Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Szron88    29

U mnie o dziwo się nie ślizgał a tarczki były zjechane do połowy grubości. Tylko po nagrzaniu się strasznie szarpał.

Rowan    229

To musiał być naprawde spory przebieg... Rozbierałem swoją MC120, skrzynia niedotykana, miał 10tyś h i tarczki jak nowe jeśli chodzi o okładziny, a ząbki już były poprzeciągane.

Szron88    29

Przebieg 17500h. skrzynia nie była jeszcze ruszana. Zrobiony kosz rewersu, kosze połbiegów, hamulec ręczny i pompa hydrauliczna poszła do regeneracji bo zajechana była i tłumik drgań. Z filtrami olejami i robocizna wyszło lekko ponad 20tys.zł.

Lukas85    37

Ja u siebie nie zauwazylem slizgania mimo tych dzwiekow na sprzegle.

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Krystian86    16

Panowie co moze byc przyczyna dosyc moznego wpadania pedalu hamulca???? Dodam ze hamulce byly robione, wszystkie uszczelniacze tlok, płyta i tarcza.

Zetor Team

Krystian86    16

Hamuje dosyc dobrze ale przy drugim wcisnieciu pedału juz nie wpada tak głeboko. Zastanawiam sie czy nie konczy sie powoli pompa hamulcowa

Zetor Team

mate2132    2

U mnie jest tak samo hamuje bardzo dobrze ale pedał hamulca wpada miękko i bardzo daleko .

Dnia 10.10.2021 o 21:32, Lukas85 napisał:

Jeszcze jedno pytanie, przy ruszaniu ze sprzegła z nogi czasami ale nie zawsze slychac jakby zgrzyt, ktory po chwili znika. Problemu nie ma przy ruszaniu bezposrednio z rewersu. Dziwne ze nie zawsze to wystepuje, nie ma znaczenia czy ruszam pod obciazeniem czy na pusto, czasem pojawia sie taki dzwiek. Czasami jest tak ze ruszam, słysze ze zaczyan zgrzytac, wcisne sopoprzeglo jeszcze raz, puszczam i jest normalnie. Ktos jest w stanie okreslic "zdalnie" to co moze byc?

Też tak miałem gdy kupiłem  swojego tarczki na rewersie się kończą u mnie była taka historia że ktoś wymienił tarczki na nowe a było koło zebate zjechane. I niestety nowe koło zebate kosztowało 3tys nowe uszczelniacze też Ok 3 tyś i tarczki też nowe ale nie pamiętam ceny, robocizna 4,5 tyś. Cała naprawa kosztowała 20 tyś z olejami filtrami kilka innych drobnych rzeczy i tłumik drgań nowy i trzeba było przerabiać na nowy typ.

Edytowano przez mate2132

Ziel    118
Dnia 12.10.2021 o 08:20, Rowan napisał:

To musiał być naprawde spory przebieg... Rozbierałem swoją MC120, skrzynia niedotykana, miał 10tyś h i tarczki jak nowe jeśli chodzi o okładziny, a ząbki już były poprzeciągane.

Większość mx ma przebieg ponad 20tys, te ciągniki mają 20lat i były kupowane na zachodzie do ciężkiej pracy. Co nie zmienia faktu że są niezniszczalne jak dbasz o oleje.

Edytowano przez Ziel

Krystian86    16

Pytanie tylko dlaczego ten charakterystyczny dzwiek jest przy puszczaniu sprzegła, nie ma go przy ruszaniu z rewersu?????

Zetor Team

Dastan    627
5 godzin temu, mate2132 napisał:

U mnie jest tak samo hamuje bardzo dobrze ale pedał hamulca wpada miękko i bardzo daleko .

Też tak miałem gdy kupiłem  swojego tarczki na rewersie się kończą u mnie była taka historia że ktoś wymienił tarczki na nowe a było koło zebate zjechane. I niestety nowe koło zebate kosztowało 3tys nowe uszczelniacze też Ok 3 tyś i tarczki też nowe ale nie pamiętam ceny, robocizna 4,5 tyś. Cała naprawa kosztowała 20 tyś z olejami filtrami kilka innych drobnych rzeczy i tłumik drgań nowy i trzeba było przerabiać na nowy typ.

A pewny jesteś, że pomogła wymiana tarczek, a nie np. tłumika drgań?

xxx987    0

Witam panowie ja trochę z innej beczki widzę że dosyć obszernie wszystko opisujecie więc  mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 lub 125 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś dal by kilka wskazówek  tego ciągnika to proszę o porady na co zwrócić uwagę jestem z powiatu łowickiego i przymierzam się na ten ciagnik jeśli jest z moich okolic jakiś fachowiec lub może ktoś  polecić kogoś kto by mi takowy ciagniczek sprawdził był bym wdzięczny pozdrawiam 

Ziel    118
Dnia 12.10.2021 o 08:20, Rowan napisał:

Zwróć uwagę jak pracuje pompa, czy pod klapka z prawej strony kokpitu świeci 0, jak masz zegar to sprawdź chociaż ciśnienie na wyjściach hydraulicznych, sprawdź jak półbiegi wchodzą (szarpią przy zmianie i to jest prawidłowe) jeśli któryś wchodzi np płynniej niż pozostałe to jest problem.

Jak masz możliwość to sprawdź działanie półbiegow pod obciążeniem. Przed tym wszystkim rozgrzej silnik i olej w skrzyni ( pojeździe z 15min na wysokich obrotach)

No i wiadomo czy się wałek włącza blokada dyfra czy Ehr działa z błotników itp.

Edytowano przez Ziel

mate2132    2
8 godzin temu, Dastan napisał:

A pewny jesteś, że pomogła wymiana tarczek, a nie np. tłumika drgań?

Tak bo rozmawiałem z kilkoma mechanikami mówiłem co się dzieje i wszyscy mówili to samo.

Krystian86    16

Dobrze mowi przedmówca, ja osobiscie dorobilem manometr i każdy ciągnik badalem wpinaja w lacza hydrauliczne. Trzeba tylko zwrocic uwage czy rozdzielacz nie ma przestawione wydatku na mniejszy bo to może zmylic.

Zetor Team

mate2132    2

A czy w case mx 135 licznik mtg po 10000 zeruje się i liczy od nowa czy liczy dalej normalnie bo mój case jest z 1998 roku pierwsza rejestracja 2003 i ma 8000 mtg i zastanawiam się czy to jest prawdziwy wynik.

logan3512    140

A jak po 20 tysiącach to 2 kreski jak kiedyś przeglądałem  ogłoszenia to miał 2 kreski

Edytowano przez logan3512

mate2132    2

U mnie też nic nie ma jeszcze tylko 8290 mtg. U szwagra we wsi jest case mx120 i pokazuje mu ponad 12000 i liczy dalej więc nie wiem jak to jest.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj