Gość Profil usunięty

Wyrzucanie wody z chłodnicy

Polecane posty

miross    0

Witam, czy to jest normalne żeby w chłodnicy silnika ursusa 3512 tworzyło się podciśnienie? Jak otworze korek po kilku minutach od pracy silnika to wywala wodę. Myślałem ze to uszczelka pod głowicą bo miesiąc temu wymieniałem i nie splanowałem głowicy, ale w chłodnicy nie ma żadnych bąbelków z powietrzem. I jak naleję wody do pełna, to woda schodzi ale tylko z tej rurki co idzie od chłodnicy i przykręca się do niej korek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Wyrzuca mi płyn z chłodnicy i slychac bulgotanie po zgaszeniu przez pewien czas slychać bulgotanie i schodzace powietrze ale nie sa to takie male bulki na wierzchu wody tylko jakby pod spodem co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Też tak myślę niby temperatury nie ma wycieków nie ma nic się nie dzieje tylko tak w chłodnicy gotuje płyn biorę pod uwagę jeszcze termostat i pompe wodną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Odpal go i posłuchaj jaki będzie miał dźwięk przy filtrze powietrza. Przy wywalonej uszczelce bedziesz słyszał charakterystyczne "cmokanie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

stara byla przezarta miedzy dziurami z plynem a miedzy cylindrami dora ale nie wiem czy dobrze ustawilem zawory jak to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

W 4 Perkinsie nie ustawiałem, wiec Ci nie powiem. Ale sposób na mijankę powinien być dobry, czyli jak masz na 1 mijankę zaworów to ustawiasz zawory na 3, mijanka na 3 cylindrze- ustawiasz na 1 itd. Jeżeli coś źle mówię, to niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hefalump    1

Mi w przeciągu 1,5 roku 3 razy wydmuchało uszczelkę i będę musiał oddać głowice do planowania bo przeciwnym razie sytuacja będzie się powtarzać. Podobno ten typ tak ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus_2812    0

Witam, mam taki problem wyrzuca mi płyn z chłodnicy. Robią się bąbelki pod korkiem W tym roku była wymieniana uszczelka pod głowicą już 4 razy i dalej to samo. Wie ktoś co może być przyczyną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak pisze kolega @rolnik1973 zrób płaszczyznę na bloku.Możesz mieć jeszcze za nisko tuleje cylindrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus_2812    0

Dokręcane było specjalnym kluczem przez mechanika @kamil255 wiem ze to przez uszczelke ale co niszczy uszczelke ???

Edytowano przez Ursus_2812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Zmień producenta uszczelki


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Zrób blok, bo tą jazdą bez płynu dowalisz że nie będzie już co robić. Jak można robić w polu jak płyn wywala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj