Skocz do zawartości
Rafal150

Ile wysiewacie nasion zbóż ozimych na hektar?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jak siałem materiałem c-1,to chcąc siać tym ukoszonym ziarnem to o ile zwiekszyc norme?(zyto f-1,gdy ukosiłem i siałem f-2 to siałem 100kg,czyli jakieś 20-30%)

gwozd    101

To zależy od masy nasion i od ich zdolności kiełkowania. Kwalifikat to nie żadne cudo. Też urósł u chłopa na polu

Ok,chodzi mi teraz o ,,pilgrim pzo" wysiewa sie dwie jednostki(około 70-80kg),mam zasiane jej troche (jedną jednostke) i teraz jakbym chciał tym zasiać to nie wiem ile wysiewać?

Wiadomość z agroFakt.pl

STIG0013    406

W tym roku pszenica ozima Desamo, siewnik ustawiony na 157kg i bardzo gęsta w tej chwili. Nawet zastanawiam się czy nie zejść na +- 140 kg. Ziemia średnia, 2 i 3 klasa.

andrzej1988    101

W tamtym roku była niska MTN. W tym roku planujesz posiać 140 kg na ha. OK ale jeśli bedzie miała takie same parametry jak w roku ubiegłym. A jak będzie wyższe MTN i kiełkowanie mniejsze to norma wysiewu bedzie wyższa. 

gwozd    101

Ok,chodzi mi teraz o ,,pilgrim pzo" wysiewa sie dwie jednostki(około 70-80kg),mam zasiane jej troche (jedną jednostke) i teraz jakbym chciał tym zasiać to nie wiem ile wysiewać?

Ile wyszło żywych nasion na m2? Zwarz MTN zrób próbę kiełkowania i wylicz żeby wyszło tyle samo +10% wiecej

STIG0013    406

W tamtym roku była niska MTN. W tym roku planujesz posiać 140 kg na ha. OK ale jeśli bedzie miała takie same parametry jak w roku ubiegłym. A jak będzie wyższe MTN i kiełkowanie mniejsze to norma wysiewu bedzie wyższa. 

Oczywiście wiem o tym, napisałem tak plus minus jak planuję

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się