Skocz do zawartości
Scirocco

MF 255,poważny problem ze skrzynią

Polecane posty

Scirocco    0

Witam,dzisiaj w czasie orki,nagle ciągnik mi zgasł,zadusiła go skrzynia,na luzie działa wszystko dobrze,podnośnik podnosi,wałek chodzi,i zaczyna się problem,bo gdy chcę wrzucić bieg,nawet gdy reduktor jest na pozycji jałowej,to po puszczeniu sprzęgła ciagnik zaczyna dusić,i gaśnie,co to może być,miał ktoś już taki przypadek?

dominik1989    4

Jak to się stało w czasie jazdy czy podczas zmiany biegu ? Trochę to dziwne w tym modelu ale wygląda na to ze skrzynia zakleszczyła się na 2 biegach, czyli naraz masz włączone 2 przełożenia.

elektrobet    1

Mój ojciec miał taką samą sytuację 2 lata temu w 3512. W skrzyni odkręciła się jakaś nakrętka i wpadła w tryby. Ciągnik sholował do jakiegoś mechanika i następnego dnia odebrał naprawiony. Wiecej szczegółw nie znam.

Wiadomość z agroFakt.pl

maciekc2    3

to jest pewnie skrzynia zblokowana a odblokowac ją można przez odkręcenie korka na skrzyni przy dwigniach zmiany biegów tam gdzie olej sie wlewa

kamil496    39

maciekc2 owszem można tak próbować a nawet u mnie tak robiliśmy jak się zakleszczył na 1 biegu a tu na 80 % jest tak jak mówi dominik1989 że jest na 2 biegach jednocześnie ( u mnie tak w kombajnie było jak się urwał wodzik )

Najzwyczajniej w świecie "zblokowałeś biegi". Trzeba wybić zabezpieczenie trzymające drążek zmiany biegów, będzie się wtedy trzymał na sprężynie, unieść go i spróbować ustawić nim wodziki w odpowiednim położeniu. Ja zawsze tak robię w 235 na wyczucie.

lacoste80    6

Witam.

Mam podobny problem z zablokowanymi tylnymi kołami w MF 255.

Jak podniosę z jednej strony to koło jest zablokowane,a jak obydwa są w górze to jak zakręce kołem ręcznie to drugie się kręci.

Niestety jak wbije bieg na podniesionych kołach to silnik przygasa,a koła w miejscu.

Dodam że wajcha od biegów i terenowych działa prawidłowo tzn.wszystko się ''przebija''.

Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez janusz14
      mam ursusa c-360 i nie wiem coo mi się stało z wom ale nie moge go wyłączyć nawet jak na chama pociągne to dźwigienka ani drgnie ,;/ co może byc powodem tej awarii. jak usunąć tą usterkę;]?
    • Przez Tadeusz1212
      Co może być przyczyna zakleszczania sie w C-360 na wsteczym biegu ??? Na innych sie nie zakleszcza ( raz w roku na 2 ). Kilka razy tak sie zakleszczył ze było trzeba cały lewarek rozbierać. Problem z tym zalkeszczaniem na wsteczym jest od nowości, jak tylko wyjechał z fabryki
    • Przez fendt1992
      Witam. Mam problem ze skrzynia w Traktorze Valtra 8450. mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i czy coś z tym dało się zrobić?. podczas przełączania pół biegów słuchać wyraźne trzaski w skrzyni.a na pierwszym pół biegu coś wyraźnie puka w skrzyni.najmocniej słuchać to gdy szybko sie przełącza z drugiego na trzeci pół bieg i na odwrót(z trzeciego na drugi i tak w kółko) .Dzieje sie to na postoju nawet gdy skrzynia mechanicznie jest zluzowana. dzieje sie to juz od samego kupna. dodam ze skrzynia była naprawiana na zachodzie.prawdopodobnie kosze był spalone. Skrzynie miałem rozebrana i wszytko wygląda na sprawne. nie ma żadnych wyraźnych luzów.po złożeniu nie ma poprawy dodam ze na jednym z koszów był wyraźny luz po zmienieniu jednej z tarczki luz zniknął. Czekam za jakas podpowiedzia, bo juz brakuje mi siły.Może kostka sterująca albo komputer?? co myślicie. czekam za jakimiś pomysłami. Fendt1992.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o przekładni Direct?
    • Przez PiotrSadło
      Witam  najpierw mam po zerwaniu sie nitów(chyba) zaczął się psuć 4 bieg i klinuje się 
      podobno wyrwane nity w skrzyni biegów od czego mam zacząć ? 
      Jak zabrać się za to i jaki był by koszt ?