyszel zaczepiany do górnego zaczepu ciągnika. Napę z wom pod dyszlem. Rozleciały mi się nastepujące elementy napędu: trójkąty sprzęgła gumowego (mają już wieksze otwory niż fabryczne 30mm), obudowa łozyska, szeroka na około 4cm przkykręcana na 4 śruby w układzie prostokąta. Na zdjęciach widać łożysko do którego potrzebuję obudowy. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. W środku sezonu awaria i nie mam jak naprawić przyczepy. W pobliskich sklepach rozkładają ręce. Potrzebuję kupić obudowę łożyska (ponoć identyczna jak w kopaczka 2-rzędowych Z-609) oraz trójkąty do sprzęgła (niby takie same jak do rozrzutnika czarna białostocka ale krótsze - chyba).

• Przez Krystian4000s
      Witam.
      Od niedawna jestem posiadaczem przyczepy samozbierajacej claas sprint4000s i po zebraniu pierwszego pokosu dosc mocno rozciągnęla sie taśma i teraz chciałbym ja naciągnąć lecz nie do konca wiem jak. Slyszalem ze sie same naciagają, ale jak dla mnie to trzeba to zrobić recznie. Jesli ktos wie, czy kiedys to robił bardzo prosze o jakąś podpowiedz. Z góry dzieki pozdrawiam.
    • Przez roobercik
      Zastanawiam sie nad zakupem przyczepy samozbierającej. Do wyboru mam Mengele o 31 nożach tnących, chyba
      z 84 roku bez rotora a druga to Deutz - Fahr z 89 roku z 25 nożami ale z rotorem. Głównie zależy mi drobnym cięciu zielonki na sianokiszonkę. Która będzie lepiej spełniać zadanie? Obydwie przyczepy są na tandemie 8 - tonowe z pełną hydrauliką i walcami dozującymi.
      Mam jeszcze dylemat Która będzie lepsza - z dwoma rzędami noży czy z jednym? W obydwu przypadkach jest ich 31.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.