Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Janes

dobór opon do C-385A - jakie na przód

Polecane posty

Janes    0

Witam Wszystkich użytkowników forum

Mam takie pytanie

Jakie opony dobrac na przód ursusa 385A

tył mam 16,9/14-34 (bodajże Barum)

Natomiast z przodem mam dylemat.

Otóż instrukcja ciągnika (z 1977r.) podaje w danych tehcnicznych że z przodu powinny znależć się opony o rozmiarze 12,4/11-24

Natomiast katalog części (też z 1977r.) podaje, że na przód należy załozyć opony 11,2/10-24.

stare opony mam 12, 4 (praktycznie łyse) - jak przystawiłem do nich 11,2 Firestone to okazało sięże śą one (z klockami) tak wysokie jak te stare (co oznacza że generalnie są mniejsze).

I stąd mój dylemat. Jakie opony powinny być

Pozdrawiam

Janek

Edytowano przez Janes

FINN    999

a nie masz problemu z napędem, znaczy się nie ma czegoś takiego jak hamowanie ciągnika jak załączysz napęd lub podbieranie przedniego napędu??

jak z tyłu masz 18,4-34 to z przodu 12,4-24 ,ALE... w moim 1224 jest z z tylu 18,4-34 a z przodu 14,9-24 a w 914 jest 12,4-24... więc to jakie masz rozmiary opon zalezy od trybu jaki siedzi w skrzyni od napędu... a konfiguracji opon jest całą tabela ...

Proponowałbym najpierw poobserwować zachowanie się ciągnika z załączonym napędem...

ale ja obstawiałbym na te mniejsze 11.2, bo masz mniejszy balon z tyłu i bedzie ciągnik równiej stał...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Janes    0

Hamowania ciągnika nie zaobserwowałem. To podbieranie - to tak naprawde nie bardzo wiem o co chodzi.......

W czasie jazdy mam wrażenie że przód ciągie szybciej. Natomiast jak ojciec pojechał szybciej po drodze i nie wyłaczył napędu to słychac go było na kilometr :)

Generalnie w necie wyczytałem, że prżód powinien iśc szybciej. Mój problem wynika stąd, że dwie pozycje (instrukcja i katalog podają zupełnie inne rozmiary) - mam dylemat - wywalic po 800 zeta za oponke (po tyle mogłem miec nówki FIRESTONE 11,2) i ciś za chwile popsuć lub zedrzeć opony to mi się nie uśmiecha.

POza tym jak się czyta ten rozmiar 11,2 to wiem że jest szerokość razy 2,54cm, ale co to jest to "/10" wiem że ot okreśła wysokośc opony ale jak to przeliczyć?

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez MarcinBelarus
      Witam. Mam ursusa 1012 i chce założyć mu z przodu opony na balonie, tzn. małe a szerokie takie jak przy rozrzutniku przykładowo.

Jeśłi ktoś robi taką zamianke niech napisze jaki koszt i co potrzebne do zrobienia tego.

Druga sprawa, jest taka iż chce zalożyć bliźniaki z tyłu, same opony przykręcane odpowiednimi uchwytami do felgi. Zakładał ktoś samą opone czy z felgami tylko?

Pozdrawiam.
    • Przez Tomek1209
      Mam zamiar kupić k100 i nie wiem na jakich oponkach wziąć wyższych czy niższych?????????
    • Przez szybki00
      Jak już wspomniałem w temacie potrzebuje informacji jak i czym wyciszyć kabine w Ursusie 1002. Piszcie co wiecie w tej sprawie, a może ktoś juz robił coś takiego
      Pozdrawiam
    • Przez LukaszRol
      Witam zastanawiam sie jaki bybył najlepszy beczkowóz do gospodarstwa 15 ha chodzi mi szczegulnie o pojemność a pracował by w C-360
    • Przez gumaa87
      Witam. zdecydowałem się na zakup ciagnika JD R100. Mam tylko jeszcze dylemat jakie oponki do niego brać, tak a by dobrze radził sobie w pracach polowych( orka, uprawa). czy macie jakies doświadczenia, i porady jakie ogumienie dobrać?