Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grego    385

Jak już chyba pisałem wersja 40 i 30 kmh różni się tylko 2 trybami łączącymi skrzynie powershift i mechaniczną. Niestety nie zrobili tego na zasadzie zamiany trybów miejscami, tylko trzeba załozyć je od odpowiedniej wersji. Plus taki że nie trzeba rozkręcać skrzyni wystarczy odkręcić ten dekiel z boku. Ale i tak zabawa chyba nie warta świeczki bo kasa ogromna znając ceny części, choć ktoś na forum zamówił te tryby bodaj w Dani i kosztowało go to chyba 1200 ale nie wiem czy nowe czy używki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Witam.

Mam pytanie do posiadaczy case mx 135. Czy ciągnik hamuje wam na 4 koła? Mówiono mi że hamuje ale jakoś mój hamuje na 2. Wiem że to może hamować przez skrzynie. może jakiś czujnik walnięty? Mam jeszcze mały problem ciągle zapowietrza mi sie hamulec na lewe koło. pompka wymieniona a przewody wszystkie w dobrym stanie. Z góry dziekuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Ziel, tak hamuje na 4 koła. Podczas wciskania pedału hamulca powinna Ci się świecić kontrolka od przedniego napędu, wg mnie załącza się wtedy sprzęgło od napędu i hamuję wraz ze skrzynią biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Panowie mam pytanie o podnośniki w modelach mx110-135 , czy nie ma problemu z podnoszeniem cięższych pługów obrotowych , powoli przymierzam się do zakupu mx-a , mam cs 130 podnośnik katalogowo ok.8800kg , a mx 5800kg i to mnie niepokoi , a ciągnik byłby do orki ( zapasowy jakby sc nawalił ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Na pewno podniesie. Pompa jest dosc wydajna o ile sie nie myle to 109l/min. Mx są cieżkie więc nie powinno być też problemu ze stabilnością.

 

Co do tych hamulców. Lampka sie nie zapala. Może to wina jakiegoś czujnika który sie znajduje np w pedale hamulca? Jestem w tym zielony więc prosiłbym o wskazanie możliwej przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie to znów ja i moj problem z wolną skrzynią :/ Ale chce i musze to zrobić bo on ma za dużą moc zeby sie wlec 25km/h. Otóż szukam czesci u handlarzy na allegro. Tyle ze ci ludzie nie mają pojęcia w czym rzecz. Jeden facet chce ode mnie numer skrzyni, lecz na skrzyni nie ma zadnej tabliczki znamionowej tylko z prawej strony przy pompie hydraulicznej jest numer wybity 0123456789 nie wiem co to ma znaczyć ? Wiecie gdzie jest ta tabliczka czy numer ? Próbowałem skontaktowac sie z DIDKO czyli chlopakiem ktory pisal jak zrobil tą przeróbke ze 2 tryby wymienili na wieksze ale nie ma z nim kontaktu. Jesli wiecie to pomózcie idzie zima fajnie gdyby udało sie to zrobić. I ostatnie pytanie ile wasze Case mx jadą najwolniej na biegu 1a wiecej niz 0.7 km/h. Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Michał Siudaj

 

602 243 729

 

Agromarket Wiewiecko

 

http://www.agromarketwiewiecko.pl

 

Telefonu do niego, z katalogu Ci dobierze części

 

Na necie możesz znaleźć sobie

http://partstore.cas...mr61951ar334586

 

Potrzebujesz kół zębatych nr 1 i nr 5 z oznaczeniami do 40 km/h

 

Edit:

Jak biegi pełzające to patrz tu:

http://partstore.caseih.com/us/parts-search.html#epc::mr61951ar334085

Edytowano przez casemx110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem w te miejsca gdzie dawaliście mi numery, ci ludzie twierdzą że rozpoławiać trzeba obowiązkowo, bo wałka sie nie wyjmie przez pokrywe boczną i tak czy tak trzeba go rozpołowić. Nie ma ludzi, ktorzy to robili i z tego co widze to każdy sie boi brać za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Co prawda ja tych zębatek nie wymieniałem u siebie ale miałem odkręconą tą pokrywę i wyjętą tą dolną zębatkę (pryszcz), a ten górny wałek jest dzielony i łączony tuleją z tylną częścią skrzyni. Tam jest to tak sprytnie zrobione że jak rozkręciłem tą tuleje to mi ten wałek razem z zębatką spadł... jeśli nawet by cały nie wyszedł to wystarczy rozbroić go w środku i wyjąć samą zębatkę tam jest baardzo duzo miejsca. Nie wiem jaki byłby cel rozpoławiania cięgnika skoro w tym miejscu gdzie jest ten wałek i zębatka z obu stron i tak zostaną grodzie i jedyne miejsce wyjęcia bedzie przez ten otwór z boku... Jak dobrze pamiętam to ty nie masz biegów pełzających więc będzie dużo mniej gimnastyki i nie ma się czego tam bać, dość prosta sprawa. Byle byś tylko zębatki dostał, a reszte zrobisz sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Tak jak mówi grego, u mnie kiedyś ta tuleja łącząca wałek spadła i biegów nie miałem ^^

Wystarczy tylne prawe koło odkręcić do lepszego dojścia do okienka.

Ręki nie dam sobie uciąć ale zębatkę raczej da rade tak wymienić.

Przeanalizuj ten rysunek

http://partstore.caseih.com/us/parts-search.html#epc::mr61951ar334586

koło zębate nr 1 wymienić jest banalnie

koło zębate nr 5 powinno dać się wymienić po odkręceniu nakrętki nr 20 demontujesz tuleje nr 15 i zębatka powinno dać się zdemontować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteście nie źli w te klocki, ale ja niestety nie bardzo, rozkrecic umiem ale ze zlozeniem pewnie bylby kłopot. Tylko jest jeszcze jedna sprawa jesli zmienie te tryby to predkosc na biegu 1A bedzie szybsza niż jest teraz prawda ?!Bo ja nie mam tego reduktora za siedzeniem. Aktualnie jedzie najwolniej 0.7 km/h jest to dla mnie ważne ponieważ mam kombajn do pora i optymalna prdekosc to 0.7 do 1 km/h.Tak sobie to przeanalizowałem to jezeli zaloże wieksze zebatki to na biegu 1A bedzie jechał nawolniej pewnie 2 razy tyle co teraz czyli 1.4km/h.Ciekawe tylko czy mam racje. Czesci już mam nagrane. Mam prośbe napiszcie do mnie na priv albo podam numer pusccie sms a lub sygnał , bo pisząc trudno jest sie dogadac. Zależy mi na czasie

Edytowano przez arkadiuszbarzynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No według moich obliczeń aby osiągnąć prędkość ok 40km/h trzeba zwiększyć przełożenie skrzyni o jakieś 30%, teoretycznie powinieneś się więc zmieścić na najniższym biegu do 1km/h przy tych samych obrotach jakimi teraz jeździsz. Chyba że ktoś ma tabelke z prędkościami to niech się wypowie bo ja nie mam. Na pewno z tej bocznej pokrywy skrzyni koło aku nie wychodzi żadna dźwigienka, bo tam jest ten reduktor? Standardowy reduktor (czy jak kto woli biegi pełzające) redukuje prędkość o 20%, ale nie sądze abyś zakładał mu jeszcze ten reduktor jeśli go nie masz

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukałem dzisiaj tego reduktora. ?Niestety nie ma go obok akumulatorów. Chcialem wrzucic tą nkalejke którą mam na drzwiach ale nie moge. Na niej jest pasek od 0 do 40km/h lecz zaznaczona krzywa tylko jest do 30. Pewnie tego reduktora nie ma wlasnie dlatego. Postaram sie wrzucić ją wieczorem. Dziwi mnie jeden fakt, dlaczego nie jedzie maksymalnie 29 chociaz albo 28 tylko 27.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Charakterystyka prędkości obrotowej silnika i aktualnego biegu od prędkości jazdy [skrzynia 40km/h]

 

 

http://img46.imagesh...6/6783/k90w.jpg

 

Edit: Przepraszam to jest skrzynia [30km/h]

Mam złą naklejkę na szybie <_<

Nigdy nie zwróciłem na to uwagi :blink:

 

 

Drążek od biegów pełzających

 

http://img819.images...9/3001/fw4i.png

 

a w pokrywie nad pompą hydrauliczną jest taka dźwignia

 

http://img46.imagesh...6/9397/exi3.png

Edytowano przez casemx110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

A jak to dokladnie jest z reversem,on miesci sie z przodu czy z tylu skrzyni?z tylu chyba sa połbiegi...a revers musze zrobic,bo za ,,ostro,, rusza-MX 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Mati kosze od rewersu są z tyłu skrzyni, z przodu znajdują się kosze od półbiegów, wg mnie to nie jest przyczyną.

 

Kiedy ostatni raz była przeprowadzana kalibracja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie sprawdzalem go za samochodem. U mnie jest dokladnie taka sama naklejka do 30 km/h. I niestety nie mam zadnej z tych dzwigni azni w kabinie ani na pokrywie. Głowie sie tylko nad tym czy jesli założe tryby od 40 km/h to czy Case duzo przyśpieszy? Na ten moment jedzie najwolniej 0.7 km/h na biegu 1A i nie wiem czy jesli bym założył tryby od 40 to nie byloby ponad 1km/h. Z tego względu zalezy mi na tym ponieważ uprawiam pory i posiadam kombajn do tego i to kopie sie wolno bo nie wiecej niż 0.7>1.0 przy 1000 obrotach silnika i wałku na 1000 uwierzcie mi ma co robić. ? Mam taką prosbe jesli byscie mogli to sprawdzcie ile waqsze Casy jadą na biegu 1A najwolniej ale przy tym reduktorze niech bedzie przestawione na zającą tzn. nie na pełzające. Boje sie zeby on za szybko nie zapitalał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj