Polecane posty

Krystian86    16

Mccormick rozebrany miedzy mostem a skrzynia i uszczelki wygladaja tak. Mogl przez to ciągnąć delikatnie powietrze???

received_9057066587637595.jpeg

received_1137778843597374.jpeg


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    221

Te uszczelki zawsze tak wyglądają… Wygląda, że było ok… Kurcze, nie wiem co Ci doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Z tamtad napewno mialem wyciek oleju i jest podejrzenie, ze mogl tam tedy zaciagac powietrze. Co do uszczelek to jest to normalne ze nie sa typowo okragke w sensie owslne tsk jak otwor w obodowie mostu????


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    221

One fabrycznie są, ale się tak zgniatają zawsze. Można dopasować oringa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Ok to rozumiem, ze sie zgniataja. Ale popatrz na zdjecie wygladaja jaby byly delikatnie wciagniete do srodka. Dodatkowo mechanik wyslal mi filmik jak z powrotu pompy hamulcowej leci dosyc mocno wzburzony olej. Ostatnia kwestia to pompa podajaca tez juz jest troche porydowana i pojdzie do wymiany wraz z przekładka. Kurde brakuhe juz mi pomyslow.

 


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    221

Tak, one tak sie właśnie zaginają do środka. Przed pompą jest orbitrol jeszcze na wysokim ciśnieniu, no chyba, że zawór w orbitrolu to powoduje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Ale gdyby te oringi trzymaly to nie mialbym wycieku oleju przed tym plastrem. Gdzie tez zawor sie znajduje typowo w orbitrolu??? Tylko moj ma zasilanie pompy hamulcowej z tego plastra kolo podnośnika.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    221

Ahaa, masz tamtą wersje. To w takim razie zły trop…🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Rowan naprawiasz te pompy tłoczkowe z mxa? Kupiłem niedawno mx 120 który miał robiona pompe w niby profesionalnym warsztacie za kupe kasy jakieś 800h temu i miało byc dobrze a jest lipa, na zimnym hydraulika działa ok a na letnim jest już słaba(100bar na wolnych obrotach🤔). Jaki koszt przy skrajnie złym wariancie? Po naprawie trzeb ją ponoć jakoś ustawić na ciągniku-poradzisz potem jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    221

@JD1052, możesz sam kupić wkład do tej pompy za nie całe 2tyś. Płyta i głowica. Tej pompy nie trzeba raczej ustawiać na ciągniku, jeśli kompensator nie był grzebany, to powinno być ok. No chyba, że nie będzie ciśnieniń trzymał. Jeśli chcesz to albo możemy zrobić albo polece Ci gdzie zrobią za normalne pieniądze i dobrze.

@Krystian86, nie wiem w jakich cenach teraz jest, ale ja ostatnio z rok temu kupowałem zamiennik za 1300 chyba. Po za tym zależy co masz i w jakim stopniu zużyte. Jeśli rozpierak nie jest przegrzany i wydarty, to bym zmienił przekładki i tarczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Nie wyglada zle na moje oko tylko sie zastanawiam bo zamiennik 1349 a oryginal 2700 tylko czy warto stosowac zamiennik????


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206
Napisano (edytowany)

Rowan daj jakiś tel do Ciebie może być priv. Wkłady widze ale po ok 3tys...Jakby to było takie proste to bym to może i sobie przerzucił(zfa 7200 rozebrałem i poskładałem to może i to bym poradził🙂)...a kompensator w razie to jaki  koszt ogarnąć?

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-naprawczy-pompy-case-5120-5130-5140-5150-CID757-IDLlBKk.html drogi ale bogaty zestaw

https://www.olx.pl/d/oferta/zestaw-naprawczy-pompy-case-maxxum-5120-5150-CID757-IDQEMZI.html mniej elementów

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    221

To pompa w porównaniu z ZFem 7200 jest bardzo prosta.
Ale to masz zestaw do 51, a tam jest inna pompa. Jeszcze jest ważna sprawa, czy masz pompe rexrotha czy Vickersa. To jak nie jest wyjechany rozpierak to tylko tarcze i przekladki do ręcznego kup. Zamiennik i tak wytrzyma tyle, że Ty tego wymieniać już nie będziesz. 

ostrowskibartlomiej93@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

Czy mogę odpalać silnik esiok wałkiem wom z mx bo zauważyłem jak silnik już odpali wyłączam szybko wom ale jakoś ciężko pracuję esiok, tak jak by go hamował wałek wom z traktoru mimo jest wyłączony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5
Napisano (edytowany)

Czyli nie wolno kręcić walkiem wom na siłę jak jest on wyłączony bo można hamulec wom uszkodzić tak.

Edytowano przez Ed2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Tak sie zastanawiam czy porysowana po bokach pompa zebata ze skrzyni mogla troche mieszac i pienic ten olej????


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Czy ktoś się orientuje ile KN ma czujnik siły uciągu w MX 150?  Próbuje kupić używany i chłop tego wymaga. Albo kto to naprawi? ( wyrwany kabel ze sworznia). Nowy chciałem kupić to nie ma w całej Polsce ani jednej sztuki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj