tomcio748

Przekładka silnika, zwiększenie mocy

Polecane posty

Buszmen11    267

@bobytempelton co do ceny części to może i masz rację. wolałbym jeśli już zamiast 60 kupić coś koło 70KM nawet bez przodu. robotę zrobi lepszą a spalanie podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

O właśnie. Mamy buszmen to samo zdanie. Tym bardziej że wartość 60-ki plus koszt tuningu to już prawie wartość mocniejszego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lub kupić mocniejszy ciągnik i dać nalepki U-R-S-U-S C-360 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

60-ke się remontuje a nie rasuje. To dziadek, nie warto kombinować. Kup lepszy model.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0

krutka piłka:

rozwiert na tuleje zetorowskie 102mm, pompa paliwa+wtryski, kolektor wylotowy, założyć większe zawory do głowice( lub głowice z zetorka, żeby nam to wszystko się nie zagotowało chłodnica z zetora i mamy pakiet mocy na 68 koni( jeżeli dawcą organów będzie zetor 70xx lub 72xx) pojawia się tylko mały problem

co pierwsze puści skrzynia czy tylny most;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

jasne dołóż sobie turbo to ci silnik za rok zdechnie bo się będzie przegrzewał, zwiększając moc zwiększysz zużycie sprzęgła itp, fige ci będzie z tej mocy jak tak będzie lekka i miała wąskie opony i brak napędu. Porównuj sobie ciągnik 100 konny z pługiem 4x40 bez napędu w orce na zime nie ma startu a włączając już napęd idzie spokojnie. jeśli chcesz zwiększyć moc to już lepiej sprzedaj tą 60 siątkę i kup coś większego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0
Napisano (edytowany)

jak spotkam kumpla to zobaczycie na fotkach ten setup o którym mówiłem + do tego kabina wierna kopia zetora 7211 oczywiście sam spawał i robił wszystko poza szybami

Edytowano przez ziomal89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

był już podobny temat-na pewno nie trzeba zwiększać pojemności-trzeba się tylko pobawić w rozrządzie-zwiększyć dopływ powietrza i poprawić przewietrzanie komory,co za tym idzie można potem przyśpieszyć wtrysk,zwiększyć dawkę.miałem już tak zrobione,bez dodawania turbiny-na rozrządzie z zetora.w poprzednim temacie miałem to opisane dokładniej-koledzy w dyskusji podważali tylko opłacalność tej przeróbki,nie jej możliwość-ja traktowałem przeróbkę jako hobby(hobby jakie by nie było musi kosztować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161
Napisano (edytowany)

@ziomalku89 bawiłem się w to kiedyś oczywiście nie w swoim ursusie bo to dla mnie bezsens, ale oprócz tego co wyliczyłeś to dołożyłem wałek rozrządu zetor72xx, krzywki bardziej owalne, przez co zawory są dłużej otwarte, rozrząd też zetorowski , bo kto widział jak są wykonane te kółka zębate z c360 to wie o co chodzi po za tym w zetorze (chyba to był 62xx, jest troche inny kąt otwarcia i zamknięcia zaworów oczywiście bardziej optymalny),pompa z ostrówka a raczej same sekcje, końcówki bosch , i ciśnienie otwarcia ustawione na 190 a później na 210atm, efekty naprawde widoczne, tylko mimo remontu całego silnika skrzyni i zetorowskiego dyferencjału, po dwóch latach wał do roboty bo polskie panwie szlag trafił, nity na tarczach sprzęgłowych urywają się co 500mth, nie mówiąc o tym że sprężyny są za liche i za mała powierzchnia tarcia i sprzęgło buksuje,urwany wałek w skrzyni, oraz w tylnim moście wszystko szlag trafia oprócz zetorowskiego dyferencjału. Kupcie sobie zachodni traktor z lat 80-95r podobne pieniądze np case international 644;744;844 czy inną marke to zobaczycie co to traktor, a nie 10 biegów, 2 do tyłu, 1-prędkość walka, wszystko wyje,podnośnik 500kg po moich cudownych modyfikacjach podnosi aż800kg, tylko przód podnosi :lol: nie no loga jest niezdatna postawta to krzaki :lol:

 

A zapomniałem dodać że po tym i tak ta c360 z połową zetora w sobie i tak miała problemy z uciągnięciem np. 4 skib czy agregatu 2.8 czy czegoś ciężkiego, czemu- bo jest za lekka byle co i tak buksuje, w transporcie po drodze daje rade , choć przydałoby się tak jeszcze ze 3 biegi i amortyzowane osie..choć jak ciągniesz 2 pełne przyczepy to wyhamuj tym c360 mimo hamulców u przyczep, masz większą moc przydałby się lepszy agregat , nie podniesie.... temat rzeka

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Witam kolegę wiesmag :), miło cię znów... przeczytać, widzę że czuwasz. Szczerze mówiąc powiedziałeś prawie wszystko na ten temat. Resztę dopisał boby. 60-ka w przeciwieństwie do zetora nigdy nie przeszła żadnej modyfikacji mającej poprawić jej trwałość, ekonomie, wydajność czy komfort pracy. Zatrzymała się na standardach jakie panowały prawie 40 lat temu. Mimo najlepszych starań, montując części o wiele bardziej wydajnego zetora nie dogoni ona sprawnością ciągników nawet 15-letnich. Lepiej zostawić ją w spokoju w oryginalnym stanie będzie służyła najdłużej i nie skończy tak szybko na złomie pocięta jak to się stało z motorami Junak.

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@seweryn20-jestem-teki temat i mnie by nie było.ja w swojej przeróbce nie zwiększyłem dawki paliwa(próby były,ale zostawiłem na optymalną),na rozrządzie z zetora mocy większej nie osiągnąłem bez zwiększenia dawki,za to dużo mniejsze zużycie paliwa i mniejsze kopcenie.czy się kalkuluje?mnie się zwróciło nawet dosyć szybko na paliwie(około litra na motogodzinę-zależy jeszcze co robił).podczas remontu można trochę ulepszeń zastosować ale z głową-zauważmy że części zetorowskie są lepszej jakości,i tu mogą być korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No był taki temat i sporo sobie porozmawialiśmy. Wprowadziłeś swoje poprawki bez wzrostu mocy chociaż mogłeś a zyskując mniejsze zużycie... mogę tylko pogratulować rozsądku. Jest szansa na zwrot inwestycji i potwierdza to tylko moje słowa odnośnie zaniedbania przez ursusa modernizacji 60-ki. To już ma większy sens bo zwiększanie mocy w tym ciągniku nie za bardzo. Można sobie tym tylko kosztów na robić.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Rzeczywiście przez ponad 30 lat produkcji nic nie modernizowano , nie chodzi o silnik bo to jednostka z lat 60-tych z niej nic bardzo się nie podciągnie, chodzi mi przeróbkę skrzyni więcej biegów, przydałoby się coś między 2a3: 3a4 i między 4a5, szybszych biegów nie potrzeba , przydałoby się szybsze wsteczne biegi , a najlepiej jak w kumurunach czy zachodnich traktorach ile do przodu tyle do tyłu, o mocniejszym podnośniku, lepszej pompie, chyba nie trzeba mówić , choć gdyby tylko loga miała przedni napęd to uciąg , i prowadzenie hamowanie zupełnie inaczej by wyglądało, można dorobic , ale jest sens?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

30 lat temu zetor stwierdził że jest sens, powstały modele z przednim napędem, modernizowano silnik, skrzynie biegów i osprzęt. Wyszli na tym dobrze. Produkują ciągniki które cieszą się bardzo dobra opinią. Polacy klepali niezmiennie to samo bez modernizacji bo po co zmieniać coś co jest dobre. A raczej było.....30 lat temu. Dziś nie mamy POLSKIEGO ciagnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Z tą przeróbką 60-tki domowym sposobem to jest tak samo jak by z babci chciał zrobić osiemnastoletnią laskę, teoretycznie istnieje taka możliwość, można babci zrobić lifting, :P ale jak długo babcia pociągnie na takich obrotach? :lol: :lol: :lol: więc dajcie babci dożyć spokojnej starości :rolleyes:

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@MAT912-niekoniecznie zaraz 18-stkę-chociażby z 60-latki 40-stkę-już się można z nią pokazać nie chowając się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

E tam z babci 18-ke zrobisz spokojnie. Tyle że dużo szpachli pójdzie. To tylko obudowa. Ale przerób mi Małysza na... Pudziana! Nie ma szans.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@seweryn20,@MAT912-ja też czuwam-raz tu raz tam-tak jakby wspólne zainteresowania-cieszą mnie z wami dyskusje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Połączyłem 2 podobne tematy, tyle mojego wtrącenia.

Rozmowę kontynuujcie dalej, ciekawa jest nie wątpię ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszC330    0

ja mam 60 i nigdy w życiu nie zamienił bym sie na 3p kiedyś pożyczyłem od sąsiada jego 3p które miało robiony remont przeszło rok i wsadziłem go w pługi 3skibowe w druga klasę ziemie prawie sama glina to nie chciał mi 2 biegiem ciągnąc a jak 60 zapnę do trójek to na trzecim biegu gania a sąsiad sie tylko mnie pyta co mu zrobiłem ze on jest taki silny :P:D

Tzn jak sie to 3p zachowywało? Schodziło z obrotów czy co? Bo jak 3p na 2 biegu ciągnąć nie chce nie ważne w jakim terenie ( nie mówie o asfalcie ) to szrot a nie silnik. Prędzej sie bedzie kopał i kołami mielił a silnik nie zdechnie na 2 biegu. Mój perszing jest powiedzmy w stanie dobrym jesli chodzi o silnik i jak sie mu dobrze depnie w orce 3 bieg a mam klasy ziemi 2b- 3a to też praktycznie nie zejdzie z obrotów tylko bedzie sie kopał. Przecież te ciagniki jesi chodzi o wage są praktycznie identyczne a juz napewno takie same w nacisku na tylną oś więc denerwuje mnie jak ktoś pisze że zwykła 60 idzie mu z trójkami a 3p sie kopie. Nacisk na tylną oś taki sam to siła uciągu porównywalna.... oczywiscie ma tu też wpływ wilgotność gleby i stan bieżnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crisgood    0

witam mam możliwosc zakupu silnika 3p z tarpana za 1500i chcialbym sie dowiedziec czy idzie go założyć do mojego 40 stki i co trzeba zmienic i co dokupic no i czy to w ogóle sie oplaca ?

dodam ze stary silnik jest do kapitalnego remontu

Edytowano przez Wacek21
Orty !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj