gosc1

Ile wysiewacie nasion zbóż ozimych na hektar?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gosc1    2

mam do was pytanie. Ile siejecie zboża(kg) na 1 ha? Chodzi mi o żyto, pszenżyto , owies itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

pszenica do 420 szt. na m kw. na stronie osadkowskiego widziałem kalkulator do przeliczania z kg. na szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
broker    0

ja bede sial 240kg/ha; mam Wydme, zaprawilem dzis Baytanem, drogo wychodzi ale moze coz:)


zetor 5211
pszenica ozima & rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

240 :lol: czemu tak dużo???ja siałem 200 i była za gęsta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
broker    0

zboze mi w tym roku poroslo i gorzej kielkuje, zrobilem probe kielkowania i na 50 ziaren wyroslo mi 40, a z tamtego roku co mi zostala z centrali wykielkowala 48/50, dlatego wole troszke gesciej, zwykle jak mam dobre nasiona to wysiewam 216


zetor 5211
pszenica ozima & rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

umnie 240Kg/ha pszenicy odmiana "Zobel" a pszenżyto 250Kg/ha odmiany nipamiętam , a żyto bede siał pierwsz rok bo tam jest trohe słabsza ziemnia a jeszcze niewiem ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

zobla miałem z centrali i siałem 155 kg./ha. ok . 420 szt. na m.kw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

My pszenice siejemy w ilości ok 170-180 kg/ha


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystkie tabele wysiew maja sie nijak do tego czym siejemy.. Poniewaz rzeba uwzglednic kilka dodatkowych aspektow dotyczacych wysiewania.

Edytowano przez HubertOjdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Jęczmień z centrali ( drugi rok ) posiałem 210 kg myślę, że będzie dobrze... Robiłem próbę to na 30 zeszło 27 :rolleyes:

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Witam ile wysiać na hektar żyta jarego , Jęczmienia jarego . ?? dodam że żyto jak i jęczmieni może być trochę zanieczyszczone więc .


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj