Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Harnas88

Zwiększenie prędkości maksymalnej w napędzie hydrostatic

Polecane posty

Harnas88    12

Czy wie ktoś jak zwiększyć prędkość max w napędzie hydrostatycznym w sieczkarni jd 7400? Czujnik 3 biegu już jest ominięty i w tej chwili max jest 22-25km/h Druga sieczkarnia 6810 ma ten sam hydrostat wedle katalogu i jedzie 30-35. Jedna i druga na klapie ma nalepkę 20. Powodem tego postu jest to ze na wstecznym spokojnie osiąga 30km/h czyli pompa i hydromotor spokojnie wydaje

Harnas88    12

Problem rozwiązany. Sieczkarnia lata 32km/h poleciała by więcej ale komputer sam obniża obroty silnika ale 30km/h przy 1700obr. to i tak bardzo dobry wynik. Wcześniej było 2200 i tylko 22Max W paliwie napewno bedzie różnica:) szkoda tylko że nikt nie pomógł:(

Wiadomość z agroFakt.pl

Harnas88    12

Pompa hydrostatu jest pompą tłoczkową ze zmienną wydajnością. Dziala to na takiej zasadzie że jest bębenek z tłoczkami i bieżni która sie wychyla w jedną albo w drugą stronę za pomocą dwóch tłoków. Na jednym z tłoków od jazdy do przodu jest ogranicznik, w moim przypadku wystarczyło 5 obrotó kluczem imbusowym tylko ze po 2 tygodniach padła pompa hydrostatu a więc jeśli jest zdrowy hydrostat to można tą śróbę wykręcić nawet na max ale jak juz na wolnych obrotach po rozgrzaniu maszyna ma problemy z ruszeniem a tym bardziej jak w takich momentach miga kontrolka od hydrostatu to raczej bym nie radził podkręcać bo to przyspiesza już śmierć owej pompy. W moim przypadku zestaw naprawczy hydrostatu czyli ten bembenek z tłoczkami i podkładka ślizgowa która u mnie była bezpośrednią przyczyną zgonu hydrostatu kosztowała w serwisie john deera 9,5tyś zł. A więc jak chcecie podkręcać to na własne ryzyko:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez tomb2
      Witam mam bardzo ważną sprawe mianoiciew trybie pilnym potrzbuje prędkości C-360 na drugim i trzecim biegu w zakresie obrotów 1800-2000, ma ktos, może macie w jakieś ksążce, instrukcji, katalogu proszę poszukajcie... :rolleyes:
    • Przez kombajnista1
      Jak sprawuje się Bizon HYDROSTATIC .
    • Przez kuba741
      czym się różni weźmy na to Z058 hydrostatic od zwykłego Z058? i czy w ogóle są takie że tak powiem 2 rodzaje?
    • Przez Krystiano789
      Witam! 5 lat temu wszedłem w posiadanie nowego deutz fahr'a agrofarma 100. Jest to mechaniczna wersja bez żadnego komputera i innych bajerów. Jego moc to 96 km lecz przy zrywaczu przydałoby się pare koni więcej. Ostatnio u znajomego był pewien pan który rozblokował mu Same'a Iron 115 co podobno dało mu to ponad 10km więcej. Czy przy moim Deutz'u idzie taki tunng zrobić jeżeli mam wersje mechaniczną ??
    • Przez krzysiek10
      Witam wszystkich.
      Jak w temacie chciałem zapytać jak wymienić olej w przednim napędzie Renault 103,14.
      Proszę o pomoc