Polecane posty

Ziel    115
Napisano (edytowany)

Mały problem będzie z tym bo ten włącznik odbija z pozycji "0". Co do pokrętła 11 jak sie nim posługiwać?

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Pokrętło nr 11 to pokrętło od obciążenia podnośnika, w skrócie i pobieżnie mówiąc ustala i koryguje wysokość ramion w trakcie jazdy, np. jak przednie koła wpadną w dziurę to podnośnik wyreguluje wysokość tak aby pług pozostał na zadanej wysokości(lekko opuści ramiona), ja używam go do orki, wtedy pokrętło nr 5 ustawiam na 0, jeżeli muszę "poderwać" pług bo jest mokro to przekręcam pokrętło 11 w lewo (do 0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Nie łapie do końca jak to działa mam angielską instrukcje przetłumaczyć jest ciężko ponieważ nie znam "fachowego" angielskiego. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to działa. U mnie jest tak że jak pokrętło nr. 11 minimalnie z pozycji "0" przekręce w lewo to już ramiona idą mi w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Przecież pozycja 0 to maksymalnie ustawienie w lewo, maksymalnie podniesione ramiona. Spójrz na grafy przy pokrętle (z kormusem pługa i gruntem). Jak chcesz to zapodaj nr kom na PW to wytłumaczę dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Dobra już załapałem o co chodzi :) Dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witajcie :) ja caly czas glowkuje by przyspieszyc mojego Case zeby lecial 40, ale martwie sei zeby nie byl za szybki na biegu 1a zeby nie jechal szybciej na polu niz 1km/h pisalem to juz duzo razy, i gosc z ktorym jestem umowiony ma takie tryby, bo ma calego Casa na czesci i ja GREGO to juz pokazywalem, i twierdzi on ze one pasuja. Ale czy dałbym rade zalozyc ten reduktor jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Czyli rozumie, że chciałbyś przełożyć cały reduktor zwalniający. Nie powinno być problemu ale musisz mieć kompletny wałek razem obiema zębatkami(muszą być te na reduktor) na 40kmh, obudowa ta co się ją przykręca do bloku oczywiście razem z tym wałkiem i dźwigienką, linka i dźwigienka do zmiany zakresu. Z wymianą problemu nie będzie poprostu wyjmiesz stary wałek tak jak tu pisaliśmy założysz nowy i zmienisz tą mniejszą zębatkę oraz założysz obudowę z dźwigienką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co byscie zrobili ? zalozyli zwykle tryby na 40 km/h bez zadnego reduktora gosc powiedzial za to 1700, czy zalozyc ten reduktor i walek inny z innymi trybami, bo wiem ze tryby ktoredo reduktora maja podwojna zebatke. Chcialbym wiedziec, bo nie wiem co robic. jak bardzo bedzie szybki na 1a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Przestawienie na 40kmh zwiększy prędkość ~30%, a standardowy reduktor zwalnia prędkość o 20% czyli powinno wyjść jakieś 10% szybciej jak masz aktualnie, w tej chwili nie mam jak sprawdzić w swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili lata najwiecej przy 2400 obr 28 km/h. tylko ze raczej nie widzi mi sie tego reduktora dokladac bo wiesz jak to jest, jak sie dorabia, nie ma to jak we fabryce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Jeżeli chcesz zwiększyć prędkość do 40km/h to przekładasz tylko 2 koła zębate (plug & play), chcąc założyć reduktor musisz wymieniać cały górny wałek i założyć inne koło zębate na górnym wałku dołożyć reduktor łącznie z inną obudową oraz zamontowaniem dźwigni w ciągniku, bo chyba nie widzi Ci się wysiadanie z ciągnika i kładzenie się pod spód żeby pełzaki włączać/wyłączać

 

Obecnie masz tak:

http://partstore.caseih.com/us/parts-search.html#epc::mr61951ar334586

zwiększając do 40km/h zmieniasz tylko koło zębate nr 1 i 5

 

chcąc dołożyć reduktor masz do założenia to co tu jest, dodatkowo obudowa, wodzik i ramię

http://partstore.caseih.com/us/parts-search.html#epc::mr61951ar334085

 

Ja bym się bardzo dobrze zastanowił czy warto jest tyle kasy wrzucać aby zwiększyć prędkość maksymalną, a później męczyć się na polu (jak wspominałeś potrzebujesz bardzo wolnych prędkości do agregowania z kombajnem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobie w ten sposob wymienie 2 tryby na 40, i tyle. Jezeli po wymianie ma zwiekszyc sie predkosc o 30%, to moj bedzie maksymalnie wyciągał 36, bo teraz jezdzi przy 2400 obr, 28km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Do 40 zwiększy a nawet 45 pojedzie. Te tryby co kolega wyżej ci podał są oryginalne do skrzyń 40km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haper    0

W moim mx 120 przy 2400 0br na liczniku było 47,5 mierzone z radarem gruntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

to fajnie ze tyle poleci,a ile wam jedzie przy 800 obrotach na biegu 1a i reduktor na zajacu ? bede mial porownanie bo jesli bede mial szybkie tryby od 40 to tak jakby byl na zającu prawda ? potrzebuje porownania. ja nie mam reduktora

Edytowano przez arkadiuszbarzynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haper    0
Napisano (edytowany)

Witam.W moim na biegu1a 800 obr 1.3 km/h .Z reduktorem 1a licznik pokazywał 0 dopiero 1b wskazał 0,1 km/h-skrzynia 40 km/h. Jakie posiadasz opony ,bo pomiędzy 34 ,a 38 cali będzie prawie 5 km różnicy biegu4d .Występuje jeszcze super pełzanie na którym prędkość na 4d wynosi 2,3 km przy 2200 obr

Edytowano przez haper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcasemx135    0
Napisano (edytowany)

opony mam 38 cali. Ktos pisal juz kiedys o tym i mial na 1a na zajacu 0,9 przy 800 obrotach na betonie, to pewnie zalezy tez od licznika. Sam juz nie wiem. ZMIENILEM LOGIN. Dzieki za cenne info inaczej nie bede mial porownania, jeszcze jakby ktorys z was kiedys by jezdzil to sprawdzcie

Edytowano przez arcasemx135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
Napisano (edytowany)

Kalibruje sie licznik podając rozmiar opon.

 

Jest mały problem z wyjącą pompą. Zimą zaczęła mi wyć pompa na zimnym ciągniku gdy używam EHR lub ruszam kierownicą. Po jakiejś godzinie lekkiej pracy wycie ustaje. Lampka od zabrudzonego filtra nie wiecii, czujnik działa z resztą czyściłem filtr. Może to mieć związek z tym że powinienem około 20H wstecz wymienić olej? Wymiane planuje na początek marca przed pracą lecz jeśli to jest powodem wycia pompy zmienię go na dniach.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haper    0

W moim na zimnym też jest głośniejsza .A filtr jak dawno wymieniałeś to dmuchanie nic nie da .Też się zapalała-nowe filtry i ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Ziel podczas wymiany nie zapomnij wyczyścić filtra wstępnego (siatkowego) za pompą. 20h przy wymianie co 1200h nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcasemx135    0

Mam do was pytanko: z jakimi skrzyniami wychodzily case mx ? powershift 16x12 bez reduktora i z reduktorem 32x24 ? kto ma bez reduktora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam 150 bez reduktora, 16x12, teraz zmieniam w nim tarcze półbiegów. Ale to proste, żałuję że dałem do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcasemx135    0

tomek73 masz skrzynie 40 km/h ? ja mam mx 135 ale skrzynie 30 km/h bez reduktora :/, mam do ciebie prosbe czy moglbys sprawdzic ile jedzie na biegu 1a przy 800 czy nawet mniej obrotach ? bo chce zalozyc zebatki od 40 i musze wiedziec ile jedzie najwolniej bo moj traktor chodiz z kombajnem do pora

Edytowano przez arcasemx135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj