Polecane posty

Pigmei    1868

To chcesz powiedzieć że przy puszczeniu pedałów hamulca  kontrolka gaśnie i mimo to nadal masz przez jakiś czas załączony przód? 

Napęd załączany jest tylko elektrycznie jedną cewką, jednym elektrozaworem, jest prąd ze sterownika- napęd rozłączony, brak zasilania to napęd załączony i tyle 

Krystian86    16

Dokladnie wyglada to tak jakby jeszcze coś trzymało w skrzyni i po parunastu sekundach puszcza.

Zetor Team

Pigmei    1868

Niezależnie czy sterowany jest przyciskiem czy pedałami to i tak działa jeden i ten sam elektrozawór odpowiedzialny za napęd, nie powinno być żadnej różnicy.

Edytowano przez Pigmei

Pigmei    1868

Dziwne, tym bardziej ze to działa na zasadzie 0/1  elektrycznie nie ma tam żadnej modulacji czy układu zwłocznego.

Krystian86    16

Dlatego sklaniam sie ku temu, ze przy hamowaniu wystepuja naprężenia i pezez to napęd jest caly czas zblokowany w momencie puszczenia hamulców te naprezenia ustepuja.

Zetor Team

Pigmei    1868

Tak właścicwie to Jakiego Case masz i który rocznik , bo chyba nie  starego Maxxuma MX 

Edytowano przez Pigmei

Gdzie szukać przyczyny szarpania przy ruszaniu że sprzęgłem? Przy używaniu rewersu jest możliwie ale sprzęgło działa 0-1, tarczki wymieniane 2 lata temu.

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Rowan    226

W płycie wszystko ok? Może któraś ze sprężyn pękła lub sie tłoczek zacina.

W tym plecaku z tyłu? Nie zaglądałem tam jeszcze.

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Dnia 1.09.2023 o 11:07, Pigmei napisał:

Amortyzator hydrauliczny jest ok?  Swój wymieniłem bo był pusty  i jest zauważalna  poprawa.

AIL4fc-NHWFb5qF3GM4tp24pVtZPKDPFDSXy7HTgXmkr78Te_EW0CPC1gSVY0EzSSQCowtvIrW0hVhlEB2eve_2V_sE_16WM0XWeZlDSRlc7mtTkytXN44DKaSp-du7sq8LwS5IZUS2PIPGyf_lVBwAVeLUpZwYCVtKO6WWRugoJ16-9reEg75bXrZXNpGHzt6WiEGxidQ0RUJ15gD062b_eb04N4vTR6r42ksFPStaCwe71jqOB0NbVFkGDGX2KZJebFvGyr3_-omrODGGyqQ2AFe_O9VIDCVrxCmCXUwKIYMaPfskDAQmY_DHS8McEnh0XWRpOijgZmeL-dU_cPyof0jwldnMHhpvnI9ILohzMR_SEs2xMuxaEP7xA6cYh3Y0aUUrukYvHa5njrACBNE8mYDw2ePhvlEVj73KdhiBPSek0zDl0ljdJNTg5d2kLtKb-lVtpdnk7uB17fsbKspxXRpys8ipS8uMNKG5cbMZuAct7U0YI_mpDGvqaeKZUoINz1xvqOgNUsoM7P809vUwM21UuQ9XiVszQl3viAAS-FBNGeE4dbBemayPvsn2qRB3wWaUnQF27-3XkTo6oAfWBO-xGM1vvcof8YkwJC0ptrmWY23PDe9ihu2fJe3IVxJzPk1Wag_xYC0ED5v3wm5PWL2meehKwf8s05FFAaJB1aWXcA2MHgJimwlFe8bDlcVHoVqEA7Jg7yfOErD3oXy3al9y0JHZ6kvBRxb0RH5SGt2-T8l_1DK1PwQq4iBntpn0BmLXt6yXxRT0P2Kz_N7sUwmKGHeL5gsn9TYM-abZE_TEkxdzYPizUFftrTHHBDUUqMLnwHR7vXOn2YAXV3WsvlilOtAkg1Ouv4iRtljzMYegltuNsLkZJS1wz_W6KCL7d2hcJxLz2F32MoFjYP9Wv5UdldQ=w1165-h874-s-no?authuser=0

Ja w swoim podłączyłem butle z azotem i zmieniałem co jakiś czas cisnienie w aku i bez różnic czy przy 10 czy 12 czy 18 nawet 21 bar Dodam że tlumik drgan nowego typu i zmieniona kostka laczaca silnik ze skrzynia biegów na takie cudo 

20230120_121143.jpg

Dnia 1.09.2023 o 10:53, Rowan napisał:

Szukasz teori spiskowych i dziury w całym. Tak bez oporu nie przekręcisz, zawsze kosz jakiś opór stawia, olej tarczki klei itd, ale dla normalnej pracy niema to znaczenia. Najpierw trzeba zacząć sprawdzac rzeczy podstawowe, a nie zabierac sie do tego jak pedał, od … strony…

W polu nie ale podczas jazdy przy dużych prędkościach szkoda psuć sobie dobry nastrój słuchając z tyłu jęku Dziś obok mnie jeździ case z serii 51 i z boku niby Ok ale jak skręcił na skrzyżowaniu i zapier... tak obrocony tyłem to też nieźle było go słychać  Jeśli masz mx to byś odkrdcil 4 śruby od walu i przejechał się pisząc czy jest różnica i czy na postoju wal wyjsciowy że skrzyni kreci się czy nie 

logan3512    140

Wczoraj zerwał mi się wieszak od podnośnika , dokupi dolna część tego czy tylko cały wchodzi w grę . Czy może macie jakiś inny tańszy sposób na naprawę tego. Podzwoniłem w parę miejsc za używanym to nie mają

IMG_20230926_092304.jpg

IMG_20230926_092322.jpg

Pigmei    1868

Szukaj po używkach, najczęściej są jako kompletne. 

Edytowano przez Pigmei

Dastan    620

Ja tam dorabiałem u tokarza z lepszej stali, zarówno tą dużą nakrętke jak i gwint. Tych nowych lepiej nie kupuj one mi wyglądają na żeliwo, bardzo szybko mi pękł.

logan3512    140

W jednym miejscu znalazłem chce 600zl  jeszcze pojadę koło mnie zobaczę czy coś niema jeden gość

Szron88    29

Ja kilka lat temu kupiłem orginał jak dobrze pamietam za tysiaka i do tej pory jest oki. Spawanie dorabianie nie zdawało egzaminu zawsze po jakimś czasie pękało.

Dastan    620

Org. Za tysiaka? Watpie, ja za sam górny przegub dałem 700zl kilka lat temu. Gwint i nakretka dorobiona ze stali jakościowej i trzyma. 

Edytowano przez Dastan

Dastan    620

I pies zdechł, chyba panewka bo oś stukalo, a po chwili juz walilo , że ledwo zjechałem.

Raczej sam bede go rozbierał, ktoś poleci dobry zakład gdzie zajmą sie blokiem, wałem i glowicą? Opolskie i ościenne. Ciekawe ile taka przyjemność za Cumminsa wyjdzie...

tomek73    581
18 godzin temu, Dastan napisał:

I pies zdechł, chyba panewka bo oś stukalo, a po chwili juz walilo , że ledwo zjechałem.

Raczej sam bede go rozbierał, ktoś poleci dobry zakład gdzie zajmą sie blokiem, wałem i glowicą? Opolskie i ościenne. Ciekawe ile taka przyjemność za Cumminsa wyjdzie...

W Głogowie robią pod Cumins Poland  z Lubina. a oni obsługują KGHM a mówią  że naprawiają w  Austri. 

Ja robiłem w Paszowicach pod Jaworem. Jedno pewne z 2 miesiące  będziesz robił. 

Dastan    620

Heh, no pocieszyłeś. Musze zrzucić miskę czy aby na pewno panewke obróciło, bo trze stuka i trze okropnie, ale ciśnienie nie spadło. Da się to zrobić bez wyciągania silnika?

tomek73    581

Raczej tak, ale silnik z  30 minut wyciągniesz. Chłodnic i wału nie ruszaj. Może tylko tunel na chłodnicy. 

Ale części so dość tanie do niego. 

Dastan    620

Zależy co , taki wał korbowy juz nie koniecznie... mysle dobre kilkanascie tys , zamiennik widzialem 3,5 tys zł niby import USA , ale moga byc to pakistany jakies. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj