Zaloguj się, aby obserwować  
paktofonikas1987

Diagnioza silnika w 7211

Polecane posty

Objawy sa takie:

Metaliczne stukanie w górnej czesci silnika,

Przedmuch spod wlewu oleju

Dmucha z tej rurki pioneowej przy silniku (nie kojarze fachowej nazwy)

 

Czego można sie spodziewac ze co mu dolega?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Dmucha z odmy :D Jak ma przedmucha to raczej pierścionki ;) A co do stukania to nie wiem co może być :D A to sie dzieje nie zależnie od obrotów silnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierścionki ew cos z głowica. Cały czas coś stuka. Podejrzewam coś z rozrzadem.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze co ze pierscienie stukaja?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Że z tego ma przedmuch...A że rozrząd to chyba też nie może stukać ;) Nie wiem jak to z tym rozrządem niech się wypowiedzą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uszzcelka jest do d*py to rozrzad może stukac. A tymi zedmuchami to tez myslalem ze to wina pierscieni.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

W pewnym 7211 dmuchał odkąd ja go pamiętam czyli ok.10 lat temu i chodzi do dziś, więc to nic strasznego chyba ;) U mnie też dmucha i to jak jest zimny bardzo ale ja się tym nie przejmuję :D Klient mi mechanik gadał, że to pierścionki za to odpowiadają ale nie ręcze za tą opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Zależy jak dmucha ;) Bo jak "wieje" to chyba trzeba zmienić pierścienie.A leciutkie dmuchanie to jest norma w każdym zetorze tego typu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dmucha dosc mocno:( Kiedys tak nei dmuchal:( CHyab trzeba bedzie remont silnika robic;(


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

a moze zawory są źle ustawione i przez nie dmucha i walą a najprawdopodobniej to że dmucha to pierścienie olejowe a nie przegrzałeś go kiedyś albo nie spad Ci przewód od kolektora sącego i nie Zasało piachu ??


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Objawy sa takie:

Metaliczne stukanie w górnej czesci silnika,

Przedmuch spod wlewu oleju

Dmucha z tej rurki pioneowej przy silniku (nie kojarze fachowej nazwy)

 

Czego można sie spodziewac ze co mu dolega?

Dwa tygodnie temu w 5211, w celu naprawy głównej był rozbierany silnik. Też miał przedmuchy i od dawna metaliczne stuki. Pierścienie olejowe stały i mocno poluzowała się przeciwwaga na wale. Mechanik powiedział , że to często się trafia w tych silnikach z dużym przebiegiem. Tuleje miały mały próg ale wymieniliśmy kpl. naprawczy , panewki , napawaliśmy i dopasowaliśmy przeciwwagę i na tym skończył się remont. Ten stuk u góry silnika ustał. Więc zdejmuj misę i patrz, bo silnik się rozpadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A duzo Z tym bylo roboty i jaki koszt tej imprezy?

 

A tak wogole to czy Ty nie kupiles ode mnie kirowca?

 

a moze zawory są źle ustawione i przez nie dmucha i walą a najprawdopodobniej to że dmucha to pierścienie olejowe a nie przegrzałeś go kiedyś albo nie spad Ci przewód od kolektora sącego i nie Zasało piachu ??

 

 

Z tego co woem to byl przegrzany jak pekł dolny waz od chlodnicy


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
A duzo Z tym bylo roboty i jaki koszt tej imprezy?

 

A tak wogole to czy Ty nie kupiles ode mnie kirowca?

Stoi jeszcze? Napęd na rozrusznik już zrobiłem ale przyszły chłody i jak go założyć w taki mróz.

Co do zetorka to w Agromie są zestawy oryginały w promocyjnej cenie, chyba po 135,-. Części plus końcówki wtryskiwaczy i dopasowanie przeciwwagi kosztowało poniżej tysiąca, a za robociznę znajomy mechanik wziął śmieszne pieniądze. Panewki pasują od 60-tki ale zakładałem oryginały Jeśli był przegrzany to stuki mogą być od zacierania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stoi stoi. Myslalem ze juz zapomniales o nim.Chyba trzeba dzwonic do mechanika niech sie szykuje.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Prosta robota, mi w dwa dni rozebrał i złożył, wału nie ruszałem, nie było takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec jezdzxic z tym to dosc ryzykowna sprawa co?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Wiec jezdzxic z tym to dosc ryzykowna sprawa co?

Raczej tak, bo jeśli stuka ta przeciwwaga i odpadnie(trzymają ją dwie śrubki), to szkody narobi. Wiesz możesz odkręcić mise i ręka wyczujesz , która przeciwwaga luźna. Zamiast zetorkiem pojeździsz trochę władymircem - będzie jakaś odmiana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4

w zetorach tak jest ;) wujek miał tez podobna sytacje zjechał raz z pola bo coś stukał jak sie zrobiuł zimny nic tak nie było ale jak sie rozgrzał znowu zadzwonił do mechanika co moze byc wina powiedział ze moze byc wiele przyczyn az pewnego dnia sie zatrzymał skonczył swój zywot na 2 tłokach :D wiec kapitalka była a przedmuch był z kazdej strony jak raz skad nim jechał to smuga dymu :/ ale było mineło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bede mechanika zamawiał jak najszybciej. Władymircem? Podziekowal za niego- wieje z kazdej strony. Niech stoi i odpczywa do wiosny


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

U mnie też lekko stuka ale to już tak chodzi ponad 1000mth i nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
U mnie też lekko stuka ale to już tak chodzi ponad 1000mth i nic się nie dzieje

W moim te stukanie też było od co najminej 2 lat, takie jakby tulejka w korbowodzie wypracowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I 2 lata z takimi stukami jezdziles?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
I 2 lata z takimi stukami jezdziles?

Nie były specjalnie dokuczliwe, czy zimny, czy gorący było tak samo, żadnego wpływu na moc. Sugerowało luz w główce korbowodu. Może u Ciebie są dużo mocniejsze, jak był przygrzany to może ostro stukać na zacierającym się tłoku, nie wszystkie przypadki się powtarzają. Dźwięki w silniku czasami dziwnie się rozchodzą, jak masz słuchawki lekarskie(stetoskop) to osłuchaj dobrze. Mniej więcej ocenisz na którym cylindrze, u góry czy u dołu silnika. Mechanik wymieniając tuleje mówił, że jeszcze z 10 lat by pochodził na nich po wymianie pierścieni. Największe zużycie tulei było na cylindrze najbardziej oddalonym od filtra i ze względu na nierównomierne zużycie poszły całe zestawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Największe zużycie tulei było na cylindrze najbardziej oddalonym od filtra i ze względu na nierównomierne zużycie poszły całe zestawy.

Jak widze to "standard" w tych modelach po przegrzaniu :rolleyes: Mój ex 7211 wysypał się identycznie jak tu opisujecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez skarpetahanzo
      Witam wymienilem filtr oleju baka na wymienny i mam problem z duzym cisnieniem oleju , podobno trzeba zmienic tez zawor cisnienia oleju na pompie i pytanie mam zwyczajnie kupic nowy czy do filtra wymiennego powinien byc inny ? Rozbieralem stary zawor ale brak tam podkladek wiec zbytnio nie mam jak zmniejszyc tego cisnienia na starym zaworze .
    • Przez Kondzio55
      Witam,Problem ciagnie się już kolejny rok i problemu nie rozwiazalismy.Sezon jakos przechodził ale do sedna. Ma nadal problemy z odpaleniem po np nocy,łapie na 2 tłoki pozniej na 3 i na 4 .Dym ze idzie sie udusić No dobra idąc dalej cisnienie oleju w normie,zimny trzyma 5,5atm, ciepły (80st) trzyma 3atm.Pompa paliwa daje cisnienie,po kompletnej regeneracji,wtryski prawidłowo rozpylaja,cisnienie 170-180, Kompresja 1 cylinder 24 ,2 cylinder 21(próba olejowa wzrosło do 24) 3 cylinder 22, 4 cylinder 22.Teraz gdzie szukać przyczyny?? Czy złe tłoki i pierscienie? Rocznik 88   i z tego co wyczytałem to powinien być tłok z 3 pierscieniam wiec prawidłowo załozone. Ja już nie mam pojecia co moze byc nie tak..Moze ktos miał taki przypadek? Dodam ze oleju nie przybywa,ani nie ubywa 
    • Przez Lukasz93
      Owy Zetor zaczał czasem pod obciazeniem wyganiać płyn z chlodnicy i szybko się zagrzewał, załozylem bańkę na przelew, pozniej zaczęła wariowac temperatura jakby zaciał sie termostat, wyrzuciłem więc termostat. Sprawdziłem go we wrządku w 100 % sprawny, wahler. Wkoncu zaczął przy byle obciążeniu wyrzucać płyn, w chlodnicy pełno bąbli powietrza. Zalozony nowy korek chlodnicy, jeszcze gorzej. Cisnienie w pracy sie zrobiło ze zaczeło wypychac plyn przewodem od chlodnicy. W oleju nie ma płynu, odwrotnie też.
      A wiec jakis przedmuch tak czy siaķ. Glowice zostały zrzucone i do regeneracji. Na jednej uszczelce może był jakis przedmuch do kanału. Tuleje wydawyaly sie ok. Wszystkie glowice okazały się dobre na regeneracji. Założone nowe uszczelki, 1 odpalenie i odrazu tak samo bąble w chlodnicy. Wymieniona następnie pompa wodna. Nic nie dało. Test na co² robiony, kolor czynnika się nie zmienia, jakby nie bylo przedmuchu. Zrzuciłem paski z pompy wodnej, wsadzilem rurkę pcv zamiast korka i zalałem płyn aż do tej rurki. Po zapaleniu bez kręcącej się pompy rośnie płyn w tej rurce aż wkoncu strzeli bombel.
      Próbowałem znaleźć na ktorym cylindrze jest przedmuch podkładając monetę pod trzonek zaworu wydechowego żeby odprężyć cylinder. Na każdym cylindrze tak samo płyn rośnie.
      No jakby przedmuch ale test co² nie pokazuje. Za co się tu brać teraz może ktos ma jakieś rady?
    • Przez niunieq666
      Witam forumowiczów
       
      Od ok 12 lat jestem posiadaczem Zetorka 4718, gdy w końcu klękneła pompa wtryskowa przyszedł czas na remont. Niestety, naprawa jej nie była taka prosta. Gość któremu to zleciłem stwierdził że do tak starego modelu nie ma już części i stąd moje pytanie. Czy podejdzie do tego pompa od powiedzmy 5211?
    • Przez MaciejSZ
      Witam. Ostatnio zauważyłem w moim zetorze 5011 bardzo duze wibracje na całym ciągniku, na wysokich obrotach. Jest to strasznie uciążliwe i chce się tego pozbyć. Do tego ciągnik dosyć mocno kopci. Poczytałem w necie i podejrzewam ze moze to byc wina wtryskiwaczy.  Moze ktoś miał podobny problem. Z góry dziękuje za odpowiedź   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj