Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mlody90

Ustawienie pługów obrotowych Huard

Polecane posty

mlody90    2

A więc tak jak w temacie, mam problem z ustawieniem pługu. Jak powinna wyglądać prawidłowa regulacja pługu, chodzi i o kąt nachylenia, poziom powinien być złapany na ramie czy na początku w miejscu zagregatowania pługu z ciągnikiem( nie wiem jak o to dokładnie zapytać). Sprawa jest taka, że jedna ze stron wykonuje orkę pięknie wręcz wszystkie 4 skiby kładą równo, ale gry obrócę pług już nie jest tak różowo czasem pierwsze 3 kładą ładnie a 4 nie dorzuca( dziś 4 godziny bawiłem się z ustawianiem i nic nie zdziałałem zawsze nie dorzucało) a czasem jest tak, że 1 i 4 nie dorzucają a środkowe góry robią wręcz na polu... :( Szukałem w necie, próbowałem znalezionych sposobów ale to na nic. Może ktoś z was powie mi co powinienem zrobi.

PS: Jak na złość nie mam żadnego zdjęcia z pola z pługiem w ziemi ale jutro zrobię i wrzucę jak jest akutalnie ustawiony z obu stron

Tomasz78    380

Zasada prosta pług w poziomie ramy po wjechaniu w bruzdę ,równo odciągi ramion ale nie na sztywno tak aby po wejściu w glebę pług pracował w osi ciągnika resztę wyregulować na cięgle górnym tak jak w zagonowym,i ograniczniki obrotu ustawić tak aby były słupice były pionowo do gruntu.

Wiadomość z agroFakt.pl

mlody90    2

Wasza rada przydała się dopiero po zmianie całej odkładni ( kupiłem pług 4+1 więc miałem zapas) ostatniej odkładni nie dało się ustawić każda próba regulacji kończyła się niepowodzeniam i efektem początkowym, jednak teraz po zmianie ustawiłem wszystko tak jak w waszym opisie i jest cacy :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez mx_racer
      Witam. Nie udało się mi skosić wszystkiej kukurydza na kiszonkę z powodu pogody więc reszte będę kosił na ziarno i kisił w big bagach. Mam pytanie. Ile czasu może lezeć takie ziarno kukurydzy prosto z pola żeby nie spleśniało? Czy może one lezeć pod chmurka czy musi być pod dachem? Czy jeśli popada na nie deszcz to coś się stanie? Pytam dlatego bo kosił będę jednago dnia,  a kisił pewnie pare dni potem. Widziałem jak u znajomego rolnika kosili i ziarno lezało na podwóru, a deszcz na nie padał tylko że on je sprzedał, a ja zamierzam zakisić. 
    • Przez ROBERTINHO
      Witam. Mam taką sprawe czy warto kupować kvernelanda 3-skibowego na zabezpieczeniu sprężynowym? Z tym pługiem ma współpracować zetor 5211.
      Gdyby był na resorze to nie zastanawiał bym sie i odrazu bym go kupił tylko mam obawy co do tych sprężyn czy np: podczas suszy nie bedzie to tych korpusów wyciągało na wierzch?
      Prosze panowie doradźcie mi.

A chodzi mi o coś takiego:  

• Przez kopokop
      Jaki byście polecili pług do zetora 10540.Pług ma pracować na lekkich glebach.Ma ładnie kryć i być mało awaryjny.Cena to max 10 tys.Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez bobcat2250
      Witam. Mam do wzięcia kilka hektarów ponad 5 letnich odłogów. Głównie V klasa, trochę IV i VI. Czy jakby polecieć na wiosnę gdzieś w marcu z Roundapem, potem w kwietniu z orką i w maju zasiać kukurydzę to czy coś by z niej było? Widziałem u obszarnika jak Zasiał kukurydzę po ugorze to urosła tylko na 1,3 - 1,5 metra podczas gdy na polu obok miała prawie 3 metry. Ktoś próbował tak robić, czy lepiej rok przesiać na przykład owsem?
    • Przez pulek227
      Witam,
      Potrzebuje informacje o plugu obrotowym euromasz 4 skiby
      Jest dosc tani i pytanie czy ktos go posiada
      Jak wyglada orka ciezkiej gleby?
      Czy ma duze opory i czy dobrze przykrywa?