Polecane posty

Rowan    222

A McCormick’a MTX 200 ładnego nie masz może gdzies na oku? Nawet 2 szt by mnie interesowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Co wy tu opowiadacie? Ostatnio monitoruje ten rynek mx i kilka sztuk wartych obejrzenia jest. Złota nie kupicie a handlarze przestali ostatnio obdzierac do golasa z obciążników zqczepów itp jest kilka nawet z pneumatyką. Ale wiem że zdjecia a real to dwie różne rzeczy napewno nie kupywać malowańców i mytych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

MX który stoi na ogłoszeniu dłużej niż tydzień to coś jest  z nim nie tak. 

Kolego kupował Classa 108 to jak ogłoszenie wieczorem sie ukazało to rano kombajnu nie było, i  nie ważne czy to niedziela była. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, tomek73 napisał:

MX który stoi na ogłoszeniu dłużej niż tydzień to coś jest  z nim nie tak. 

Kolego kupował Classa 108 to jak ogłoszenie wieczorem sie ukazało to rano kombajnu nie było, i  nie ważne czy to niedziela była. 

Zgadza się 

W zimę po dopłatach za MX-em telefon się gotuje.

Teraz martwy sezon to może nie , ale ładny MX , TM i Jasiek się zawsze sprzeda szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BENNY82 napisał:

Czyli tykające bomby. Remont skrzyni ujdzie jeszcze jakoś ale gorzej już z silnikiem. 

Silnik jest nie do zabicia.

Skrzynia jest prosta w budowie to i remont nie drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

Dziwi mnie, że ludzie jeszcze TMy kupują... Każdy kogo znam co miał, to sie cieszy, że juz go niema i najczesciej sie wyleczyl przez to z NH, a jak ma, to myśli o sprzedaży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Tm a co z nimi nie tak? Silnik ponoć porządny i nie wysilony zbytnio przynajmniej w tych słabszych wersjach. Skrzynie to chyba trzy rodzaje pelny manual ,powershift i 3 zakresowy automat . ponad 7 ton wagi podnośnik dobry udźwig . awaryjny bardzo? Fakt że ma wiecej. Chyba elektroniki niż m-y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No ja w tym roku dojechalem silnik, przegrzałem, efekt Viskozy i przegapienia jak wskazówka wchodziła na czerwone.  Silnik stuka mi i zaczął brać olej, ale zmierzylemćm ciśnienie oleju to na mocno rozgrzanym mam 0,5 bara, wiec też nie ma rewelacji. Silnik ma z 11 tyś. 

Ale tłoki są z nadwymiarem po 340 zł z pierścieniami, roztoczenie 120-150 zl dziura, panewki 340 zl komplet  dobrej firmy. Myślę ze cały remont silnika z roztaczaniem bloku, szlifem walu i remontem glowicy zamknę sie z 6 tyś  z moją robotą bez pompy wtryskowej i wtryskiwaczami bo w tamtym roku  robiłem za 2,8 tys na oryginałach.

Czyli koszt podobny do Ursusa 6 cylindrowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wstawiony mx 135 z Ciechanowca. Oglądałem go osobiście. Silnik niedokładnie umyty, w miejscach gdzie nie doszedł myjką to na grubo oleju zmieszanego z błotem. Pompa bardzo głośno wyje przy skręcaniu czy podnoszeniu podnośnika. Teraz jak się przyglądam to zretuszował zdjęcie nawet. Jak się przyjrzycie na maskę to widać. Tam były napisy jakiejś firmy zagranicznej. Dziwna sprawa. Czego teraz nie robią :D  https://www.olx.pl/oferta/case-mx-135-CID757-IDC3Ggd.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
6 godzin temu, Rowan napisał:

A nie zapalil Ci sie wykrzyknik, że temperatura zbyt wysoka?

Nic nie zaświecila się,  wskazówka  na czerwone nie weszła a silnik zaczął stukać i walić. Dziwne bo pare razy miale podobnie i nic się nie stało, wtedy odorywałem  gruberem od miedzy ostatni raz pod górkę  i nie zauważyłem że tak wysoko podeszła, bo normalnie nie dopuszczałem żeby tak było,  zawsze stawałem na 5 minut. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jeśli  wyje pompa to najpierw sprawdźcie poziom oleju w skrzyni ( miarka z tylu ciągnika przy prawym kole). U mnie myślałem ze pompa siada a okazało się ze oleju było minimum ze względu na to ze uruchamiałem zestaw uprawowo siewny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Jak jeździłem po handlarzach to dużo mxów miało na miarce z centymetr, dwa ponad max oleju tak jest lepiej czy pompa może wytwarza większe ciśnienie?. Druga sprawa to czy case mx ma taką samą pompę hydrauliczna jak nic cormicka mc bo wydaje mi się że są inne case ma jakby krótka gruba a mc cormick jakby dłuższą cieńsza jak to jest?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

Bo w starszych wersjach jest Vickers, a w nowszych Rexroth. One się zamieniają, pasuje i ta i ta. Z tym, że Vickers jest o wiele droższy. W McCormickach wszystkich juz jest Rexroth.

Edytowano przez Rowan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

A która tańsza w regeneracji? Rexrothy są w serii 51 i wiadomo jakie koszty dobrze zrobić w serwisie boscha to około 7 tyś pln można bebechy kupić na e- bay ale to tylko sekcja tłocząca a pompa może dalej wyć chociaż wydajnośc sie poprawi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifarafa    0
witam jestem młodym rolnikiem właśnie podpisałem umowę z arimr chce kupić ciagnik 110 km myślę o claas arion 430 albo mf dyna 6s proszę pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifarafa    0
witam jestem młodym rolnikiem właśnie podpisałem umowę z arimr chce kupić ciagnik 110 km myślę o claas arion 430 albo mf dyna 6s proszę pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj