gosc1

Ile wysiewacie nasion zbóż ozimych na hektar?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jeszcze 2 lata temu KWS Ozon 300 kg/ha --> duużo słomy mało ziarna

Rok temu KWS Ozon --> 260 --> lepiej ale jeszcze za dużo, choć i tak dał średnio 8/ha

W tym roku będziemy siać na 220 kg/ha a na próbę zasieję kawałek na 180 kg/ha Ziemia 2,3a

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

w tamtym roku Arkadia i Bamberka siana 220kg/ha wyszło zdecydowanie za gęsto w tym schodze poniżej 200kg myśle ze 170-180kg/ha powinno byc ok

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

jak masz jednakowa, zyzna glebe na polu to mozna siac rzadziej a jesli mozaika to lepiej gesciej ciut zeby na tych piaskach cos tez wzeszlo i dalo plon, a nie zeby pojedyncze badyle byly bo choc klos dluzszy to ilosciowo gesciej bd lepiej. chodzi mi o gleby srednie tj. IVa-b, V kl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

W jakiej ilości na ha zasiać przenżyto na glebie VI klasy?

Materiał siewny mam z własnych zbiorów nie kwalifikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

w tamtym roku Arkadia i Bamberka siana 220kg/ha wyszło zdecydowanie za gęsto w tym schodze poniżej 200kg myśle ze 170-180kg/ha powinno byc ok

 

Wysiewasz mniej ale wcale nie  znaczy że ma być rzadziej, liczy się MTZ w tamtym roku siejąc właśnie Arkadię mieliśmy dwie partie i aby uzyskać taką samą obsadę roślin na m2 to różnica w wysiewie wynosiła ok. 30 kg/ha.

 

Na wiosnę braliśmy jęczmień do siewu i konkurencja tą sama odmianę miał 15 zł taniej na q, ale w praktycy wyszło drożej bo ziarno grube i wysoka MTZ.

 

Może to ci pomorze: http://www.kws-zboza.pl/serwis/kalkulator-ilosci-wysiewu.html

 

Koledzy waga jubilerska to nie majątek (do 30 zł) siejąc własnym materiałem może nam wiele pomóc.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Druga sprawa to to ze bamberka, arkadia to odmiany silnie krzewiaca i zalecana norma wysiewy oscyluje w okolicy 150-160kg/ha. W ubiegłym roku dokłądnie tak zasiałęm bamberke 150kg/ha a i tak na nizinie poległa placami :) Podobnie siałem skagena i taka sama sytuacja z tym ze skagen bardziej poległ bo taka ma charakterystyke ta odmiana.  Nie wyobrażam sobie zasiac tych psznic 200kg  i intensywnie nawozic. W 2014 poległo mi 70% skagena bo zasiałem 185kg/ha


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Pszenzyto:

Borowik 92% 47,06 (kinto duo + seed star)  - wysiane 350 ziaren na m2 - ok 180 kg - gleba 4-6
 
Pszenica:
Tobak 96% 44,95 (celest trio + seed star) - zamierzam wysiac 330 ziaren na m2 - ok 155 kg - gleba 3b-5
KWS Dakota 92% 47,74 (celest trio + seed star) - zamierzam wysiac 315 ziaren na m2 - ok 160 kg - gleba 3b
Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Na poczatku października zamierzam wysiać 210 kg Jantarki - materiał rok po centrali, kiełkowanie wychodziło 95% a MTN 50g i KWS Ozon około 170 kg na ha- materiał z centrali, kiełkowanie 97% a MTN 41g. Wszystko na lekkiej klasie IV przedplon łubin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

W tym roku trafiły mi sie 2 rekordowo różne pszenice z centrali.

pannonikus miała mase 1000 ziaren 57 gram i kiełkowanie 95,

a sax 40g i 99%

 

i tak, zeby jednej i drugiej wysiać tyle samo kiełkujacych ziaren na ha (zdecydowałem sie na 350), to panonikusa trzeba było dac 210kg/ha, a saxa tylko 140.

 

Tak wiec panowie nauczka na przyszłosc. JAk kupujecie materiał siewny z centrali, to sama cena niewiele nam mówi.

Sam sie cieszyłem, ze pannonikusa kupiłem dosc tanio, a jak przyszło co do czego i policzyłem potrzebna norme wysiewu to sie okazało, ze wyszedł najdrozej ze wszystkich zakupów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Czym   to siałeś ?   jakimś siewnikiem  punktowym.

Starym poznaniakiem , nie potrzeba  od razu sprzętu za grubą kasę do takich praktyk. Warunki super do siewu były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Koledzy ile wysiać na hektar pszenżyta ozimego Twingo? jest rok po centrali, siła kiełkowania nie mierzona, gleba 4-5klasa. myślałem żeby dać 200kg na hektar ale starzy rolnicy mówią że będzie za mało... co doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

twingo max 160kg bo bedzie łaka


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Koledzy ile wysiać na hektar pszenżyta ozimego Twingo? jest rok po centrali, siła kiełkowania nie mierzona, gleba 4-5klasa. myślałem żeby dać 200kg na hektar ale starzy rolnicy mówią że będzie za mało... co doradzicie?

 

Ja w tamtym roku po centrali siałem 160kg/ha i było nawet za gesto ! jak rok po centrali to siej 160 i bendzie dobrze ! twingo bardzo dobrze sie krzewi chyba najlepiej z odmian które miałem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

twingo maks 150 kg .krzewi sie niesamowicie .jutro sieje jeczmienie 130-140 kg meridian i metaxa :)strasznie sucho ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Dziś zaczynam siać Arkadię rok po centrali i będę siał 150kg/ha klasa IV-V, kuzyn siał w tamtym roku 130kg/ha i była piękna ale na II klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj23    43

Na poczatku października zamierzam wysiać 210 kg Jantarki - materiał rok po centrali, kiełkowanie wychodziło 95% a MTN 50g i KWS Ozon około 170 kg na ha- materiał z centrali, kiełkowanie 97% a MTN 41g. Wszystko na lekkiej klasie IV przedplon łubin.

Masz lepszą siłę kiełkowania swojej Jantarki niż ja z centrali, u mnie 92 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

w tamtym roku z centrali miała 87 % i MTN 48 ledwo łapała sie do kwalifikatu. Wysiałem wtedy 200 kg. Na 50 ziaren wzeszło 49 czyli wychodzi 98% minus jakies połowki czasami sie trafią to podejrzewam że 95% napewno ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodzio1671    0

Witam
Panowie jak myślicie ile wysiać 1\ha pszenżyta Twingo pierwszy rok od kwalifikowanego i co dać pod korzeń ? Jestem że śląskiego ziemia 4 klasa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Zakończyłem wczoraj siew pszenicy. Odmiana salior. Poszło 160 kg/ha ale w ramach eksperymentu zasiałem hektar w 90 kg/ha w rzędach co 20 cm. Za rok w żniwa sprawdzę efekty :)

Rzepak odmiana Alvaro wysiany 03 09 (późno, bo susza) 1.9 kg/ha. Wschody i obsada bardzo dobre.

 

Pszenica zebrana na początku sierpnia. Specjalnie mierzyłem tą sianą 160 i 90 kh.ha. Kosiłem do pełnego zbiornika czyli do momentu zapalenia się czerwonej kontrolki. Pszenice na tym samym kawałku z identycznym nawożeniem i ochroną. Efekt taki że ta siana 90kg sypała owszem słabiej ale... Pełny zbiornik to ok 800m a różnicy było raptem 20m między jedną a drugą.

W tym sezonie posiane już rzadziej:

Linus - 110 kg/ha

pamier - 100 kg/ha

Salior - 125 kg/ha

 

Zarrok zobaczymy efekty. Dziś ładnie popadało więc i wschody powinny być ok.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj