Skocz do zawartości
roxor

Case mx 135

Polecane posty

tomek73    190

Ja w  dwie osoby ściągłem bez żadnego problemu.

1734    47

Dzięki spróbuję jak kolega Lukas 85

farmer15555    61

Witam mam pytanie. W dźwigni zmiany biegów PowerShift jest przycisk do czego on służy ? Do zmiany biegów głównych ? :)

Wiadomość z agroFakt.pl

wieniu101    2

Do płynnej zmiany z 4na3 półbiegu i odwrotnie bez szarpnięcia tzw.pół sprzęgle, przycisk działa tylko na 4 biegu, za często się go nie używa bo szybciej idzie tarcza sprzęgła

farmer15555    61

Mam jeszcze jedną sprawę mianowicie mam case 110 i wczoraj przyslali mi instrukcję po polsku i jest napisane żeby na wom 540 nie zapinać maszyny która ma zpotrzebowanie więcej niż 85 km to prawda ??

1734    47

Witam od wczoraj Pali mi się kontrolka niskiego poziomu płynu chłodniczego. sprawdziłem czujnik jest ok. nie wiem gdzie leży przyczyna? Płyn jest, bezpieczniki sprawdziłem. Zwarłem te dwa kable i dalej się pali. Jak zdiagnozować przyczynę? chodzi o case mx

Lukas85    11

Ja również mam pytanie. Chciałem sprawdzić stan oleju w piastach przednich. Ciagnik zgaszony stał na równej powierzchni. Podniosłem lewarkiem jedno koło żeby ustawic otwór w pozycji poziomej. Mimo uniesionego koła nie mogłem nim pokręcic. Słychac jak obraca sie wał od napędu. Czy przy wyłaczonym silniku napęd jest załączony?

JD1052    79

Napęd na zgaszonym jest załączony ale konstrukcja mechanizmu róznicowego powinna umożliwić kręcenie kołem ale tylko wtedy jak masz podniesione obydwa koła, wtedy jak kręcisz jednym kołem to te z drugiej strony pójdzie w odwrotnym kierunku, ale za to jak podniesiesz tylne koło to już nie można obrócić kołem i trzeba odpalić.

Lukas85    11

Dzięki za info cos podobnego wyczytałem w serwisówce ale nie byłem pewny. Prawde mowiac nie próbowałem podniesc obu przednich kół, ale spróbuje :) Wydaje mi sie ze delikatnie puszcza mi simering na piaście przedniej czy ktos go wymieniał? Duzo z tym roboty? W serwisówce wyglada to na niezbyt trudne ale moze ktos sie podzieli doswiadczeniem?

Rafik    5
Napisano (edytowany)

Ja wymieniałem już w moim MX 100c. Robota jest dość prosta, tylko simmering z lekka kosztowny. W porównaniu do zwolnic Zetora, ta jest jak zabawa klockami Lego :). JD1052 ma rację, napęd przodka jest spięty na zgaszonym.

Edytowano przez Rafik

tomek73    190

Ja 1 150 wymienialem za wszystkie uszczelki wraz na osi zaplaciłem około 500 zł z  4 lata temu w serwisie, w sklepie 100 zł taniej.

Ziel    26

Dzięki za info cos podobnego wyczytałem w serwisówce ale nie byłem pewny. Prawde mowiac nie próbowałem podniesc obu przednich kół, ale spróbuje :) Wydaje mi sie ze delikatnie puszcza mi simering na piaście przedniej czy ktos go wymieniał? Duzo z tym roboty? W serwisówce wyglada to na niezbyt trudne ale moze ktos sie podzieli doswiadczeniem?

http://allegro.pl/uszczelniacz-case-cat-carraro-new-holand-2295092-i5100522282.html?reco_id=fcf0b89e-0db7-11e7-bf89-027d0b99d793&ars_rule_id=201

Wymiana trwa około 1h

Lukas85    11

Koledzy czy ktos mógłby mi zrobic zdjecie w jaki sposób jest mocowany tylny łacznik podnośnika (ciegno) w czasie gdy na podnosniku nie ma maszyny? Mam oryginalne ciegno, , mniej wiecej na wysokosci jego połowy mam w ciagniku jakis drut ze spreżynką do ktorego pewnie jakos się je mocowało ale nie moge dojsc jak mam zawiesic na nim ciegno. Mam nadzieje ze napisałem zrozumiale o co mi chodzi

Rafik    5
Napisano (edytowany)

Postaram się wysłać wieczorem, tak jak w moim MX wygląda.

No i miało być dobrze,wyszło jak zawsze. Zdjęcia zrobiłem, ale w ten dzień wylądowałem na pogotowiu, co prawda nie ze sobą, ale musiałem kogoś zawieźć no i tak zeszło. Zaraz spróbuję wkleić fotki.

post-18929-0-05916900-1492177042_thumb.jpgpost-18929-0-60001600-1492177068_thumb.jpg 

Edytowano przez Rafik

Lukas85    11

Mam nadzieje że wszystko skonczyło sie dobrze. Dzięki za zdjecie dokładnie o to mi chodziło. Mam ułamane to uszko na ktorym opiera się ciegno, dlatego nie wiedziałem po co ta blokada.

Rafik    5

To metalowe zaraz nad ręką to przyłącze hamulców hydraulicznych, a wyżej plastikowe, to zakończenie odpowietrzenia skrzyni biegów i mostu.

mati00733    7

Witam.Mam pytanie troszkę z innej beczki.jestem po wymiane uszczelnień na koszach połbiegów.po wymianie,jak i przed,slizga mi się na 2 pół biegu.mierzylem ciśnienia,to pokazuje 12 na każdym koszu.taczki mialy grubość 2,2 mm,więc nie wymieniłem,skoro nowe mają 2,5.nie mam pomysłu, zamienialem cewki od polbiegow ale nie przyniosło to efektu.pozostaje chyba znowu rozbierac mi pakowac Nowe taczki,choć naprawde wyglądają jak nowe.mi się wydaje,że tarczki powinien się zjechać do końca.czyżby za małe ciśnienie szlo na kosz pół biegu?nie mam pomysłu, wszelkie uszczelnienia są nowe,nowy olej,itp.A polbieg jak się slizgal tak się slizga

zipo1    1

U mnie ciśnienie na każdym półbiegu to 16, ale skoro ślizga się tylko na 2 półbiegu to pewnie tak jak mówisz - tarczki.

Rafik    5

Nie jestem jakimś specjalistą, ale przyczyn może być wiele. Te tarczki jeżeli wcześniej się ślizgały, to może są przypalone czy coś w tym stylu. W instrukcji napraw pisze żeby nie zamieniać tarczek między koszami półbiegów, chociaż mają ten sam wymiar, czyli materiał się musi różnić. Poza tym ciśnienie masz jakieś małe. U mnie jak pompa szwankowała to fachowiec orzekł, że ciśnienie na portach pomiarowych powinno być około 25 bar, i tak też ustawił mi ciśnienie tzw. stand by na pompie. Ponadto warto też sprawdzić czy ten kosz od półbiegu jest szczelny. Być może ma jakieś mikro pęknięcie. To tyle co mi z rana do głowy przyszło.

mati00733    7

Dzięki za odpowiedź. No właśnie ciśnie małe. Uszczelniacze na kosztach wszystkie nowe. Właśnie ciśnienie 12na wszystkich, ale.slizgq.sie tylko na.2-gim polbiegu. Chyba trzeba będzie znowu rozbierać

Rafik    5
Napisano (edytowany)

Zanim rozpołowisz dowiedz się u kogoś jakie ma być prawidłowe ciśnienie i spróbuj to ustawić, to praktycznie nie kosztuje a może rozwiąże problem. I jeszcze coś mi do głowy przyszło. Pisałeś o wymianie uszczelek na koszach, a wymieniałeś uszczelki z przodu wału, te których są 4 i chodzą w nakładanej tulei, no i oringi na rurkach doprowadzających olej do tej tulei? Je się trochę trudno wymienia, bo trzeba je najpierw rozciągnąć a po nałożeniu ścisnąć do wymiaru.

Edytowano przez Rafik

mati00733    7

Tak, wszelkie uszczelniacze, teflony na.walkach, na głównych tlokach również. Na tłoku pod teflonem są oringi, również wymienione zostały. Taki grubszy przegląd był robiony. Dziwne te słabe ciśnienie, i dlaczego wszędzie takie same, q ślizga się tylko na drugim polbiegu. Rewers dalej ostro szarpie, natomiast spokojniej zmienia poobiegi

tomek73    190

Przed złożeniem sprawdzałaś powietrzem że dobrze złożyłeś? powietrze nie ucieka?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TrAkToReK
      Witam
      Tak jak w temacie. Czy to dobry sprzęt ten CASE??? Chce go kupić ponieważ ma dość ładny wygląd i można go używanego za ładne pieniądze, chce aby ciągnik miał MAX 95 KM. I uprzedzam kosztował MAX 60 tys. ZŁ Ile pali bo miałem Ursusa 914 i to była wielka cysterna B)

Pozdrawiam

(Z góry THX)
    • Przez international856XL
      Witam wszystkich zakladam ten temat ponieważ chcialbym sie cos dowiedziec na temt ciagnika international 856XL.
      Ostatnio sobie takowy kupiłem.Czy moglibyscie sie podzielic opiniami na temat tego ciagnika..?A dodatkowo mam kilka pytan do was..
      -jaki olej stosuje sie w tych ciagnikach
      -przymierzam sie do zakupu pługa obotowego i mam dylemat jaki wybrac 3 lub 4 skibowy..tylko pytanie czy z 4 skibowym da sobie rade czy to nie bedzie zbyt duze obicazenie
      -ile pali to stworzenie :lol:
    • Przez murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.

W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).

Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.

Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)

Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?

Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez Arturo1610
      Witam. Mam case mx 100c i nie mam z przodu obciążników mam tylko uchwyt taki jak na zdjęciach ale oryginalne obciążniki od case czy mccormicka nie pasuja pomoże ktoś i powie jakie powinny być obciążniki w tym ciągniku i ile powinno ich być ? albo może ma ktos takie i chce sie ich pozbyc ? Proszę o pomoc bo bez obciążników to jak zapnę jakąś maszyne to przód ledwo co ziemi dotyka  

• Przez Maksu
      Cześć, zastanawiam się, na który się zdecydować, areał 100 ha ornej, III, IV klasa, ciągnik do pługa (5 x 50 ciągany, obracany) i zestawu siewnego (3m, agregat talerzowy z wałem oponowym + siewnik mechaniczny z radlicami talerzowymi i kółkami kopiującymi). 
      Wydaje mi się, że na moich glebach Maxxum dałby radę, ale powiedzcie proszę, co myślicie o wytrzymałości jednego i drugiego, o kosztach eksploatacji, a szczególnie czy duża różnica w spalaniu będzie.
      Jeśli chodzi o wyposażenie, to obydwa podobne (elektrozawory, amortyzacja osi, kabiny, podłokietnik), skrzynie powershift, w Maxxumie 17x16, w Pumie 19x6.