Zaloguj się, aby obserwować  
daminoS95

Mtz 952.2 problem z podnośnikiem

Polecane posty

daminoS95    0

Witam mam problem z mtz 952.2 chodzi o podnośnik. Na wstępie powiem że ma pompe do wymiany bo troche przepuszcza olej do skrzyni biegów. Chodzi mi o podnośnik podnosi normalnie jak jak się troche rozgrzeje tzn przy oraniu 0,5 h zacina się podnośnik nie chce podnosic albo opadać trzeba szarpnąć mozno to puści i opadnie . Olej jest w zbiorniku. Jaka może być przyczyna? bo nie da się tak pracować z tym zacinaniem.. Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Podłączam się o pomoc, tylko u mnie nie jest on aż tak widoczny, tzn. z maszynami chodzi dobrze ale jak na pusto to wcale nie opada a na gorącym oleju musi go nacisnąć osoba min 90kg, ja niestety tyle nie mam i muszą sobie radzić inaczej. Przy opadaniu jak naciskam na ramiona podnośnika słychać dosyć głośne skrzypienie/piszczenie ogólnie wycie :(

Podnośnik powinien zawsze opadać SAM bez żadnego ale, przy podpinaniu/odpinaniu maszyn strasznie to denerwuje i majaczy czas...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Może to uszczelnienia tłoków tak się zachowują po rozgrzaniu przez ciepły olej. Ja mam w swoim siłownik 110 mm i jak olej zimny opada sam. jak się rozgrzeje to nawet stojąc na nim a ważę ponad 80 kilo nie opadnie. Trzeba siłowo rozdzielaczem. Sprawdź z ciekawości uszczelnienia jednego z siłowników albo od razu wymień manszety i slizgi na lepszej jakości .


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

Miałem podobny problem z nieopuszczającą się windą przy ciężarówce. Wymiana uszczelniaczy siłowników i jak ręką odjął


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam MTZ 50, podczas głębokiej orki często go dociążałem w pewnym momencie chciałem płóg podnieść do góry, a tu ku mojemu rozczarowaniu nie chciał podnieść. Wcześniej na zimnym oleju podnosił bez zażutów, a na ciepłym podnosił już słabiej, ale podnosił.

Pompa nie pękła, bo nie ma żadnych wycieków z rozdzielacza troche kapało wcześniej, wiadomo lata robią swoje.

Jak myślicie co może być tego przyczyną? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Kolego trzeba było dopisać sie do tematu o MTZ 80/82 bardziej zbliżona maszyna.

A na pusto podnosi?

Na wyjsćiach hydrauliki zewnętrznej masz cisnienie?

Mógł zaciąc się zawór przelewowy, dość częsta usterka w tym typie rozdzielaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pusto nie podnosi. Na wyjściach też nie ma ciśnienia. Olej pompa podaje na wyjściach jest takie ciśnienie,że palcem utrzymuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik    2

na wiosnę miałem podobnie że podczas orki nie chciał opuszczać :unsure: w instrukcji wyczytałem ze najprawdopodobniej jest zanieczyszczony olej w hydraulice i dlatego ten zaworek w rozdzielaczu w monoblocku się zacina,wymieniłem olej i filtr i przez całe lato było ok,zobaczymy czy z pługiem też jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego mój opuscił lecz nie podnosi i jak wezme prawą dzwignie do gury na pływaiące to nawet nieda sie ramjenia do góry podnieść. A gdzie znajduje sie ten zaworek i filtr bo ja nie mam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Gospodarz100 Kulik ma podnośnik monoblock czyli ten 2 tłokowy i nie powinieneś pisać w tym temacie bo to nie ten podnośnik.

Napisz w stosownym temacie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez aregus
      ęWitam. Mam problem z podnośnikiem. Mianowicie po odpaleniu silnika cięgna idą same do góry lecz po naciśnięciu nogą mozna je opóścic. Ponadto po podczepieniu pługa ciągnik nie ma siły go podnieść. Jest załozony nowy rozdzielacz, nowa pompa nowy olej i filtryi nic nie pomogło. Co może być przyczyną? z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i odpowiedzi
    • Przez rafyo
      Witam, mam  Casa mx 135. Jak przezucam rewers do przodu lub do tyłu i rusze ramiona podnośnika ida do góry. Jak wcisnę pedał sprzęgła lub przerzuce na N same opadają. Wyczytałem że  potrzebna jest kalibracja? Na postoju podnośnik działa normalnie.
      Po wielu próbach zrobiłem wkońcu kalibrację i dalej to samo. Jedno co dobre przestał mi świecić błąd od lewego sworznia reakcyjnego. (przy kalibracji można to ustawić)
      Jak po dużym "C" przeszłem w tryb wyswietlania błędów pokazało mi: 0, n, 0, e, 0. Więc chyba błędów nie ma.
      Dodam że pojawiło  się to jak przy -15 go odpaliłem i potem zaciągałem zetora, czekałem jak się rozgrzeje olej, potem ruszyłem -  może za krótko. Aha jak odłącze cewke lub cewki podnośnik nie podnosi ( sa błędy H3, H2), więc to chyba nie jakaś sprawa mechaniczna, zapchanie czy coś.
      Jakieś sugestje?
      Sprawa dość pilna, pomóżcie.
    • Przez michal022
      Hej. Zakupiłem ostatnio John deere 6230. Robiłem ostatnio 4 ha agregatem i po pracy okazuje się że nie działaja przyciski boczne podnośnika. Suwakiem da sie podnosić i opuszczać ale boczne przyciski za nic nie chca działać. Proszę o pomoc
    • Przez axel84
      Witam mam problem z podnośnikiem w Hurlimann H 5110. A mianowicie przy pracy z pługiem przy podnoszeniu zacina się lub samoczynnie podnosi do góry. Rozdzielacz był robiony chromowany pompa po regeneracji tłoczysko zrobione siłowniki wspomagające zrobione filtr hydrauliki wymieniony olej wymieniony jak w specyfikacji . Traktor jest z turem tur chodzi dobrze szybko podnosi tak samo kiper. Proszę o pomoc  bo nie wiem co tu jeszcze zrobić by ten podnośnik chodził jak należy . 
    • Przez panmino
      Cześć, chciałbym sobie zafundować najprostszy możliwy EHR w Belarus 1025.2. Pomyślałem, żeby założyć siłownik elektryczny poruszający dźwignią podnośnika i przełączniki załączajace w kabinie i na błotniku. Czy to się da zrobić w tak prostej wersji? Jakie są wady takiego rozwiązania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj