fokuska

zastrzyk na lepsze wycielenie

Polecane posty

fokuska    1

słyszał może ktoś kiedyś o zastrzyku na który ułatwia wycielenie? a może ktoś stosował? nie wiem jak dokładnie nazywa się ten lek, ale na pewno jakiś rozkurczowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Środek ten nazywa się Sensiblex i jest dość drogi. Rozluźnia mięśnie i więzadła. Nie działa jednak na srom. Nie myśl jednak sobie, że jak go podasz to z krówki 500kg wyciągniesz np bydle o wadze ponad 60kg. Lek wszystkiego nie załatwi i dlatego najważniejsze jest wcześniejsze przygotowanie krowy. Podaje się go w momencie pojawienia się skurczów porodowych. Czas działania zależy od wielu czynników, tj czasu porodu, krowy miejsca podania. Czasem jest to 20 min a niekiedy i 40 min. lek podaje się po obu stronach grzbietu na wysokości lędźwi ok 12cm od wierzchołka kręgosłupa. Dla przyspieszenia efektu można podać 100cm3 wapna domięśniowo w szyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokuska    1

nigdy nie zacielamy małej krowy dużą rasą, wiem że są tacy fachowcy którzy pokrywają dżersejke simentalem żeby jakiś cielaczek z tego był niestety często kończy się to źle. jeszcze zapytam czy są jakieś skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych. Z resztą jakie mogły by być, jeśli poród po nim jest łatwiejszy a lek dopuszczony jest do obrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino27    0

osobiście u siebie stosuje Sunsiblex od wielu lat,10ml na pół godziny przed spodziewanym wycieleniem...stado 110krów.polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

Ja tez tego uzywam. Kiedy nie byl lek uzywany zawsze pekaly krowom tylki... pozniej problem z zacieleniem* (2 przypadki zarosniecia pochwy) nawet lekarz sie dziwil przy badaniu. A byly to jalowki teraz na sprzedanie .. ostatnio uzyty pomogl jalowce bo porod byl ciezki jednak nic nie popekalo polecam .

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk

Edytowano przez tay29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabek    0

Można by nawet rzec że to nie jest nawet lek. Jest to poprostu hormon który normalnie jest produkowany przez krowę przed porodem ale podając go w czasie porodu pomaga on krowie się wycielić. O ile dobrze pamiętam jest to oksytocyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Grabek wydaje mi się, że mylisz obie substancje. Oksytocyna jest hormonem wydzielanym w czasie porodu odpowiedzialnym za skurcze macicy, przyspieszenie akcji porodowej i oddawanie mleka w czasie doju, jednak Sensiblex to zupełnie inny produkt. On działa rozkurczowo i kosztuje znacznie więcej niż oksytocyna. Z resztą produkt nazywałby się podobnie. Z resztą poczytaj tutaj co zawiera. http://www.mgs-vet.pl/index.php?action=showProduct&productId=39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Jaka cena tego produktu 100ml i czy to nie spowoduje zaprzestania parcia niema problemu z odejściem łożyska ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weris    44

Co do Bioestrovet koszt 2 ml ok 10 zł -15 zł ale produkowany na terenie wielkopolski , ale lepiej poradzić się lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

To aż tak drogie to jest 100ml będzie kosztowało 500zł ? Chyba że zera niedopisałeś przy 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sensiblex jest jeszcze droższy. Ja za dawkę chyba 4 czy 7 ml, bo nie pamiętam zapłaciłem 45zł. Nie wiem ile w tym marży weta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Tak z ciekawości zapytam: Jakie krowy kryjecie i jakimi rasami, że potrzebujecie tych zastrzyków? Moja próbka może nie jest za wielka, bo odebrałem jakieś 300 porodów i ani razu nie potrzebowałem wyciągarki, a pomoc większej liczby osób niż 2 była potrzebna tylko 4.razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@ b0gdan Bioestrowet podaje się profilaktycznie po to by przyspieszyć poród, np gdy krowa przenosi, a wiadomo że krycie było towarowe, dużymi rasami. Nie stosuje się go, gdy akcja porodowa jest już w toku, bo jego działanie polega na spowodowaniu zaniku ciałka żółtego odpowiedzialnego za podtrzymanie ciąży. Sensiblex to lek właśnie stosowany gdy akcja porodowa jest już w toku. Stosuje się go tylko wtedy, gdy pojawiły się komplikacje w stylu skurczy tonicznych, nie rozluźnienia się więzadeł miedniczych, złego ułożenia płodu i gdzie zachodzi konieczność korekcji. Zdarzało mi się wykorzystać obydwa leki, ale nie są one panaceum na wszystko, wycielacz mam także i pozwala mi on samodzielnie asystować przy cięższych porodach (mówię tu o oryginale, żeby zachować fizjologiczny przebieg pomocy w porodzie)

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

To ile podajesz ml sensiblexu i Bioestrowetu ? Czasem się zdażają ciężkie porody a niezawsze lekaż jest dostęmpny warto mieć w zapasie i wiedzieć ile podać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja osobiście podałem to raz, bo zbyt późno dowiedziałem się o tym. Kupiłem trochę zatuczone Simentalki i niestety porody były masakrycznie ciężkie. A to cesarka u jednej, drugiej raz zerwany płat skóry wewnątrz u trzeciej z pomocą miejscowego piredoły lekarza rozerwana szyjka macicy, tak że dłoń wchodziła do jelit, pęknięta macica(a mówiłem podać Sensiblex a ten,że lekko pójdzie a był na to jeszcze czas) Czwarta miała jałówkę i dostała Sensiblex i nie był tragicznie, choć też lekkie pęknięcie pojawiło się wewnątrz. Także ile podałem jej tego to nie pamiętam, ale jałówka miała blisko 700kg. Kiedyś będę musiał kupić kilka porcji i mieć we zapasie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

krowa 17 dni po terminie, wymie zaczela nabierać w terminie, z tym ze od ponad tygodnia nie przybiera, nie jest twarde, miał ktoś taki przypadek? krowa jest lekko przytuczona, obawiam się ze może być ciężko przy porodzie jak to się jeszcze odciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Mam krowe sm, daje duzo mleka, ale ma wade-porody, zawsze przeniosi ciele o miesiac, ciele jest  wielkie, a ostatnio nie miala wogole skurczy. Jakos wyciagnelismy  cielaka, krowa na moment jakby stracila przytomnosc. Oddalo jej, ale za 5 tyg ma termin porodu i zastanawiam sie nad zastrzykiem na wywolanie porodu. Co o tym sadzicie? jesli tak, to kiedy jej ten zastrzyk podac, w terminie,przed terminem, czy pozniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj