Polecane posty

Rowan    220

A jak udało Ci się wykręcić zawór razem z cewką? Prostokątna cewka zapiera się o korpus płyty zaworowej przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Rozwalił plastykową obudowę cewki, bo mocowanie wtyczki zawadzało, serwisant to robił.

W tym roku wszystkie wyciągałem to jedną ledwo ruszyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oppawel    0

Po naciśnięciu przycisku od automatycznej amortyzacji, dioda w przycisku się zapala i niema żadnej reakcji, przycisk od manualnego sterowania działa. Po odłączeniu każdego z potencjometrów pokazuje błąd. Czy przypadkiem nie trzeba skalibrować amortyzacji. Następne pytanie, jak włącza się radar poślizgu. Mam jeszcze pytanie, czy czujnik prędkości można dobrać jakiś wiem, że pasuje od mccornika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Tak, czujnik pasuje od McCormicka, nowszych modeli i jest tańszy, poniżej 400zł. Amortyzacja żeby się włączyła, to przycisk od automatu musisz przytrzymać chwile. Manualem tylko podnosisz i opuszczasz. Jeśli nie pomoże trzeba spróbować kalibracji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9

czy posiada ktoś w case mx 135 siłownik wspomagający podnośnik, jak tak to idzie od czegoś dopasować czy musi byc orginał i jak jest możliwość to jest już wyprowadzone jakies wyjscie gdzie podłączyć wąż hydrauliczny ?

bo chciałbym założyć pnieważ zakupilem agregat uprawowo- siewny na hydropaku i bez zarzucenia siewnika nie chce podnieś agregatu, dodam ze zestaw ma wagę okolo 2300kg na pusto ale wiadomo długość robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Mam taki problem. Nieraz przed ruszenie ciągnikiem rewers w ogóle nie działa, albo podczas jazdy ciągnik staje. Pomaga jedynie uderzenie lub szarpanie wajcha od biegów. Już sprawdzałem kable wtyczki i niby wszystko okej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Hmm to cos słaby ten Twoj podnosnik. Pozyczałem od znajomego ciezkiego grubera 3m z ciezkim wałem z tyłu długoscia napewno jest zblizony do upr-siew agregatu. Waga grubera 2250kg podnosił bez pronlemu tylko przod podrywało  ale z dzwiganiem nie było peoblemu i tez nie mam wspomagającego siłownika. Case mx110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Tak się zastanawiam, ale tam nic niema przy dźwigni biegów co mogłoby rozłączyć jazde w przód. Jest czujnik czwartego przełożenia, ale on rozłącza tylko jazde do tyłu na czwartym głównym. 

A w momencie jak „nie jedzie”, to mruga n? Słychać, że rewers załącza?

Edytowano przez Rowan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
No właśnie. Ciągnik rusza dopiero po szarpaniu lub jak mocno pukne od góry we wajche biegów to najbardziej działa. Przykładowo nic nie dają wyłączanie ciagnika czy wyłączanie prądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Przy odpalaniu normalnie zapali i zgaśnie. A jak uderzam we wajche to n się zapali i nieraz jeszcze jest krótki dźwięk i rewers dopiero działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Może tan czujnik 4 biegu w kulki leci. Może jeszcze przełącznik półbiegów, ale w to wątpie.

Ściągnij całą tapicerkę  pod biegami i poruszaj kostkami i odłącz wyłącznik 4 biegu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385
Dnia 3.10.2018 o 11:10, Bolek96 napisał:

czy posiada ktoś w case mx 135 siłownik wspomagający podnośnik, jak tak to idzie od czegoś dopasować czy musi byc orginał i jak jest możliwość to jest już wyprowadzone jakies wyjscie gdzie podłączyć wąż hydrauliczny ?

bo chciałbym założyć pnieważ zakupilem agregat uprawowo- siewny na hydropaku i bez zarzucenia siewnika nie chce podnieś agregatu, dodam ze zestaw ma wagę okolo 2300kg na pusto ale wiadomo długość robi swoje

Dziwne trochę, fakt że goły podnośnik nie jest jakoś wybitnie silny, ale jest to i tak 5,8t co prawda na wieszakach, zdało by się sprawdzić czy osiąga maksymalne ciśnienie przy podnoszeniu tego agregatu. Jesli chodzi o ten siłownik wspomagający to rozwiązali to wybitnie durnowato, bo zwyczajnie nie ma go gdzie zaczepic w dole, no to wymyślili jakąś poczwarną przystawke przykręcaną bóg wie do czego, także bez tej przystawki nic nie zrobisz, a co za tym idzie bez oryginalnego siłownika, bo musi miec on zaczepy podobne jak w siłownikach wywrotu porzyczep no i długość, zresztą wszystko sobie możesz zobaczyć w katalogu. Podpinasz się do zaślepionego trójnika przy rozdzielaczu, to najmniejszy problem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
Dnia 9.10.2018 o 18:38, grego napisał:

Dziwne trochę, fakt że goły podnośnik nie jest jakoś wybitnie silny, ale jest to i tak 5,8t co prawda na wieszakach, zdało by się sprawdzić czy osiąga maksymalne ciśnienie przy podnoszeniu tego agregatu. Jesli chodzi o ten siłownik wspomagający to rozwiązali to wybitnie durnowato, bo zwyczajnie nie ma go gdzie zaczepic w dole, no to wymyślili jakąś poczwarną przystawke przykręcaną bóg wie do czego, także bez tej przystawki nic nie zrobisz, a co za tym idzie bez oryginalnego siłownika, bo musi miec on zaczepy podobne jak w siłownikach wywrotu porzyczep no i długość, zresztą wszystko sobie możesz zobaczyć w katalogu. Podpinasz się do zaślepionego trójnika przy rozdzielaczu, to najmniejszy problem.

 

 

mówiąc o ciśnieniu to masz na myśli podczas podnoszenia spr. na wyjściu hydraulicznym  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Nie, musisz sie wpiąć w przewód którym idzie olej do siłownika. Idź przewodem od siłownika i dojdziesz do trójnika wychodzącego z rozdzielacza za prawym kołem, jedna strona jest zaślepiona, tam najlepiej się wpiąć. Musisz zobaczyć co i jak, bo nawet nie wiem jak tam gwint.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Czujnik położenia ramion. W nowszej wersji(McCormicku) przeniesiony na zewnątrz do ramienia. Faktycznie odpowiada również za rozłączanie elektrozaworu podnoszenia przy maksymalnym podniesieniu. Po prostu dostarcza do sterownika ehr informacje o pozycji ramion. Swoją drogą są raczej bezawaryjne, gdzie w MF albo Renault czy D-F dość często generują problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba_cesc    2

Wiecie moze co oznacza ten błąd na zdjęciu i jak to naprawić? Ciagnik bardzo szybko opuszcza maszyny, nie reaguje na regulacje predkosci opuszczania, opuszcza tak szybko i maszyny uderzaja o ziemie tak mocno ze potrafilo mi lemiesze w plugu połamać :/

IMG_20181123_153912.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Pierwsze pytanie czy wyswietlacz jest sprawny? tj czy po przekreceniu kluczyka zapalaja sie na chwile wszystkie segmenty? Bo jakos nie moge znależć takiego oznaczenia w serwisowce 


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

@kuba_cesc Tobie przyda się to

Ja zaś zacząłem szukać przyczyny nie działania wom w swoim mx 170, z reszztą wom nie działa od kupna.

Wyczytałem następującą  serię błędów;

51

34

51

54

82

34

51

82.

Ma ktoś z Was czarną księgę ;) z objaśnieniami czego one dotyczą? 

Co do odczytywania błędów też miałem nieco pod górkę, aby odczytać musiałem za kołnierz podnieś przycisk jednocześnie  mieć przciśnięty mieć żółty grzybek, tak ma być czy coś z tym  nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj