Polecane posty

Rowan    220

Tak, tylko nie wolno byle czego montować. Musi mieć odpowiedni przepływ w stosunku do wydajności pompy oraz przystosowany do układu LS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam case mx 100 i od kupna od handlarza wyswietla sie błąd 0 5 nie dziala wogle podnosnik jakims sposobem jak przekreci sie wieksze kółko i pociagnie dzwignie od hydrauliki to podnosi i jest to troche uciazliwe tak sam jak sie robi kalibracje reversu bo strasznie szarpie do przodu i do tyłu boje sie zeby cos sie w skrzyni nie popsuło pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Co do szarpania to trzeba sprawdzić ciśnienia na koszach jak się zachowuje. Ewentualnie zawór modulacji trzeba regulować. Mówisz, że EHR działa jak trzymasz w pozycji wydatku dźwignie hydrauliki? Czy tylko żeby ruszył musisz pociągnąć? Trzeba sprawdzić czy jak zadajesz sygnał aby podnośnik się poruszał, to czy olej idzie rurką LS z rodzielacza EHR do pompy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5

Żeby podnośnik wogule zaczął działać w mx zawsze po uruchomieniu traktoru mruga przełączni od wysokości podnosnika, trzeba ruszyć pierwsze dużym pokrętłem od regulacji wysokości przestaję mrugac przelacznik a potem zaczynają działać reszta sterowania ehr.

Kalibracja wom i ehr to ta sama procedura czy są dwie osobne procedury bo ja znam tylko kalibracje wom. Jak coś to niech ktoś doda kalibracje ehr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sytuacja wyglada tak podnosnik dzialac dzial jakies 150 kilo podniesie kołkiem do podnoszenia ale jak jest wikeszy cieżar to jedyny spoob do podniesienia jest pociagniecie wajchy od hydrauliki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Czyli jest problem ze sterowaniem LSem. Trzeba sprawdzić drożność rurki i czy ktoś tam nie grzebał. Możliwe, że problem leży też w samym rozdzielaczu EHR. Jak tam wszystko jest będzie ok, to trzeba do zaworu priorytetowego. 
Kalibracja EHR to zupełnie inna procedura niż kalibracja WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Nie. Masz problem typowo z hydrauliką, a nie elektroniczny. Ten błąd to od sworznia masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Myśle, że lepiej będzie jeśli poszukasz kogoś, kto choć troche ma o tym pojęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24
Dnia 9.04.2021 o 13:56, poderwa napisał:

Z czego zawór ? jak dorobić  ? ja też był bym zainteresowany takim rozwiązaniem

Z kąd jest wzięte ciśnienie oleju do tego rozdzielacza elektrycznego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

To nie takie proste żeby opisać. Po pierwsze i najważniejsze to nie może być błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
4 godziny temu, poderwa napisał:

Z kąd jest wzięte ciśnienie oleju do tego rozdzielacza elektrycznego ?

Na poprzedniej stronie masz to narysowane , wspinasz się do rozdzielacza od rewersu pod 19 bar bodaj gwint M14 zasilanie i powrót . Tylko elektrozawór musi być taki jak podalem czyli na neutralu blokuje zasilanie,a odbiorniki daje na spływ. Gdzie i jak to podpiąć to nie problem tylko trzeba zrobić taką przystawkę jak na pierwszym rysunku (ta z lewej) . Ja to zrobiłem z kawałka aluminium na tokarce z niezależnym uchwytem, ale było trochę zabawy. 

Edytowano przez Dastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

W tym roku raz na jakiś czas( nie codziennie), kilka- kilkanaście razy dziennie nie wchodzi 4 półbieg( na dwójce). Przezucam na 3 i znowu na 4 i jest ok. Nieraz poczekam z 5-10 sekund i sam wskoczy.  Gdzie może być przyczyna? W zeszłym roku wymienione tarczki. Przed remontem tak samo było z drugim półbiegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

A sprawdzałeś czy wtedy pojawia się napięcie na obu cewkach od połówek? Jeśli nie, to do sprawdzenia manetka od połówek i przekaźniki.

Bo jak ze strony elektrycznej bedzie wszystko git, to możliwe, że zawór się przycina i nie otwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9

Witam, dziś podczas wduszenia sprzęgła w case mx słyszałem strzał jakby sprężyny i pedał sprzęgła zrobil się miękkawy, ale wraca do góry tylko czuć że miękki, po wduszeniu ciągnik nie jedzie, działa jakby prawidłowo ale zauważyłem że zaznaczona linka jest luźna, a przypuszczam, że powinna być napięta, wyciagnąć jej nie idzie chodź się nie dokładałem tylko z czuciem. 

I dlatego wolę zapytać i się upewnić że dobrze ustaliłem usterkę i za co ta linka dokładnie odpowiada, skoro ciągnik rozłacza po wciśnięciu

172288864_174332677879433_7681352496545570374_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Ta dodatkowa linka połączona jest z taką blokadą zapadkową pod dźwignią zmiany biegów aby przypadkiem  nie przełączać ich bez wciśniętego sprzęgła.Jak linka będzie zerwana to żadnego biegu nie włączysz, chyba że już jest przez kogoś odpowiednio podklinowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
1 minutę temu, Pigmei napisał:

Ta dodatkowa linka połączona jest z taką blokadą zapadkową pod dźwignią zmiany biegów aby przypadkiem  nie przełączać ich bez wciśniętego sprzęgła.Jak linka będzie zerwana to żadnego biegu nie włączysz, chyba że już jest przez kogoś odpowiednio podklinowana.

biegu akurat nie próbowałem zmieniać bo stało mi się to na podwórku więc nie powiem, ale to rozumiem, powinna byc naciągnieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
2 godziny temu, Rowan napisał:

A sprawdzałeś czy wtedy pojawia się napięcie na obu cewkach od połówek? Jeśli nie, to do sprawdzenia manetka od połówek i przekaźniki.

Bo jak ze strony elektrycznej bedzie wszystko git, to możliwe, że zawór się przycina i nie otwiera.

Dzięki za odpowiedź. Trzeba będzie to sprawdzic. Dzisiaj jeździłem z 4 h i ani razu się nie zawiesiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
1 minutę temu, Bolek96 napisał:

biegu akurat nie próbowałem zmieniać bo stało mi się to na podwórku więc nie powiem, ale to rozumiem, powinna byc naciągnieta

Nie powinna być całkiem luźna, sprawdź czy jakikolwiek  bieg włączysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9

Wie ktoś gdzie zdobyć sprężynę naciągową od pedału sprzęgła w dobrych pieniądzach bo nigdzie nie moge dobrać zamiennika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mia sam przełączał z 3 na 1w czasie jazdy,   po zmianie rączki problem ustał. 

Ta sprężyna też mi pękła, to odwinołem  jeden zwój i założyłem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj