BykuxD

hodowla trzody na ubój

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BykuxD    0

Witam. Mam plan około 20 stycznia kupić 15/25 prosiąt i trzymać je na tak zwane (tuczniki) i sprzedać je w sierpniu. Chciałbym się dowiedzieć cy to się opłaci ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Przy cenie na dziś może ci zostać na 1 sztuce nawet 100 zł, ale jak pół roku temu było 4,2, to dokładało się do tego interesu nawet po 70zł/sztuka.

Oczywiście opłacalność zależy od wielu czynników. Masz może już pomysł czym je karmić, gdzie chcesz je trzymać itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BykuxD    0

zamierzam je trzymać w oborze, a karmić zamierzam je śrutą, i pasze jęczmienne/pszenne i oczywiście jakieś soje i inne koncentraty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

No to jak mówiłem, opłacalność zależy od ceny, i się nie zniechęcaj gdy pierwszy zut sprzedasz bez zysku, średnią sobie wylicz po 3 latach i wtedy zobacz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

nie trzeba liczyć. Od stycznia do sierpnia jeden rzut to na pewno się nie opłaci. Świnia rośnie 3 a nie 8 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AtosPro
      Witam,
      Chce zacząć hodowle jagniąt, jestem rolnikiem (ogrodnikiem) sadze truskawki nie mam ani skrawka łąk i pastwisk mieszkam w małopolsce na bardzo gużystym terenie. 
      Porusze pare kwesti hodowla będzie sie opierała na zakupie i sprzedaż do skupu jagniąt (żywca). Hodowla będzie od kwietnia do października. Tylko hodowla na pastwisku. W okolicy jest dużo nie użytkowników. PROSZE BARDZO O WYROZUMIAŁOŚĆ PONIEWAŻ NIGDY NIE HODOWAŁEM OWIEC,KÓZ I JAGNIĄT.
      Myślałem że kupie jagniątka w wadze 18-20 kg i będę hodował na pastwisku z dodatkiem pasz treściwych, do wagi skupowej żywca tak z 31-36 kg . Myśle że zaczne od 10 sztuk. Ile się takie jagnię howa? Ile potrzebuje paszy treściwej jedno jagnię? To się opłaca ? Tylko proszę tak szczerze bo prawie wszystkim rolniką nie opłaca.

    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 
    • Przez MariuszGrski
      Witam chciałbym rozpocząć hodowle królików brojlerowych mam 20ha miałem bydło miesne i mleczne planowałem zacząć hodować gęsi ale nie wyszło chciałbym wstawić 200-500 królików tylko w tym problem że nie moge znaleźć punktu skupu może zna kto gdzie by można te króliki upłynnić w woj.łódzkim.
    • Gość BaszaPasza11
      Przez Gość BaszaPasza11
      Witam. Interesuje się założeniem hodowli owiec kameruńskich. Na początek myślę nad 4 samicami i 1 samcem. Chciałbym się dowiedzieć jak do tego podejść. Co mogę im dawać oprócz trawy lub siana? A jeśli chodzi o siano to ile snopków z polskiej prasy Sipmy z224 potrzeba na wykarmienie tych 5 sztuk przez rok? Na pewno chciałbym zacząć je rozmnażać więc też proszę o porady. Pastwisko mam gotowe, oraz stajenke mam w planie postawić.
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj