macko25

Claas - z napędem hydrostatycznym czy nie?

Polecane posty

macko25    27

witam.sprzedałem rekorda i chcę kupić jakiegoś claasa tylko niewiem czy na hydrostacie czy bez tzn zwykła skrzynia?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Kilka lat wstecz przesiadłem się z rekorda na claasa 88 sl, na hydrostacie i żałuję tylko jednego......, że nie zrobiłem tego wcześniej :) .

Tak więc szukaj tylko ze sprawnym hydrostatem i na pewno będziesz zadowolony.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Bierz na hydrostacie. Zobaczysz jak sobie odpoczniesz podczas młócenia. Koniec skakania po sprzęgle, kolano odpoczywa, chyba nikt z nas co mają hydrostat nie wróci już do zwykłej skrzyni. Po kilku latach nam podziękujesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasta    7

Ja mam Claasa 108 Maxi na Hydrostacie i na nic innego bym nie zamienil , wiec bierz Hydro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Wiem że życie trzeba sobie ułatwiać ale naciśnięcie sprzęgła jest aż tak męczące? sam kupowałem kombajn w tym roku i szukałem właśnie bez hydrostatu bo kogo bym nie spytał z użutkowników to różnie radzili, podobno hydrostat lubi sie psuć :blink: a jak większa górka to niektóre co mają już słabą pompe to nie mogą sie uciągnąć, nie wiem jak to jest w praktyce ale według mnie co mechaniczne to lepsze


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Teraz juz wszystkie kombajny sa na hydrostacie wiec to cos znaczy. Ja mam 96 od 4 lat na hydrostacie i nie narzeka zadnych problemów nie miałem i napewno w przyszłosci jak bede wymieniac kombajn to tylko na hydrostacie bede kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Witam

Wszystko zależy od tego czy będzie pracował na terenie górzystym i jaką kasą dysponujesz.

Ja miałem Claasa Dominatora 98 1986 r i pod stromą górę nie chciał jechać bo był już stary i hydro zużyte.

Teraz mam Case CF80 dużo większy i cięższy i śmiga pod góry aż ziemia spod kół leci :).

Ze starymi maszynami z hydro trzeba uważać i dokładnie wypróbować.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

76 na hydrostacie jaką ma opinie ? Hydro miały wersje 76 s ? Czy jak to jest, planujemy zmiane kombajnu na te nasze hektary i podpasował nam 76 tylko chcemy już z hydrostatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

Mamy zamiar sprzedać swojego Claasa Dominatora 68 i kupić Dominatora 88 sl na hydrostacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominator98    0

No pewnie że na hydrostacie bierz .Mam classa dominatora 98sl i chodzi jak lalka. Choc po zakupie był problem z jazdą jak wyjechałem na pole, ale metodą prób i błędów doszliśmy do tego czemu nie chciał jechac .Choć fachowcy znawcy tematu chcieli już pompe remontować . :)

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

no dobra panowie, a jak sprawdzić przy zakupie czy dobrze działa hydrostat?

 

chyba za bardzo sie nie da i dopiero w polu jak olej sie dobrze rozgrzeje wyjdzie szydło z worka.

 

Zakładając czary scenariusz, wie ktoś ile kosztuje regeneracja hydro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Hydro musi ciągnąć dobrze na każdym biegu, jak masz jakąś górkę to już sprawdzisz, bo zapinasz najwyższy bieg i musi jechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Jest też metoda sprawdzenia hamulcem - należy dobrze zahamować i próbować ruszyć jak jest dobrze to powinien silnik bardzo mocno spadać z obrotów, a jak obroty silnika będą na tym samym poziomie to jest coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Witam jestem na etapie poszukiwania kombajnu i mam na oku egzemplarz na hydrostacie i w związku z tym pytanie czy ktoś naprawiał kiedyś ? jakie to koszty ?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kraker
      Witam, będe musiał kupić nową kosiarkę rotacyjną (dyskowa odpada). Jaką firmę polecicie bo zastanawiam się nad rotacyjną Famarolu i Samasza a Mesco na pewno odpada. Cena kosiarki do 4000zł. Kosiarka będzie chodzić z zetorkiem 7211
      Pozdrawiam Kraker
    • Przez kris1
      Witam
      Mam kosiarkę Claasa Corto 210 S i talerze robocze w niej sa w tragicznym juz stanie. Dlatego tez mam do was pytanie czy ktos moze orietuje sie gdzie takie talerze można by znalezc jakis zamiennik albo pasujacy od innej kosiarki bo raczej orginaly to sa w kosmicznych cenach?
    • Przez marcino84
      Witajcie
      Znajomy chciałby kupić sieczkarnię do 100k plnów, Jaki z modeli serii 600 szukać? JAkie są typowe przpadłości tych maszyn na co zwracać uwagę, Docelowoma być cięte maks do 50 ha w sezonie, Czy lepiej poszukać maszyne serii 800 do 200k ?
    • Przez Runder
      Jakiego przedmiotu w szkole średniej najbardziej nie lubicie/nie lubiliście a jaki lubicie/lubiliście najbardziej ?
    • Przez vegeta23
      Witam. Nie dawno kupiłem model 88SL z silnikiem Mercedesa i mam kilka pytań. Mianowicie chciałbym dowiedzieć się co oznaczają poszczególne kontrolki na zegarach. Większość wiem co jest co ale może sie myle więc piszcie proszę wszystko z numerkami żebym sie nie pogubił ;D
       
      Kokpit numer 1
       
      http://zapodaj.net/15dcd6e6d1dc3.jpg.html
       
      Kokpit numer 2
       
      http://zapodaj.net/d5cfe33f4b934.jpg.html
       
      Joistick
       
      http://zapodaj.net/033c5ed224ca5.jpg.html
       
       
      Kolejne pytanie mam co do obrotów biegu jałowego. Są dosyć wysokie wydaje mi sie że mogły by być nieco mniejsze lecz nie moge zejśc ponieważ silnik gaśnie lub później nie chce odpalić z tak ustawionymi jałowymi. Ponizej wrzucam filmik. Czy może te silniki tak już mają i muszą pracować tak na "wolnych"
       
      https://www.youtube.com/watch?v=pnT1kdF_7Jo&feature=youtu.be
       
      Chciałbym zapytać jak ustawiacie wiatr do poszczególnych zbóż. Rzepak, pszenica, jęczmień itd ...
       

       
       
      Słyszałem że w Domianatorach kabiny są podnoszone. Prawda to?
       
      Zgóry wielkie dzięki za odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj