Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Lemken ustawienia

Polecane posty

Gość   
Gość

Panowie posiadam lemkena opal 110 i moje pytanie jak ustawić te dwie rzymskie śruby, żeby pług dobrze orał i na jaką wielkość ustawić śruby bezpiecznikowe, czy tu się ustawia szerokość czy nie, przekopałem całe forum nie znalazłem nic proszę może ktoś zna odpowiedź a i jeszcze jak orzecie obrotówkami czy odciagi na laszach macie na sztywno czy pług ma swobodę ruchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regi1    0

Pług i wszystko inne zawieszane musi mieć swobode ruchu, inaczej pogniesz sobie conieco w ciągniku ;p Tylko przy maszynach ciąganych na kołach zaczepianych na cięgna sie blokuje :) Co do ustawienie pługa Ci nie pomoge, bo takiego nei mam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam co do lemkena to za dużo nie pomogę ale w obrotówkach odciągi trzeba ustawiać równo aby zachować osiowość pługa ale nie na sztywno tylko z minimalnym luzem ,choćby dla tego żeby na uwrociach nie szarpał ciągnikiem i nie prowadzał go w brużdzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman05    10

Śrubami rzymskimi ustawia się szerokość pierwszej bruzdy i linię pociągową, najlepiej ściągnij sobie instrukcję z tej strony http://lemken.com.pl..._obslugi.html np do EurOpal i tam jest wszystko ładnie opisane (niby nowszy pług ale mniej więcej to samo) jak czegoś nie będziesz wiedzieć to pytaj.

Edytowano przez roman05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

We wszystkich pługach z podobnym typem ramy jedna śruba służy do regulacji szerekości pierwszej skiby a druga do lnini ciągu/szerekosci orki. Nawet instrukcji do tego nie trzeba wystarczy uważnie obejżeć pług i to, która śruba co przestawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez beorn
      Witam,
      Mam uprzejma prośbę o podanie wskazówek dla wyjściowego ustawienia tego modelu w pszenica/jęczmień, groch oraz rzepak.
      Chodzi konkretnie o klepisko na wlocie
      Prędkość separatora obrotowego (dostępne dwie prędkości)
      Predkość DGR (mini młocarnie), również dostępne dwie prędkości
       
      Nie dysponuję instrukcją i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez MichaPolskafarma
      Tak jak w tytule, prosiłbym bym o ustawienie sit, klepiska, prędkości bębna mniej więcej do poszczególnych zbóż.
      przeszukałem forum i nic na ten temat nie znalazłem.
      Przy okazji, wie ktoś może czy można gdzieś kupić linkę obrotów bębna młocarni? bo nic nie mogę znaleźć a może od innego modelu/kombajnu by pasował ? z góry dzięki   
       
    • Przez wysos
      muszę wymienić wszystkie elementy robocze w moim pługu, zastanawiam się na jaką firmę postawić? czy lepsze będzie molbro czy unirol, a może jakaś inna firma robi dobre zamienniki, jak macie jakieś doświadczenie  proszę o rady. dodam że rocznie pod pług idzie ok 35-40ha różnego rodzaju ziemi od piasków jak na pustyni do gliny jak na cegły
    • Przez panY
      Witam. Mam pytanie odnośnie ustawienia Claasa Dominatora 38s na rzepak.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj