paweljohnny

nowy ciągnik główny na 9 ha

Polecane posty

paweljohnny    0

Witam :)

poszukuję porządnego ciągnika i sprzetu do niego na moje małe gospodarstwo :)

myślałem o zakupie jd 5090r ale chyba skończyli jego produkcję :)

czy nie będzie on za duży na moje gospodarstwo??

ale zaznaczam że w przyszłości chcę powiększyć swój areał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ja bym proponował Farmtraca 670 albo Zetora Proxima 70B. Jest dobra moc, 4x4 a wymiary nie odbierają mu zwrotności. Względnie można by pomyśleć o NH/Case, wszystko zależy od finansów jakimi dysponujesz i czy liczysz na program, bo tego nie napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryroj    15

Powiem ci tak. Ja mam 10ha i posiadam 2 ursusy :

 

C-360- głównie orka i inne cięższe sprawy

C-330- głównie siew, nawożenie pól, opryski :D

 

Ja bym ci polecał na początek ursusa C-360. To moim zdaniem idealny ciągnik na taki areał. W przyszłości możesz dokupić drugi np. Zetor 8245/Ursus 914

 

Takie moje zdanie :D

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ciągnik ma być nowy jak sugeruje temat, hałaśliwa i rozklekotana 60tka do takich nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalon    25

No to może ursus 8014H osobiście posiadam od wiosny i nie narzekam po przesiatce z u 2812 niebo a ziemia i ma bogate wyposażenie podstawowe ja nim obrabiam narazie 13ha takżę jak planujesz powiększyć gospodarstwo to bedziesz miał zapas mocy moim zdaniem do 20Ha jak nie wiecej sam darade bez problemu

Edytowano przez stalon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nowy john deere na 9 ha :) ja zetorem 6211 obrabiam prawie 20 i jakos nie czuje że cięszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3

Jeśli to to nie żadna bujda i tamat ma poważnie to proponuję Coś ze stajni farmtracka 555dt lub 670dt. Prosta konstrukcja, w miare tanie części i dość tani w zakupie/utrzymaniu. Z powodzeniem poradzi sobie na tym areale i nawet na większym.


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

masz rozmach :D

Skoro tak to moja propozycja: Zetor Forterra 100 HSX kabina lux szersze kapcie komplet obciążników i przedni podnośnik cena 230k brutto 97 km a według założeń silnik 16 zaworowy ma być bardzo oszczędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweljohnny    0

mam możliwość wzięcia go na dobry kredyt :D

tylko że ja tą ziemię obrabiam w wielu kawałkach po 2 razy do roku bo warzywkami się zajmuje :D

mam obecenie ursusa c-330 i ursusa 3512 lecz chcę przejść na coś nowego :D

bardzo podoba mi się ten john deere i mam możliwość wzięcia go :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweljohnny    0

po za tym zapomniał bym o najważniejszym :D

on musi mieć sporo kucy pod maską bo będzie mi potrzebny do korzystania z kombajna do porów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blawatek98    385

Jak masz warzywa to co innego ;) Przy tym moc jest potrzebna :) Jak jeden z kolegów polecam zetora forterre hsx 100 bądź 110, a dlaczego forterra? Skrzynia 30x30, rewers eh i silnik który ma spalać mniej od starszych wersji :) Myślę że za około 200 tysięcy netto dorwiesz bogatą wersje ;)


KPZ "Zetor Team"-Prezes
http://www.agrofoto....adaczy-zetorow/ Posiadacze zetorów zapisywać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweljohnny    0

dostałem już ciekawą ofertę za 5090R chyba 195 tys netto w takiej wersji jak stała :D

do zetorów mam niechęć, po za tym nie podobają mi się :)

może jakieś inne oferty (byle nie zetor)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Myślę że powinieneś zainteresować się Valtrą seri A,3 cylindrowy silnik Sisu na pewno spali dużo mniej od JD i wielu innych producentów.Z trwałością nie powinno być problemów,w końcu są to najpopularniejsze ciągniki używane w lasach Skandynawi w naprawdę ciężkich warunkach.W tym roku miałem okazje rozmawiać z traktorzystą jeżdzącym Valtrą(kilku letnią) przy ścince i mówił że kiedyś Valtry miały trochę problemów z uszczelnieniami i pękającymi chłodnicami(Na gwarancji) ale już dawno rozwiązali ten problem.

Nie mówię że jest to najlepszy ciągnik dla ciebie(Bo nie mam porównania do innych) ale myślę że powinieneś bliżej mu się przyjrzeć.A co do JD to ostatnio wprowadził w swoich ciągnikach filtr cząstek DPF który od paru lat sprawia wiele problemów w samochodach(I w ciągnikach pewnie też będzie sprawiał). 5090R raczej go nie ma ale dla pewności lepiej to sprawdzić,to nic nie kosztuje :)

Edytowano przez LukaszC5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

ja polecam pługi pottinger polecam dla tego ze sam mam ale jestem na prawdę zadowolony są mocne trwale bardzo ładnie od kladaja skibę letko sie je ciaga i stal jest dobrai malo scieralna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

ja w sierpniu kupowałem servo 25 4 skiby to zapłaciłem 37800 ale netto :(


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

kolego teraz jest internet i tel i mozna dzwonic po calym kraju a tel nic nie kosztuje a zaoszczedzić można na prawde sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Na jego miejscu jeżeli ma możliwość na r to nie zastanawiałbym się nad m :)

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj