Polecane posty

Dastan    620

A tak z ciekawości jak odpalają wasze maszyny w tak niskich temperaturach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 W zeszłym roku przy -5 -7 już trzeba było używać świecy płomieniowej. Przy -15  z problemami  odpalił  stojąc pod chmurką, ale i tak najwięcej  zależy od stanu silnika i akumulatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

w tamtym roku było -17 i bez świecy zapalił heh bo człowiek wtedy nie wiedział jak się ta świece uruchamia


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Dzis rano przy -19 po podgrzaniu świecy przez 10s raz obrócił i zapalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

No to silnik w niezłym stanie, u mnie przy -5 już się musi nakręcić trochę, tylko bez świecy. Jakoś u siebie nie wiedzę różnicy czy podgrzewam czy nie.  W 10 sekund się ta świeca w ogóle podgrzeje? Jak się nie mylę w instrukcji jest ok 30s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Kilka osób już pisało, że te silniki jak zdrowe to potrafią palić od strzała nawet w zimie , ale to tylko zasłyszane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Pojde Ci nagrac film. Fakt jest tylko -12 ale ciagnik o 8rano zgasilem i nie ruszalem...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

Przy -5 to od strzała odpali ale przy -15 to nie ma takiej opcji trzeba świecą grzać silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897

Jak macie podgrzewane te świece w case?

U mnie w mccormiku pali się kontrolka po lewej stronie. Jak jest koło 0 to nie pali się wcale . Im większy mróz tym dłużej się pali, więc dluzej się podgrzewają. W tamtym roku przy -25 chwilę zakręcił i odpalił. 

10 godzin temu, MIKOLAJ276 napisał:

w tamtym roku było -17 i bez świecy zapalił heh bo człowiek wtedy nie wiedział jak się ta świece uruchamia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

To pewnie masz żarowe już, w tych Cumminsach są płomieniowe  i nie ma tu jakieś kontrolki nawet. Moja niby grzeje, ale nie widzę róznicy w zapalaniu, może paliwo nie idzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

U mnie jest odłaczona a przewod paliwowy zaspawany. Nawet w najwieksze mrozy pali bez zadnego problemu. Zauwaz że w przypadku uszkodzenia takiej świecy paliwo bedzie cały czas podawane i docelowo pojdzie w olej. Pewnie dlatego wiekszosc ciagników ma odłączone płomieniówki


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121 napisał:

Jak macie podgrzewane te świece w case?

U mnie w mccormiku pali się kontrolka po lewej stronie. Jak jest koło 0 to nie pali się wcale . Im większy mróz tym dłużej się pali, więc dluzej się podgrzewają. W tamtym roku przy -25 chwilę zakręcił i odpalił. 

10 godzin temu, MIKOLAJ276 napisał:

w tamtym roku było -17 i bez świecy zapalił heh bo człowiek wtedy nie wiedział jak się ta świece uruchamia

 

Gdzie masz te kontrolkę?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

w mx naciskasz i trzymasz przycisk jak działa to powinien ekran licznika przygasnąć bo świeca ma spory pobór prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Wystarczy podłączyć do świecy zbiorniczek hamulcowy od c360, nawet jeśli świeca przepuszcza to wiele nie ucieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897
20 minut temu, paktofonikas1987 napisał:

Gdzie masz te kontrolkę?

Jutro zrobię zdjęcie i wstawię. Po lewej stronie na dole na pulpicie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3897
20 godzin temu, paktofonikas1987 napisał:

Gdzie masz te kontrolkę?

Dziś kontrolka paliła się z 10 sekund. Ciągnik nie odpalany dwa tygodnie. Przez dwa dni było po -17 a tak to koło -10-12 i praktycznie od strzała zagadał 

IMG_20211229_082920.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Ktoś tu zrobił jakieś czary mary a sam włącznik nie jest oryginalny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ale tez inny silnik ma w tym McCmormicku , najpewniej ze świecami żarowymi jak się kontrolka sama wyłącza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Ogólnie te korniki mimo  wielkiego podobieństwa różnią się od  MXów, nie tylko silnikowo.

 

Edytowano przez Pigmei
literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj