Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
casemx110    0

Ziel chodzi Ci o kalibracje prędkości obrotowej silnika względem wałka wom? Czy o kalibrację podnośnika dyferencjału i przedniego napędu?

 

Jeżeli o tą pierwszą to jest tu tutorial naszego kolegi z forum

 

Wyłącz kluczyk. Zdejmij lewy panel obok kierownicy. Po prawej stronie obok bezpieczników masz cztery złaczki (puste miejsca) ułożone pionowo - połacz przewodem drugą i czwarta liczac od góry.Uruchom silnik i ustaw obroty na 1000 - zielona lampka zamiga trzy razy. Włącz wałek - nastąpi synchronizacja i lampka zamiga 4 razy. Wyłacz wałek. Wyłącz silnik i wyjmij przewód łaczący - zrobione.

 

Arek jutro sprawdzę prędkość na biegu 1A dziś już sąsiadów nie będę budzić :)

Edytowano przez casemx110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

w mx skrzyń się nie kalibruje bo tam skrzynią czy też rewersem nie struje komputer. Elektrozawory służą jedynie do przestawiania rozdzielacza, a całą resztę czyli zwiększanie ciśnienia i przepływu robi układ mechaniczno-hydrauliczny którego też się niestety w żaden sposób nie reguluje, a szkoda. Generalnie jest to zrobione na zasadzie dysz i tłoczków ze sprężynami z obu stron które, mają płynnie sterować olejem, może z czasem średnica dysz się poprostu minimalnie zwiększyła bądź sprężyny straciły swoje parametry lub coś z tarczkami ciężko powiedzieć. Bo faktycznie chociaż przy rewersie można było zrobić jakąś regulacja do płynności. Kalibruje się jedynie WOM oraz podnośnik bo tym sterują moduły elektroniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Arek skrzynia 40km/h, bieg 1A obroty silnika 1000 obr/min 1.2km/h to jest prędkość na utwardzonym podłożu, bez załączonego przedniego napędu, bez obciążenia prędkość odczytana z czujnika prędkości obrotowej na skrzyni, teraz pytanie czy tobie podczas użytkowania w polu pokazuję tą prędkość czy koryguje to radar prędkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Wydaje mi sie że jeden siłownik w podnośniku szybciej sie podnosi co powoduje wycieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

No walsnie z tego co ja czytałem,i dostałem info to reversu sie nie kalibruje.Od jednego z uzytkownikow otrzymałem informacje ze nalezy przeprowiadzic regenracje ,,płyty reversu,,i dlatego pytalem sie jak tam sie bodrac:)skrzynie ma chamska,ale z tego co mowia niezniszczalna:)wiec to reversu przez tył,podobnie jak na tym filmiku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Jak już pisałem według mnie przyczyny mogą być właściwie 2 czyli coś z koszami rewersu ( przegrzane tarczki, przecieki czy co tam jeszcze) lub coś z modulatorem, który źle steruje olejem po zmianie kierunku ale bardziej to pierwsze. Nie wiem co dokładnie znaczy "regeneracja płyty" reversu, bo jeśli ma na myśli wymiane tarczek, przekładek itd no to trzeba go właśnie rozkręcić przy tylnym moście jak na filmie, aby wyciągnąć wałek z koszami. Ale ogólnie to jest już "spora" robota. A czy przy puszczaniu sprzęgła też szarpie lub cięzko płynnie ruszyć? Bo to są te same kosze tyle że sterowane nożnie, on nie ma osobnego sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Pompa hydrauliczna jest nowa.przy ruszaniu z reversu-szarpie.przy ruszaniu ze sprzegła-nie szarpie,mozna delikatnie ruszyc.Mi sie wydaje,ze jakby sie tarczki slizgały,lub bylo za slabe cisnienie to miałby muła i slizgałby sie poprostu,a tu ewidentnie jest na odwrót;)jak sie machnie reversem az przydusi silnik :blink:

 

3 minuta 48 sekunda na filmiku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

łee ja tam nie widziałem nic strasznego, myślałem że aż ci przód podrywa przy zmianie tego rewersu ;) . U mnie jak zmieniam rewers np. na biegu 2c lub 2d to dopiero przydusi silnik aż czarnego dyma puści z komina. Jak jeżdzę na 3 biegu to nawet nie używam rewersu tylko sprzęgło bo aż strach. One tak poprostu mają i mi się wydaje, że szkoda twojej roboty żeby pół ciągnika rozkręcać bo to nic nie da. Ja się łudziłem że jak zregeneruje półbiegi to nie będzie tak na nich szarpał i lipa jest jak było, a się tylko narobiłem. Może coś pokombinuje z modulatorem kiedyś, żeby wolniej napełniał kosze olejem.

A może ciśnienie oleju jest za duże;) ale bardzo w to wątpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arek skrzynia 40km/h, bieg 1A obroty silnika 1000 obr/min 1.2km/h to jest prędkość na utwardzonym podłożu, bez załączonego przedniego napędu, bez obciążenia prędkość odczytana z czujnika prędkości obrotowej na skrzyni, teraz pytanie czy tobie podczas użytkowania w polu pokazuję tą prędkość czy koryguje to radar prędkości

 

 

Juz pisałem ze potrzebuje wiedziec ile jedzie na 1A bo mam kombajn do warzyw ktorym sie jezdzi do 1km/h. I z ciekawosci chcialem zobaczyc ile wam jedzie, po prostu chce miec porównanie ile moj bedzie jechał na tym biegu. Jednak bede chciał zaryzykować i przełozyc te tryby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

grego,tu nie widac,ale szarpie szarpie zdrowo:)wciska w fotel:p no cisnienie to musi miec dobre,hamulce strasznie czule,az strach by nie wyleciec przez przednia szybe:p lekko nacisniesz i juz hamuje na 4 kola.moze rzeczywiscie,one tak maja...ogladalem pompe hydrauliczna,i jest inna niz w podobnym mx150 jakiego ogladalem,pozniej wrzuce foto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

A to u mnie dla odmiany hamulce są dosyć łagodne, a że hamuje na 4 koła o norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

A mi hamuje tylko 1 koło prawe i nie wiem jak to naprawić. Przód nie hamuje w ogóle i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Odpowietrzałem hamulce i po zgaszeniu silnika znowu sie zapowietrzają. Układ jest szczelny bo po części wymieniałem a resztę sprawdzałem.

 

 

Chciałbym założyć pneumatyke. Wie ktoś gdzie można dostać nowy/używany układ i ile to będzie kosztowało?

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel zakladał pneumatyke do mx 140 z 2006r butle plus sprezarka + montaż i mowil ze 3 tysiaki, uzywka oczywiscie.

Edytowano przez arkadiuszbarzynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arek skrzynia 40km/h, bieg 1A obroty silnika 1000 obr/min 1.2km/h to jest prędkość na utwardzonym podłożu, bez załączonego przedniego napędu, bez obciążenia prędkość odczytana z czujnika prędkości obrotowej na skrzyni, teraz pytanie czy tobie podczas użytkowania w polu pokazuję tą prędkość czy koryguje to radar prędkości

 

 

A gdbys mogl jeszcze kiedys sprawdzic bieg 1A przy 800 obrotach silnika. nie koniecznie od razu jutro jakbys kiedys przy okazji jezdzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

 

 

A gdbys mogl jeszcze kiedys sprawdzic bieg 1A przy 800 obrotach silnika. nie koniecznie od razu jutro jakbys kiedys przy okazji jezdzil.

 

mogę :)

 

0,8-0,9km/h zmienia się co chwilę 810 już cały czas jest 0,9km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Mam problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Prawy pedał hamulca jest twardy do tego stopnia ze nie można go ruszyć prawe koło stoi zahamowane i ciągnik jest unieruchomiony. Problem pojawił sie znikąd, wjechałem do garażu poprzedniego dnia i wszystko działało dziś rano pedał hamulca od początku zrobił sie twardy. Czego to może być wina. Prosiłbym zeby ktoś mi wytłumaczył zasade działania tych hamulców bo jak spojrzałem na te pompki hamulcowe to sie za za głowe złapałem tak pokręcone. Do czego jest ten zbiorniczek skoro on jest połączony z pompkami od tyłu więc naduszając hamulec by wypychało płyn do zbiorniczka. Oglądałem schematy tych hamulców w internecie: http://partstore.cas...mr61951ar372148

Edit: Mam jeszcze jedno pytanie, Czy tam nie ma tłoczków hamulcowych? Nie moge w internecie znaleźć nigdzie jeśli ktoś może to niech podeśle zdjęcie jak on wygląda.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Rozważałem kupno ale nie znalazłem nigdzie po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Mam pytanie. Ciągnik ma hamulce hydrauliczne tarczowe mokre, czy są one wspomagane pompą hydrauliczną? Są tylko 2 odpowietrzniki hamulców? Wydaje mi sie że jest gdzieś 3 do hamulcy na przyczepę. Gdzie go szukać?

 

Edit:/ Panowie żaden układ chamulcowy z tej strony: http://partstore.caseih.com/us//us/parts-search.html#epc::mr61951ag54088 nie pasuje do zainstalowanego w moim ciągniku, wszystko węże są inaczej po podłączane do rozdzielaczy tylko przy pompkach hamulcowych wszystko tak samo. Dodam że ciągnik mój jest produkcji angielskiej lecz to chyba niema na to wpływu.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Mam mały problem.

Mam hamulce hydrauliczne do przyczep lecz nie używam ich i chciałbym je zdemontować. Układ jest nie szczelny przez co zapowietrzają mi sie hamulce w całym ciągniku, wymiana byłaby za droga.

Teraz pytanie, wiem gdzie go szukać lecz nie wiem co zrobić z wężami zasilającymi. Z głównego rozdzielacza dochodzi wąż ciśnieniowy i jak go zaślepię nie wiem czy nie narobię sobie problemów z wyciekami. Nie znam sie na tym najlepiej, proszę o rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajaczek75    0

Witam Was Panowie, mam problem z wskazywaniem prędkości jazdy, czasami tylko coś wyświetli ale i tak jest przeklamane do rzeczywistej predkosci. Proszę o rade co to moze byc. Czujnik jakis czy cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haper    0

Witam. Musisz wprowadzić prawidłowy promień opony .Jeśli są zużyte to programowanie dynamiczne .Mam opis w instrukcji ,ale 8 stron tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj