Zaloguj się, aby obserwować  
Janes

dobór opon do C-385A - jakie na przód

Polecane posty

Janes    0

Witam Wszystkich użytkowników forum

Mam takie pytanie

Jakie opony dobrac na przód ursusa 385A

tył mam 16,9/14-34 (bodajże Barum)

Natomiast z przodem mam dylemat.

Otóż instrukcja ciągnika (z 1977r.) podaje w danych tehcnicznych że z przodu powinny znależć się opony o rozmiarze 12,4/11-24

Natomiast katalog części (też z 1977r.) podaje, że na przód należy załozyć opony 11,2/10-24.

 

stare opony mam 12, 4 (praktycznie łyse) - jak przystawiłem do nich 11,2 Firestone to okazało sięże śą one (z klockami) tak wysokie jak te stare (co oznacza że generalnie są mniejsze).

I stąd mój dylemat. Jakie opony powinny być

Pozdrawiam

Janek

Edytowano przez Janes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

a nie masz problemu z napędem, znaczy się nie ma czegoś takiego jak hamowanie ciągnika jak załączysz napęd lub podbieranie przedniego napędu??

jak z tyłu masz 18,4-34 to z przodu 12,4-24 ,ALE... w moim 1224 jest z z tylu 18,4-34 a z przodu 14,9-24 a w 914 jest 12,4-24... więc to jakie masz rozmiary opon zalezy od trybu jaki siedzi w skrzyni od napędu... a konfiguracji opon jest całą tabela ...

Proponowałbym najpierw poobserwować zachowanie się ciągnika z załączonym napędem...

ale ja obstawiałbym na te mniejsze 11.2, bo masz mniejszy balon z tyłu i bedzie ciągnik równiej stał...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janes    0

Hamowania ciągnika nie zaobserwowałem. To podbieranie - to tak naprawde nie bardzo wiem o co chodzi.......

W czasie jazdy mam wrażenie że przód ciągie szybciej. Natomiast jak ojciec pojechał szybciej po drodze i nie wyłaczył napędu to słychac go było na kilometr :)

Generalnie w necie wyczytałem, że prżód powinien iśc szybciej. Mój problem wynika stąd, że dwie pozycje (instrukcja i katalog podają zupełnie inne rozmiary) - mam dylemat - wywalic po 800 zeta za oponke (po tyle mogłem miec nówki FIRESTONE 11,2) i ciś za chwile popsuć lub zedrzeć opony to mi się nie uśmiecha.

POza tym jak się czyta ten rozmiar 11,2 to wiem że jest szerokość razy 2,54cm, ale co to jest to "/10" wiem że ot okreśła wysokośc opony ale jak to przeliczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez restrukturyzacja2016
      Hej, ciągnik (MF 3060) pilnie potrzebuje wymiany ogumienia. Wiem, że był już takie tematy, ale ten będzie wyjątkowy.
      Stwierdziłem, że felgi - zarówno na przodzie jak i na tyle - są większe niż oryginalne. 
      Mowa jest o R38 z tyłu oraz R28 z przodu.
      Nie wiem, dlaczego są one inne niż powinny być, ale pytanie brzmi :
      Jakie ogumienie mogę zakupić? Nie ukrywam, że chciałbym coś szerszego niż mam.
      W chwili obecnej są 15.5 R38 z tyłu i 320/70 R28 z przodu. Wiem, że oryginalne powinny mieć numery 18.4-30 oraz 12.4-24.
      Czy mam szukać takie jak pasują na moje felgi? Czy może takie jak pisze na stronie, że powinny w nim być. Jakie ma to znaczenie? W jakich cenach będzie coś z "środkowej półki"? Na przód przydałyby się jakieś konkretniejsze, bo będą musiały znosić ciężary dźwigane turem. Oczywiście, wystarczą diagonalne.
    • Przez vailus
      Witam. Chciałem się dowiedzieć czy opony 195/75 r16 C będą pasować na felgi do c360? Prawdopodobnie będę w stanie sobie załatwić takie za darmo z wydartym lekko mocniej bieżnikiem po bokach (przypadłość jednej z marek busow) i chciałem się dowiedzieć czy da radę je założyć i czy będą pasowały. Ciągnik i tak śmiga głównie w pracach lekkich i na łące więc nie potrzebuje oryginalnych.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Niedawno kupiłem John Deere 6800 od znajomych. Z przodu ma opony 16.9 r24 a z tylu 18.4 r38.  Moze być tak dobrane czy muszę zmienić?
      Pozdrawiam
    • Przez Carbo234
      Zakupiłem Ciągnik Fiatagri 82 94 Mam na nim opony 600/65/34 czy na tą samą felgę wejdą 480/70/34?
       
    • Przez Ogrodowa
      Witam mam pytanie odnośnie przedniego napedu do zetora 7211, czy moge zalozyc naped od 7245 na oponach 9,5/9-24 bo tyle sa 16,9-28 i moje pytanie czy to zgerywalo by sie  razem ze sobą??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj