tomcio748

Przekładka silnika, zwiększenie mocy

Polecane posty

tommy66692    2255

Chyba w lekkich pracach bo w glebokiej orce to 3p na 3 skiby steka jak glupi z gazem w podłodze, podczas gdy c-360 jedzie na 2 na 1800obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
Chyba w lekkich pracach bo w glebokiej orce to 3p na 3 skiby steka jak glupi z gazem w podłodze, podczas gdy c-360 jedzie na 2 na 1800obr/min.

W głebokiej orce na 2 biegu to zaden 3p nie steka.Ja swoim nigdy nie orałem na 2 biegu bo za wolno szło.Wykrecasz ogranicznik obrotów wrzucasz 3 bieg i ogien w pole.Na wiosce zadna 60 nie miala szans do naszego 3p.talerzowke 3m pólzawieszana to na 2 ciagał i wtedy dopiero stekał ale kółka w powietrzu były.Jednak musze przyznac ze nie ma reguły gdyz kolega ma 3p to jakis taki słaby jest i silnik juz wymieniał bo mu wał pekł a wcale ciezko nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

ja mam 60 i nigdy w życiu nie zamienił bym sie na 3p kiedyś pożyczyłem od sąsiada jego 3p które miało robiony remont przeszło rok i wsadziłem go w pługi 3skibowe w druga klasę ziemie prawie sama glina to nie chciał mi 2 biegiem ciągnąc a jak 60 zapnę do trójek to na trzecim biegu gania a sąsiad sie tylko mnie pyta co mu zrobiłem ze on jest taki silny :P:D


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo161    0

Kolega ma 360 i 360 3p mówi, że 3p zrobi to samo a mniej spali i tak jest prawda. A co do tego, że nigdzie dostać nie morze to chyba przesadził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

3P lepszy tylko podbno jak w nim sie coś zacznie sypac to jest ciężko wtedy zawsze idzie linią ciąglą coś innego ale nie wiem na mojego tego nie mogłem powiedzieć


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

@Ursusc385 ale czy to jest jakiś sens... nie lepiej sprzedac C-360 i kupic orginalnego C-360 3p ? To tak sie mówi przelożyc silnik ale ile to jest roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Czy ja wiem roboty to tam duzo chyba nie ma, no bo skrzynia ta sama, nawet jest ta wypukłość na rozrusznik


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

roboty nie ma dużo ,ale jak sprzedasz 360 i będziesz chcial kupić 360 3p to troche niestety trzeba dołożyć :) Znam pana który zamienił zwykly silnik na 3p i sobie chwali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Silnik zwykly ursusowski jest połączony bezpośrednio z obudową sprzęgła zaś silnik perkinsa ma specjalną kryzę która umożliwia polączenie z (tyłem)

Poza tym 3p ma dłuższy wałek sprzęgłowy

Każdy lubi to co chwali

Każdy chwali to co ma

3p jest dobry i c 360 jest ok


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus3PGT    3

moim zdaniem ani rozwiercanie cylindrów ani zakładanie turbiny niema sensu ponieważ np. mój 3P ma nowe opon wszystkie obciążniki no i kabine która waży prawie 300kg i nawet na 3 nie brakuje mu siły tylko jak ma ciężko boksuje kołami więc po co więcej mocy jeżeli z fabryczną mocą brakuje dociążenia a co mówić jeszcze z turbiną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Mowcie co chcecie ja i tak zapakuje sobie turbine do 60siatki ale nie jakos agresywnie ,,pompujaca'' powietrze do silnika raczej takie lekkie doladowanie zeby poprawić dynamikę silnika bo to mulizna jest zanim sie bujnie... uważam ze to najprostszy sposób dodania nocy ktory przy odpowiednin ustawieniu nie poniszczy silnika napewno :) ktos z was na turbiny w 60? od czego? jak chodzą?


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

Nie pamiętam w którym numerze topAgrara jest opisana 60tka turbo ale z tego co pamiętam to taka przeróbka nie ma sęsu bo dodali mu mocy ok do 80 km a spalanie wzrosło do 15 l na mtg no i ceny podzespołów też sa jakie są jak sie chce porzadne to więcej bedzie kosztować niż ursus wart wieć nie lepiej zainwestowac w 80tke spali ok 10 cięższa lepsza kabina i wg ;)


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

O kur... do 15 litrów spalanie?! toc to niepojęcie, mysle ze to przez to że aż 20 koni jej dodali, to jednak ok. 1/3 mocy wiecej


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Słyszałem taką historie że,podobno model budowlany C-360 ''ostrówek'' fabrycznie miał tuleje 100 i był ciut mocniejszy od zwykłej c-360,słyszeliście coś o tym?. ;)


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

A wracając do 360 turbo z topagrar to jedna modernizacja mi się spodobała a mianowicie dodanie siłownika do podnośnika co pozwalało zwiększyć udźwig podnośnika o pare kg fakt faktem że ursusowi czasem brakuje pary żeby podnieść cięższą maszyne ;) może kolega pomyśli nad takową modernizacją. z tego co pamiętam to wystarczy dłuższy sworzenń zamiast tego co trzyma dolny zaczep i małe spawanko ramion no i siłownik.


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Widziałem taką modernizacje w jakiejś gazecie możliwe że Top Agra ;) i uważam ją za bardzo przydatną, tylko na co komu wiekszy udzwig jeśli by z niego nie korzystał??? ;) o co do wykonania to proste tylko trzeba by jakiś siłownik ogarnąć żeby zamontowac :angry:


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Jak zwiększyć moc C-360 - tylko po co ?? jesli do pracy to polecam zakup poprostu wiekszego ciągnika - obecnie nie jest to wiekszy problem - ale jesli dla zabawy badz samej satysfakcji to proszę bardzo - w skandynawii bardzo popularne są zawody tractorpuling wiec i dla takiego "monstera" znalazła by sie robota ;)

 

wracając jednak do tamatu to rzeczywiście mozna by pokusić się o zwiększenie średnicy cylindrów co dało by nam zwiekszenie pojemności - ale tylko pozornie bo wzrost pojemności przy tym samym układzie dolotowym mogł by mało dać (ciagnik zasysał by wiecej powietrza ale średnica kolektora dolotowego mogła by okazać sie "waskim gardłem" i silnik nie dostawał by odpowiedniej ilości powietrza) w tej sytuacji dobrze było by pokombinować z załozeniem kompletnej głowicy od zetorka wiekzej mocy np 72XX lub nawet 77XX - w takich warunkach silnik miał by juz odpowiednią ilośc powietrza i mozna by pojść dalej - czyli podwyższyc dawkę paliwa - tylko z tyostrożnie bo przestawienie w normalnym C-360 o 3 ząbki jest jeszcze dopuszczalne ale przy 4 ząbkach to moze skonczyć się nieciekawie czególnie jesli ktoś ma juz mocno zużyty regulator obrotów - poprostu silnik Diesla ma to do siebie ze obroty będą wzrasatac wprost proporcjonalnie zwiekszania dawki paliwa - oczywiscie tak długo jak silnik nie ulegnie uszkodzeniu


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Według mnie zwiększenie średnicy tłoków bez zwiększenia ilości powietrza dostarczanego do tłoków mija sie z celem bo przecież co nam po większej pojemności skoro mała średnica zaworów nie wystarczy aby napełnić większe tłoki odpowiednią ilością powietrza, większa średnica tłoków + turbo to wtedy widze sens ;) takie jest moje zdanie co wy o nim myślicie?


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gsiem    1
Widziałem taką modernizacje w jakiejś gazecie możliwe że Top Agra ;) i uważam ją za bardzo przydatną, tylko na co komu wiekszy udzwig jeśli by z niego nie korzystał??? :P o co do wykonania to proste tylko trzeba by jakiś siłownik ogarnąć żeby zamontowac :angry:

koledzy jak jest wyprowadzona hydraulika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1
Według mnie zwiększenie średnicy tłoków bez zwiększenia ilości powietrza dostarczanego do tłoków mija sie z celem bo przecież co nam po większej pojemności skoro mała średnica zaworów nie wystarczy aby napełnić większe tłoki odpowiednią ilością powietrza, większa średnica tłoków + turbo to wtedy widze sens ;) takie jest moje zdanie co wy o nim myślicie?

po co w ogole zwiekszac srednice tlokow jesli zaklada sie turbo??zastanow sie troche;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby już udało się zwiększyć moc silnika to może do tego jeszcze przedni napęd zrobić byłby lepszy uciąg i może większy udźwig TUZ może dało by się zrobić żeby z 4pługami ganiać po polu a może lepiej by było po prostu spróbować zamontować większy silnik tylko jaki by pasował?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Co do zmiany silnika w C-360 to może podpasował by Leyland 4 cyl?.W koparkach waryński k-406 (na kołach) były montowane silniki c-360 oraz 4 cylidrowe leylanda. Najlapszym rozwiązaniem jest opcja kolegi @quercus. ;)


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr3640    0

To i ja dodam swoje 3 gr, wprawdzie roblismy operacje odwrotna czyli 360 -> 3p bo w druga strone to nie wiem po co to robic, wiec: poza walkami inne sa rowniez kola zamachowe a dokladnie mocowanie ich do walu korbowego, w perkinsie jest bodajze na 5 srub a 360 na 3 lub tez piec ale rostaw inny, wiec jesli z silnikiem nie bedziesz mial kola zamachowego to twoje z 3p nie bedzie pasowac. Jesli operacja zamiany sie powiodla i nie potrzebujesz kola zamachowego do 3p to ja za rozsadna cene z checia je odkupie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj